Maraşta Haber
Maraşta Haber

PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİSİ

Piyasaya iyi bakın. Bu pahalılık önünde hiçbir iktidar duramaz. Bu pahalılık çöküşün habercisi ve adıdır. Bu pahalılık karşısında iktidara ‘Abbas yolcudur’ deyiminin anlamı: Çok kısa bir zaman içerisinde yolculuğa çıkması kesin olan kişi ya da kişiler. Bu pahalılık, 4-5 maaş alanların, tasarruf etmeyenlerin aldıkları son nefeslerinin habercisidir. Sizlere dün yaşadığımız bir olaydan kısaca söz etmek […]

PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİSİ

17 Nisan 2024 - 16:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Piyasaya iyi bakın. Bu pahalılık önünde hiçbir iktidar duramaz. Bu pahalılık çöküşün habercisi ve adıdır.
Bu pahalılık karşısında iktidara ‘Abbas yolcudur’ deyiminin anlamı: Çok kısa bir zaman içerisinde yolculuğa çıkması kesin olan kişi ya da kişiler.

Bu pahalılık, 4-5 maaş alanların, tasarruf etmeyenlerin aldıkları son nefeslerinin habercisidir.
Sizlere dün yaşadığımız bir olaydan kısaca söz etmek istiyorum: Kocasinan İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren bir ‘Kasap’esnafı. Buradan bir veya iki kilo gelebilecek tavuk alma talebimiz oldu. Reyondaki tavuğun kilo satış fiyatı 100 tl etiket böyle? Ancak çalışan, bize ‘etiketi güncellememişim’ diyerek kilosunu 120 tl’den vermeye kalktı ve tepkimizle karşılaştı. Tabi bizde Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü arkadaşı arayarak durumu ona bildirdik, sonucu bekliyoruz…

İşte yaşanan bütün bu olumsuzlukların faturası Cumhur İttifakına kesiliyor… Burada AK Parti-MHP Aslında farkı yoktur, çünkü Cumhur İttifakı top yekûn ‘Abbas Yolcudur’a’ tabidir ve hepsinin bu hayat pahalılığı karşısında, durumu lehlerine tekrar çevirme güçleri de kalmamıştır.

Diyecekler ki: İktidarda biz varız. 31 Mart seçimlerinde kaybettiğimiz oyları, vatandaşlarımızın gönlünü tekrar kazanarak alırız. AK Parti’lilerde, MHP’lilerde şimdi böyle düşünüyorlar.
Olur mu? Olur da diyemem, olmaz da diyemem. Neden mi: Devleti yöneten, iktidarın elinde her şey. Para musluklarının başında onlar var. Tüm yatırımlar iktidarın elinde. 31 Mart’ta neden kaybettiklerininmuhasebesini yapıyorlar ve tekrar kazanmanın da hesaplarını yapıyorlar.

AK Parti döneminin kibirli zenginler sınıfını ürettiğini herkes görüyor. AK Parti’nin 2002’deki ilk söylemleri ile 2024’deki söylemleri arasında dağlar var. Nereden nereye geldiğini halk görüyor.
Pahalılığın ve yoğunlaşan yoksulluğun ana sebeplerinden biri de, uzun iktidarın getirdiği metal yorgunluğu ve ekonomideki beceriksizlik sonucunda ortaya çıkan olumsuzluk ve son. Uzun iktidarın getirdiği yozlaşmanın, toplumdan kopuşun, başka alemlere dalışın adı olarak da end.

31 Mart seçimlerinde AK Parti’ye ağır yenilgiyi tattıran bu pahalılıktır. Alım gücü düşen ve her geçen gün yoksullaşan halktır. AK Parti’nin geri dönüşü olmayan yola girdiğinin işaretidir.
Nerden biliyorsun diyeceksiniz? Geçmişte örneği var. ANAP(Anavatan Partisi) iktidarı döneminde yaşananları çoğumuz hatırlarız. ANAP’tan ihale alarak zenginleşen, nemalanan kibir abidelerine Türk siyasi hayatı tanık oldu. ANAP’ın sonunu nasıl getirdiklerini gördük, yaşadık.
Bütün bu yaşananları halk gördü, onlar görmemişti. İtiraz etmemişlerdi, hoşlarına da gitmişti. Yok yoktu, saltanat kayığı bile vardı!
Aslında o şaşalı günler ANAP (Anavatan Partisi) için sonun başlangıcıydı. Neden sonra anladılar ama iş işten geçmişti. ANAP bir daha toparlanamadı. Siyasi enkazdaki yerlerini aldı.

Pahalılıkta, bu yoksullukta kene gibi yapıştı vatandaşın sırtına. Çünkü o da çöküşün simgesi olacak.
Hayat pahalılığını hafife alıp geçmeyin. Ülkede 25 milyona yakın vatandaş ya açlık sınırının altında, ya da yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor.
Benden yazması…

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Can Dostlar! Can Dostlar!

Günümüzde belediyelerin sokak hayvanlarının popülasyonlarını kontrol ederek, düzenli bir hayat yaşatmak görevlerini tam olarak yerine g...

Gençlerin sosyal medya kullanımına dikkat! Gençlerin sosyal medya kullanımına dikka...

Bir gazeteci olarak kamuoyunu bilgilendirmek adına bu yazıyı okuyucularımızla paylaşmak istedim… Buradan özellikle, anne ve babalara ya...

İSRAF HAD SAFHADAYMIŞ İSRAF HAD SAFHADAYMIŞ

Vay be, meğerse neler olmuş neler! Halkın büyük çoğunluğu ekonomik sıkıntı içinde can çekişirken… Cumhur İttifakı iktidarında köşe başl...

AÇIKLIK VE ŞEFFAFLIK: AÇIKLIK VE ŞEFFAFLIK:

Hangi partiye mensup olurlarsa olsunlar, belediyeleri yönetenler faaliyetlerini, kararlarını ve performansları hakkında açık ve dürüst ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağanak Uyarısı Kahramanmaraş’a Fır...

Meteoroloji’den Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağan...

Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği Okul Müdürlerinde Rotasyo...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 yılını aynı kurumda dold...

Kahramanmaraş’ta 11 Temmuz Günü Elektrik Kesintisi Yapılacak Kahramanmaraş’ta 11...

Akedaş, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü Kahramanmaraş’ta ...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Ödül Töreni Zekeriya Tanrıverdi İHO&#...

Onikişubast İlçesinin başarılı okullarından Zekeriya Tanrıve...

Onikişubat İlçe MEM’ e Şube Müdürü Ataması. Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde açık...

Harun Kurt, birim şefleri ile değerlendirme toplantısı yaptı Harun Kurt, birim şefleri...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun KURT...

Kerim Yılmaz’a Ankara Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonundan Ziyaret Kerim Yılmaz’a Anka...

Ankara Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Ramiz Çe...

Gazeteci İsmail Koyuncu’nun Acı Günü Gazeteci İsmail Koyuncu&#...

Kahramanmaraş’ta gazetecilik yapan İsmail Koyuncu, babası Ah...

Doğa Tutkunları Hacıkodal Kocabor Şelalesin Koşuyor. Doğa Tutkunları Hacıkodal...

Kahramanmaraş Göksun İlçesinde, yaklaşık 250 metre uzunluğun...

DEVA Partili Karatutlu: “Sayın Özhaseki’ye hakkımızı helal etmiyoruz” DEVA Partili Karatutlu: &...

Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, TBMM Genel K...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ