Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş enerji havzası olacak

Türkiye’nin en büyük 2 Termik Santralinin bulunduğu ve yapılacak olan 3 Termik Santral ile Kahramanmaraş’ın Türkiye’de enerji üssü olmaya aday il olduğunu belirten Enerji- Bir- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ejder Akbaş, enerji alanında atılan adımlar sonucu da Kahramanmaraş adeta enerji havzasına dönüşecek dedi.   Memur- Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji- Bir- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanlığı iftar […]

Kahramanmaraş enerji havzası olacak

29 Temmuz 2013 - 2:38A+A-

Türkiye’nin en büyük 2 Termik Santralinin bulunduğu ve yapılacak olan 3 Termik Santral ile Kahramanmaraş’ın Türkiye’de enerji üssü olmaya aday il olduğunu belirten Enerji- Bir- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ejder Akbaş, enerji alanında atılan adımlar sonucu da Kahramanmaraş adeta enerji havzasına dönüşecek dedi.

 

Memur- Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji- Bir- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanlığı iftar programı ve Toplu Sözleşme süreci hakkındaki bilgilendirme toplantısı kapsamında 12 Şubat Konak Tesislerinde üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
Samimi bir atmosferde gerçekleşen iftar programının açılış konuşmasını yapan Enerji- Bir- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ejder Akbaş, Kahramanmaraş’ın enerji alanında yaptığı atılımlar sonucu enerji üssü olmaya hazırlandığını ifade etti.
ENERJİ ÜRETİMİNDE TESİSLEŞME HER GEÇEN GÜN ARTMAKTA
Türkiye’nin enerji üslerinden biri olmaya aday olan Kahramanmaraş’ta elektrik enerjisi üretiminde her geçen gün tesisleşmenin artığını dile getiren Akbaş, Kahramanmaraş’ta elektrik enerjisi üretiminde 27 tane devrede olan ve 5 tanede yapım aşamasında olan, toplam 50’nin üzerinde HES (Hidro Elektrik Santrali) projesinin bulunduğunu belirtti.
Bütün bunların yanında Türkiye’nin en büyük 2 Termik Santrali ve yapılacak olan 3 Termik Santral ile Kahramanmaraş’ın adeta enerji havzasına dönüşeceğinin altını çizen Enerji- Bir- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ejder Akbaş, Kahramanmaraş’ta ki enerji yatırımlarının daha da kaliteli bir şekilde ilerlemesi gerektiğine dikkat çekerek: “Kesintisiz ve kaliteli enerji için 2014 yılında Büyükşehir olacak Kahramanmaraş’ın enerji alanında hak ettiği yatırım projelerinin tamamlanması ile enerji dağıtım ve iletiminin aynı bölgede olması için TEİAŞ Bölge (Grup) Müdürlüğünün Adıyaman ilini de kapsayacak şekilde Kahramanmaraş’a kurulması için çalışmaların başlatılması gerektiğini” vurguladı.

BU YIL ÜÇ BAYRAM BİRDEN YAŞAMAK İSTİYORUZ
Akbaş’ın ardından söz alan Memur- Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Eğitim- Bir- Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkanı Adnan Alagöz’de Memur- Sen ailesi olarak bu yıl çok bereketli bir yıl geçirdiklerini ve resmi gazetede de mutabakat metninin açıklanmasıyla birlikte 707 bin üye ile Memur- Sen’in Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olduğunu ifade etti.
Kahramanmaraş’ta ise 22 bin sendika üyesi memurun 15 bininin Memur- Sen üyesi olduğunu belirten Alagöz, bu yıl üç bayram birden yaşamak istediklerini dile getirerek şu şekilde konuştu: “Birinci bayramımızı 6 Temmuz 2013 tarihinde yapılan sayımlar neticesinde Memur- Sen olarak 707 bin üye ile yaşadık. 10 gün sonra Ramazan Bayramını yaşayacağız ve 1 Ağustos’ta başlayacak olan Toplu Sözleşme sürecinin neticesinde de Toplu Sözleşme Bayramını yaşayarak bu yılı kapatmak istiyoruz.” dedi.
TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİNDEN YÜZÜMÜZ GÜLEREK KALKMAK İSTİYORUZ
Programda konuşan Ener- Bir- Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan’da son gelişmelerle birlikte artık memurların Toplu Görüşme yerine Toplu Sözleşme yaptığını dile getirdi.
Bir ay içerisinde Toplu Sözleşmelerin tamamlanacağını belirten Doğan, Genel Başkanları Hacı Bayram Tombul ve Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile Toplu Sözleşme ile ilgili taleplerini paylaştıklarını ifade etti.
Toplu Sözleşme aşamasından da bilgiler veren Doğan konu hakkında şunlara yer verdi: “Bizler Toplu Sözleşme sürecinde taban aylığına 100 TL zam istedik, 2014 yılı için 6+6 olmak üzere yıllık yüzde 12 zam, 2015 yılı için de yine yıllık yüzde 12 zam iki yıl için yüzde 24 zam istedik. Aile yardımı için de 250 TL, çocuk yardımı için de yaş sınırına bakılmaksızın 80 TL istedik. Memur- Sen olarak emeklilerimizi de unutmadık ve ek ödemelerin emekli taban aylığına yansıtılmasını istedik. Emekliye aile yardımı da istedik, bunun yanı sıra bizler aile yardımı, çocuk yardımı, ölüm yardımı kalemlerinden ve izin taleplerinden de isteklerimiz var. İnşallah bu süreçten yüzümüz gülerek kalkmak istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından iftar programı sona erdi.
Enerji- Bir- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanlığının düzenlediği iftar programına, Enerji- Bir-Sen Genel Mali Sekreteri Cemil Şentürk, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Mehmet Oruç, Menzelet HES İşletme Müdürü Remzi Turan, TEİAŞ İşletme ve Bakım Müdürü Kamil Özsoy, Kahramanmaraş İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Özsoy, DSİ 20. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, Kahramanmaraş Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Nesih Tanrıverdi, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Aslan, Memur- Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Adnan Alagöz, Büro- Memur- Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, sendika üyeleri ile davetliler katıldı. Haber: Cebrail SARI

_Adnan _Ejder _Mehmet DSC_9362 DSC_9365

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz M...

Türkiye’nin en büyük 2 Termik Santralinin bulunduğu ve yapılacak olan 3 Termik Santral ile Kahramanmaraş’ın Türkiye’d...

Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde

Türkiye’nin en büyük 2 Termik Santralinin bulunduğu ve yapılacak olan 3 Termik Santral ile Kahramanmaraş’ın Türkiye’d...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıkl...

Türkiye’nin en büyük 2 Termik Santralinin bulunduğu ve yapılacak olan 3 Termik Santral ile Kahramanmaraş’ın Türkiye’d...

Dulkadiroğlu’nda Belediye Başkan Yardımcıları Belirlendi Dulkadiroğlu’nda Belediye Başkan Yardımc...

Türkiye’nin en büyük 2 Termik Santralinin bulunduğu ve yapılacak olan 3 Termik Santral ile Kahramanmaraş’ın Türkiye’d...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Ber...

İstiklal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sami özgül:”Ra...

Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı Başkan Güngör’den Berat K...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Ce...

Elbistan’da yaklaşık 13 yıl önce işlenen cinayetle ilgili ol...

Büyük Yangında Zarar 3 Milyon Büyük Yangında Zarar 3 Mi...

 Elbistan, Afşin ve bölgesinde 25 yılı aşkın bir süredir hiz...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevg...

Kahramanmaraş/ Kahramanmaraşlı kadınlar, Piazza Alışveriş ve...

Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Lise ve dengi oku...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi...

AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarıştı AKEDAŞ İlkokulunda Velile...

Kahramanmaraş Onikişubat AKEDAŞ İlkokulu tarafından velilere...

Dulkadiroğlu’nda Belediye Başkan Yardımcıları Belirlendi Dulkadiroğlu’nda Belediye...

Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Ali Arif ...

Kahramanmaraş Öğretmen Okulu mezunları tarih yazdı Kahramanmaraş Öğretmen Ok...

1960-70’li yıllarda lise muadili üç yıllık “Maraş Kız ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ