Maraşta Haber
Maraşta Haber

Siyasette Jest Dönemi

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette; ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ demek ve bu ittifakın ne kadar gerekli olduğunu anlatmaktır. AKP ve MHP sözcüleri tarafından yapılan açıklamalardan AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde yapacağı Cumhur İttifakı’na ilişkin çalışmalarda sona gelindiği […]

Siyasette Jest Dönemi

16 Aralık 2018 - 4:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette; ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ demek ve bu ittifakın ne kadar gerekli olduğunu anlatmaktır.

AKP ve MHP sözcüleri tarafından yapılan açıklamalardan AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde yapacağı Cumhur İttifakı’na ilişkin çalışmalarda sona gelindiği anlaşılmaktadır.

Partililer kendi Partisinin aday çıkarmadığı illerde aday çıkartan Partiye oy vererek Cumhur İttifakı’nın seçimden galip çıkmasını sağlamaya çalışacaktır. Kısaca MHP ve AKP bazı seçim bölgelerinde aday çıkarmayarak birbirlerine jest yapmış olacaklar.

Genel çerçevenin hemen hemen böyle olacağı biliniyor ancak;  Adana ve Aydın için nihai kararın Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin buluşmasına bırakıldığını biliyoruz.

Bazı İlçelerde de desteğin karşılıklı süreceği söyleniyor. 2014 Yerel Seçimlerinde MHP’nin kazandığı ve son anketlerde önde göründüğü 60 civarındaki ilçede MHP adayının desteklenmesi söz konusu olabilecek.

Bu 60 İlçenin içerisinde bizim ilçelerden yani Kahramanmaraş’ın ilçelerinden var mı? Diyenlere; şuan bu sorunun cevabını bilmiyoruz ama ‘2014 Mahalli Seçimleri İlçe Seçim Sonuçlarını’ incelediğimizde, ‘neden olmasın’ demek geliyor.

Nedenini hemen söyleyelim. Kahramanmaraş’ın üç (3) ilçesi var ki bu ilçelerde MHP ‘yoldan geçen bir adamı dahi aday gösterse’ seçimi CHP kazanır demek yanlış olmaz.. Bu sonucu tahmin etmek için ‘evliya’ olmaya elbette gerek yok. 2014 Yerel Seçim Sonuçlarına bakılırsa söylenilenin doğruluğu hemen anlaşılır:              

Nurhak: ( CHP: %32,2/2.452, AKP: %29.1/2.217, MHP: %27.5/2096)

Pazarcık: ( CHP: %40,9/15.739, AKP: %41./15.960, MHP: %12.7/4.875)

Ekinözü: ( CHP: %33,7/2.638, AKP: %36.5/2.861, MHP: %5.1/399)

Halen; Nurhak CHP, Pazarcık ve Ekinözü AK Parti’de. AK Partinin dört yıldan beri yıpranmışlığı düşünüldüğünde bu üç ilçede İttifak olmazsa kesin CHP kazanacaktır. Afşin ve Andırın da ise MHP atbaşı da olsa önde diyebiliriz.

11 Aralık 2018 Salı günü Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli Cumhur İttifakında son rötuşları yapmak için bir araya geliyorlar. Varılan mutabakat en geç hafta sonu açıklanacaktır. Kahramanmaraş ilçeleri mutlaka Cumhur İttifakı kapsamına alınmalıdır. Afşin ve Andırın da MHP, Pazarcık, Nurhak ve Ekinözü’nde AKP desteklenmelidir. Yoksa Nurhak gibi Pazarcık ve Ekinözü de CHP’ye kaptırılacaktır. Bizden söylemesi.

                                          ……………..……………

Mimarlarımız Dergi Çıkarmış. Hayırlı uğurlu olur inşallah. TMMOB Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şubesi 30 Kasım 2018 günü, ilk sayısını çıkardıkları dergiyi bir toplantı yaparak tanıttılar. Çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyorum. Yalnız tanıtım toplantısına verilen ismi okuyanlar ne yapılacağını pek anlamamışlar. Birkaç davetli arkadaşım arayarak bana sordular. ‘TAVERNAKÜLER BÜLTENİ LANSMAN KOKTEYLİ’ toplantısından böyle haberim oldu. Davetiyede aynen‘TAVERNAKÜLER BÜLTENİ LANSMAN KOKTEYLİ’ diye yazıyordu. Okuyunca Bende şaşırdım. Arkadaşlarıma; ‘Yerli ve Halka Özgü Olan Mimarimizin Konu Edileceği Derginin Tanıtım Toplantısı’ olabilir dedim. İnşallah yanlış bilgi vermemişimdir.

Yaptığım açıklama yanlış ise oda yetkilileri beni uyarsınlar lütfen. Kendilerinden ricam sonraki toplantılarını herkesin anlayacağı bir dille duyursunlar.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – III

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâretimiz, “Gül”ün gölgesinden uzaklaşıp, O’nun gurbetine düşen; biz firârî, “biz...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Seninle yeniden bulan ve İslâm olma izzetine Seninle kavuşan bu azîz milletin ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülevvel Ayında, Efendimiz Aleyhisselâtü Vesselâm’a Yeryüzünde açılan gül yaprak...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına gelmektedir. Kul nimetleri dile getirip onu överek memnuniyetini bildirirse o...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ