Maraşta Haber
Maraşta Haber

Gönüller Kazanmak

Günümüzde yoğun bir şekilde bir cahiliye yaşanıyor. Küresel güçler, askerî güçle Müslüman beldelerde yıkımlar, ekonomik ve kültürel güçle de insanlığın gönül âlemlerinde onarılması çok güç tahribatlar yapıyorlar. Emperyal güçler, nesillerimizi âdeta global kültürün uzaktan kumandalı robotlarına dönüştürmeye çalışıyorlar. İman, ahlâk, iffet, namus, hayâ, vicdan, fazilet gibi kavramlarımızı zedeleyip hayatın dışına itmeye çalışıyorlar. Küresel güç dediğimiz […]

Gönüller Kazanmak

18 Ekim 2021 - 6:28A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Günümüzde yoğun bir şekilde bir cahiliye yaşanıyor. Küresel güçler, askerî güçle Müslüman beldelerde yıkımlar, ekonomik ve kültürel güçle de insanlığın gönül âlemlerinde onarılması çok güç tahribatlar yapıyorlar.

Emperyal güçler, nesillerimizi âdeta global kültürün uzaktan kumandalı robotlarına dönüştürmeye çalışıyorlar. İman, ahlâk, iffet, namus, hayâ, vicdan, fazilet gibi kavramlarımızı zedeleyip hayatın dışına itmeye çalışıyorlar.

Küresel güç dediğimiz Hıristiyan dünyasının bu oyunlarını bozmanın yegâne yolu çocuklarımızı ve gençlerimizi bu saldırılardan korumak ve onları çok donanımlı bir şekilde yetiştirmekle mümkün olabilecektir.

Günümüzde sadece kendisi ve yakınları için değil, başkaları içinde yaşayan, çevresindeki yardıma muhtaçların yardımına koşan insan sayımız maalesef gittikçe azalmaktadır. Hizmet noktasında karşılık beklemeden çalışan, hizmet eden, etrafına örnek olan, bilgili, kültürlü insanlarımızdan hayatta olanları hatırlamalı ve belli aralıklarla ‘Saygı veya Şükran’ programları yaparak unutulmalarına mani olmalıyız. Aramızdan ayrılıp ‘Ahrete irtihal eden’ kıymetli büyüklerimizi ise ‘Anma’ programları ile hayırla yad etmeliyiz. 

Geçtiğimiz hafta Çarşamba ve Cuma günü birisi hayatta olan diğeri geçen sene aramızdan ayrılan iki güzel insanımız için iki güzel program yapıldı.

İlk Program Eğitimci İmadettin SARI için düzenlene saygı gecesiydi. İmadettin SARI

Programa ev sahipliğini yine şehrimizin eğitim, kültür ve sanatına uzun yıllardan beri hiçbir karşılık beklemeden hizmet eden başka bir eğitimci, fikir, kültür ve sanat insanı İbrahim GÜLSU, Programın Moderatörlüğünü ise şehrimizin sevilen simalarından birisi olan Eğitimci, yazar, fikir, kültür ve sanat insanı Abdulhakim EREN üstlenmişti.   

Türk Milli Eğitim Bakanlığının bünyesinde sınıf öğretmenliği, Ortaokullarda Fen Bilgisi öğretmenliği, Ortaokul ve Liselerde Müdür Yardımcılığı, farklı ilçelerde Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş bir şahsiyettir. Emekli olduktan sonra uzun bir süre Özel Öğretim Kurumlarında Müdürlük yapmıştır.

Aktif olarak görev yaptığı yıllarda binlerce öğrenciye öğretmenlik, rehberlik yaparak onların iyi birer yurttaş olmalarına, vatana ve millete hizmet etmelerine vesile olmuştur. Yine aktif görev yaptığı süre içerisinde binlerce işçi, memur, öğretmen ve idareciye rehberlik yaparak onların başarılı birer insan olmalarına katkı sağlamıştır.

İmadettin SARI iyi bir öğretmen, iyi bir idareci olmanın yanı sıra aynı zamanda iyi bir gönül insanıdır. Kimseyi kırmaz, kimseyi azarlamaz, kimseyi cezalandırmaz. Bardağın hep dolu tarafını görür, hataları rehberlik yaparak düzeltmeye çalışır. Bu vasıfları sayesinde görev yaptığı her yerde çok sevilir el üstünde tutulur.

İmadettin SARI çok nüktedan birisidir. Yaşamın her anında gülmek ve güldürmekten büyük haz duyar. Nükte ‘ince anlamlı, düşündürücü ve şakalı söz, espri, zarif şaka, yazıda, sözde, resimde ve davranışta ince anlam, derin mana, espri’ anlamlarına gelir. Nüktedan ise ‘nükte yapabilen kişi’ anlamındadır. İmadettin SARI bu vasfı ile gergin ve sıkıntılı ortamların kısa bir sürede yatışmasına ve normalleşmesine sebep olur.

İmadettin Sarı’ya Vefa Programını tertip eden başta Abdulhakim EREN olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kendilerinden Allah razı olsun. Bu gece bana insanın sadece kendisi ve yakınları için değil, aynı zamanda çevresindeki kimsesizler, çaresizler ve yardım bekleyenler için de yaşamasının gerektiğini yeniden hatırlattı. Bu gece bana, gönüllülüğün önemini ve hala kendini gönüllülüğe adamış iyi insanların bulunduğunu ispatladı. İmadettin Hocama Hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Geçtiğimiz Cuma günü ise mesleğini soranlara ‘Şairim’ diye cevap veren, Türk edebiyatının “Dede Korkut’u” ve “Beyaz Kartal’ı” olarak anılan ve 16 Ekim 2018 tarihinde 88 yaşında yaşama veda eden şair ve yazar Bahaettin Karakoç’u mezarı başında dualarla andık. Kendisine Cenabı Allah’tan Rahmet ve mağfiret diliyorum. Mekânı cennet olsun. Hiç unutmayalım ki ‘Gerçek zenginlik mal çokluğu değil gönül tokluğudur.’ O halde maldan çok gönül kazanmanın yollarını yeniden keşfetmeliyiz.  

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şii...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek paylaşmaktır Karakterist insanlar benliğine tutsaktır İnsan olmanın yolu zay...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara, Süveydâlar, simsiyah geceden daha kara, Yâ Rabbî! İmdâd eyle bilcümle gün...

Gününüz Kutlu Olsun Canlar Gününüz Kutlu Olsun Canlar

 24 Kasım 2021 Çarşamba. Yani Öğretmenler Günü. Bende emekli öğretmenim. Bu vesileyle görevini layıkıyla yapmaya çalışan tüm öğretmenle...

Öğretmen Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Öğretmen Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seç...

( MEVLÜT EŞGÜNOĞLU) Bozmaya çalışıyor, her taraftan zilliyet Ne örfümüz kalmıştır, ne de asıl milliyet Tuhaflaşmış insanlara, kalmadı c...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür ...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim M...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’d...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığ...

Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek p...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ