Maraşta Haber
Maraşta Haber

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı Başladı

Kayseri Hilton Otelinde 23 Mayıs 2013 Perşembe günü başlayan Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı 24 Mayıs 2013 Cuma günü mesaisi ile son bulacak. Proje çalışması saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Ömer Sever’in  “Beşikten Mezara” kadar yaşam sürecinde, Hayat Boyu Öğrenme’nin önemine değindiği açış konuşmasında hemen […]

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı Başladı

23 Mayıs 2013 - 14:54A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kayseri Hilton Otelinde 23 Mayıs 2013 Perşembe günü başlayan Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı 24 Mayıs 2013 Cuma günü mesaisi ile son bulacak.

Proje çalışması saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Ömer Sever’in  “Beşikten Mezara” kadar yaşam sürecinde, Hayat Boyu Öğrenme’nin önemine değindiği açış konuşmasında hemen sonra Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Erdoğan bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Günümüzde her Birey, gelişime ve değişime uyum sağlamak; kişisel yeteneklerini geliştirmek için sürekli öğrenme durumuyla karşı karşıyadır. Küreselleşmenin hız kazandığı rekabetçi toplumlarda bu yöndeki çabalar daha fazla önemler kazanmakta, hayat boyu öğrenme, hayat kalitesinin yükseltilmesinin en önemli aracı haline gelmektedir.

2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve paydaşlar tarafından hazırlanan “ Hayat boyu Öğrenme Strateji Belgesi ve eylem Planındaki hedefler doğrultusunda tasarlanan proje, Mayıs 2011 tarihinde Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenme için yeni bir sistem geliştirmeye yönelik olarak yürütülmeye başlanmıştır. Hayat Boyu Öğrenmenin eş güdümü için tarafların görev ve sorumluluklarının açıkça belirtildiği bir yasal düzenlemenin yapılması da hedeflenmektedir. Bu çalışma ve düzenlemeler çok yönlü işbirliğini ve koordinasyonu gerekli kılmaktadır.

Hayat Boyu Öğrenme koordinasyonu, önceki öğrenmelerin tanınması, belgelendirme ve taslak ulusal hayat boyu öğrenme stratejisinin il eylem planı Planları ile karşılaştırılacağı bu çalıştayın yürütülen çalışmalara ışık tutacağına inanmaktayım.

Proje kapsamında, ulusal ve il düzeyinde hayat boyu öğrenmenin koordinasyonu için yapılan taslak çalışmaların sonuna doğru yaklaştığını görmekten mutluluk duymaktayım.

Kastamonu, Samsun ve Kahramanmaraş İllerinden gelen ve bu çalıştay için işbirliğini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.” Dedi.

Dr. Rose LUGG’un, Politika önerileri hazırlama süreci ve kilit tavsiyeleri özeti konusunda sunum eşliğinde ki bilgilendirmesinden sonra Hayat Boyu Öğrenmenin koordinasyonuna yönelik mevcut tavsiyeler, yapıların görevleri ve finansman konusunu anlattı.

Prof. Dr. Ali Yazıcı ise katılımcılara, kalite güvence, belgelendirme ve ÖÖT konusunda mevcut öneriler konularında bilgilendirdi.

Öğleden sonra ise grup çalışmalarına yer verilen, Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalışmasına ev sahibi, Kayseri, Kastamonu, Samsun ve Kahramanmaraş İllerinden gelen paydaşlar katılıyor.

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayına Kahramanmaraş’tan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, İlin en etkili STK temsilcisi (Kent Konseyi) A.Cabbar Uzun, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürü Selahattin Kılınçkıran, Kahramanmaraş  Valiliği AB Proje Koordinasyon Biriminden Tayfur Can, İl MEM MEBBİS Yöneticisi Yakup Kaman, Cahit Zarifoğlu Ortaokul Müdürü Erdal Şahin Gedikoğlu, RAM Müdürü Selahattin Uğur, Şehit İdare Ataşe Galip Özmen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Fatih Başkan, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Celal Arıkan katıldı.

IMG_7924IMG_7925

IMG_7928IMG_7944IMG_7915 IMG_7949IMG_7916 IMG_7964IMG_7929IMG_7919 IMG_8005IMG_7920 IMG_7921 IMG_7922    IMG_7930 IMG_7931 IMG_7932 IMG_7933 IMG_7935 IMG_7936 IMG_7938 IMG_7940  IMG_7947  IMG_7951 IMG_7952 IMG_7954 IMG_7957

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören Atatürk Meydanı’nda  Atatürk Anıtı’na İl Millî Eğitim Müdürü Yu...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmen...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Süha...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğiti...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Alpedo Kervan Lezzet Grubunun ev ...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi ...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Mü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören ...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda g...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk An...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun...

Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar ye...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanl...

İSLAMDA TEVEKKÜL İSLAMDA TEVEKKÜL

 Tevekkül: “Güvenmek, bel bağlamak¸ dayanmak, hedefe ulaşmak...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayı...

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine g...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başk...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BE...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhu...

274. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 274. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Hakkın yollarına eren gönüller, Dağlar bizim, ferman veren...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ