Maraşta Haber
Maraşta Haber

ETSO Çözüm Üretiyor

Elbistan’ın en saygın ve etkili sivil toplum örgütleri arasında yer alan ETSO sivil koplum kuruluşları ile güç birliği toplantılarını aralıksız olarak sürdürüyor.  Teras Toplantı Salonunda yerel basınla bir araya gelen ETSO Kurmayları aktif çalışmalar ve sorunlara çözüm görüşmeleri hakkında kamuoyuna değerlendirmelerde bulundular.ETSO Başkanı Mustafa Paksoy ve ETSO Meclis Başkanı Mehmet Erdoğan yaptıkları ortak açıklamada, “Tüm […]

ETSO Çözüm Üretiyor

11 Ekim 2013 - 21:30A+A-

Elbistan’ın en saygın ve etkili sivil toplum örgütleri arasında yer alan ETSO sivil koplum kuruluşları ile güç birliği toplantılarını aralıksız olarak sürdürüyor.  Teras Toplantı Salonunda yerel basınla bir araya gelen ETSO Kurmayları aktif çalışmalar ve sorunlara çözüm görüşmeleri hakkında kamuoyuna değerlendirmelerde bulundular.ETSO Başkanı Mustafa Paksoy ve ETSO Meclis Başkanı Mehmet Erdoğan yaptıkları ortak açıklamada, “Tüm meslek grupları ile istişarelerde bulunmak amacıyla bir araya geliyoruz. Meslek grupları içinde sorunlara çözüm arıyoruz ve katkı sağlıyoruz” ifadelerini kullandılar.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Başkan Yardımcısı Kubilay Kutoğlu, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Erdoğan, Başkan Yardımcıları Yüksel Çiçek ve Durdu Koyun, ETSO Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Öztürk, Ali Topal ve Mustafa Canpolat, ETSO Meclis Üyeleri Ali Duymaz, Ali Yücel, Fazıl Olgun, Süleyman Dumlupınar, Cazip Yektauşakları, İsmail Çiçek, Kadir Küçük, Yunus Genç, Nuh Doğuç ve Mete Taşkın yeni hizmete sunulan Teras Toplantı Salonunda bir araya gelerek kamuoyuna çalışmalar hakkında bilgiler aktardılar.

ETSO başkanı Mustafa Paksoy, Elbistan’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri, Kuruluş ve Kurumlar ile bir araya gelerek var olan sorunlara çözüm yolları aradıklarını ve bu çalışmalarda başarılı sonuçlara imza attıklarını söyledi. Başkan Paksoy yerel medyada çalışan personel ve idareciler ile gerçekleştirilen toplantıda yerel basın çalışanları ve sorunları hakkında bilgi alarak çözüm için katkıda bulunacağını ifade etti. Paksoy, yaptığı genel değerlendirmelerde şunları söyledi:

KURUM TOPLANTILARINDAN VERİM ALIYORUZ

“Elbistan’ın etkin ve başarılı sivil toplum kuruluşları arasında yer alan ETSO periyodik aralıklarla Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin de yer aldığı geniş katılımlı toplantılarla kurulum ve kuruluşların sorunlarına çözüm arıyoruz. Çoğu kez de çözüm buluyoruz. Periyodik aralıklarla yaptığımız bu toplantıların verimli sonuçlar görüyoruz.”

Başkan Paksoy, yerel medya çalışanları ile yetkilileriyle gerçekleştirilen toplantıda yerel medyaya övgüler yağdırarak, Elbistan Gündem Haber Kurucu ve İmtiyaz Sahibi Gazeteci-Yazar Hasanaki’nin, “Yerel medya hakkındaki değerlendirmeleriniz ve görüşleriniz nelerdir?” şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı:

YEREL BASINI HEP YANIMIZDA BULDUK

“Yerel basında şahsım ve Yönetim Kurulu Üyeleri olarak hepimiz çok memnunuz. Özellikle ETSO tarafından Elbistan’ın en büyük sanayi yatırımı sayılabilecek Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sürecinde bizlere çok büyük destek verdiler, katkı sağladılar. Elbistan’ın sanayi ve gelişim adına yakın bir zamanda hayata geçecek olan OSB konusunda yerel basını hep yanımızda bulduk. Birçok engellerle karşılaştık. Bu engel ve sorunların çözümü yolunda yerel basında her türlü katkıyı büyük fedakârlıklarla gördük.”

ESNAF BİRLEŞMEDİ PİYASALAR AVM’LERE KALDI

ETSO Başkanı Mustafa Paksoy, Elbistan’da tüketim piyasasına giren AVM’ler ile mücadeleler konusunda ise istedikleri sonuca ulaşamadıklarını belirterek, ” Bu konuda özel çaba sarf ettik küçük kurum ve kuruluşların birleşmelerini istedik ve tavsiye ettik. Küçük esnaflarımızı ve tüketici merkezlerini kurumsallaşmaya davet ettik. Ancak bu konuda büyük uğraş vermemize rağmen esnafımız adına ne yazık ki istenileni elde edemedik. Her zaman söyledik ve söylüyoruz. Küçük esnaflarımız mutlaka birleşmeli ve kurumsallaşmalıdır. Ancak o zaman büyük marka ve AVM’lere karşı durulabilir. Arzu edilen sonuç elde edilemedi, birleşme sağlanamadı ve memleket AVM’lere kaldı. Bu konuda çok çaba sarf ettik. Ancak birleşme ve güç birliği ne yazık ki sağlanamadı.” sözleri ile küçük esnafları bir kez daha birleşmeye ve kurumsallaşmaya davet etti.

ESNAF BAĞ-KUR PARASI BİRİKİMİ OLSA DÜKKANINI KAPATIR

Başkan Paksoy, piyasalardaki olumsuzluğa dikkat çekerek, “2001 dünya ekonomik krizini Elbistan hafif atlattı. Şu anda yaşanan ekonomik krizinde atlatılacağına inanıyorum. Yaşanan ekonomik kriz piyasaları olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Pek çok esnafımız durumundan memnun değil acı bir gerçek var ki pek çok esnafımız Bağ-Kur veya sigorta primini yatıramıyor. Acı bir gerçek ama küçük esnaflarımız Bağ-Kur veya sigorta primlerini yatıracak maddi imkâna sahip olsa hiç durmaz iş yerlerine kilidi vurur dükkânlarını kapatırlar” değerlendirmeleri ile genel ekonomik sıkıntıları ele aldı.

ETSO +ç+Âz+-m 2 ETSO +ç+Âz+-m 3 ETSO +ç+Âz+-m 4

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

Elbistan’ın en saygın ve etkili sivil toplum örgütleri arasında yer alan ETSO sivil koplum kuruluşları ile güç birliği toplantıla...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

Elbistan’ın en saygın ve etkili sivil toplum örgütleri arasında yer alan ETSO sivil koplum kuruluşları ile güç birliği toplantıla...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

Elbistan’ın en saygın ve etkili sivil toplum örgütleri arasında yer alan ETSO sivil koplum kuruluşları ile güç birliği toplantıla...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

Elbistan’ın en saygın ve etkili sivil toplum örgütleri arasında yer alan ETSO sivil koplum kuruluşları ile güç birliği toplantıla...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Göksun MTAL de Geleneksel Sene Sonu Sergisi Göksun MTAL de Geleneksel...

Göksun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl geleneksel o...

Aycan “Aile yapımız çatırdıyor” Aycan “Aile yapımız çatır...

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Millet...

Papatyam İYİLİK Açtı Papatyam İYİLİK Açtı

              Elbistan PAPATYAM Anaokulu öğrencileri, İyilik...

“Elbistan Milli Mücadele Müzesi” Kuruluyor “Elbistan Milli Mücadele ...

Bir asır önce inşa edilen ve Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Mücad...

Hacı Osman Arıkan İHO’ 4006 Bilim Fuarı Açtı Hacı Osman Arıkan İHO’ 40...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu / Hacı Osman Arıkan İmam Hatip Or...

Selahaddin Uğur’un Annesi Dualarla Defnedildi Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Kadın Platformu İftarda Buluştu Kadın Platformu İftarda B...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Üyesi Dernek Başkanları ve yön...

Selahaddin Uğur’un Acı Günü Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Ahmet Sarıtürk’ün Acı Günü Ahmet Sarıtürk’ün A...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtür...

Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyeye Dayanan Bir Devlet Kurmak Tek Bir Karar Vardı; Hâki...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arıkan, 19 Mayı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ