Maraşta Haber
Maraşta Haber

Gerginlik

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK  Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar vatandaşı gerdikçe geriyor. Bu politikaların doğru veya yanlış olup olmaması çok önemli değil önemli olan insanların bir kısmının çok mutsuz olduğudur lütfen anlayın diyoruz…   Görmesi gerekenler lütfen görsün artık. Saflar arasındaki ayrılık gittikçe derinleşiyor. İnsanların arasındaki bin yıllık kardeşlik […]

Gerginlik

04 Haziran 2013 - 9:07A+A-

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK

 Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar vatandaşı gerdikçe geriyor. Bu politikaların doğru veya yanlış olup olmaması çok önemli değil önemli olan insanların bir kısmının çok mutsuz olduğudur lütfen anlayın diyoruz…  

Görmesi gerekenler lütfen görsün artık. Saflar arasındaki ayrılık gittikçe derinleşiyor. İnsanların arasındaki bin yıllık kardeşlik maalesef birkaç yıldan beri kartopu gibi eriyip tükeniyor. Bizce bu durumu düzeltecek elbette Tayip Beydir… Neden mi? Çünkü Şeyh Edibali’nin Osman Beye Öğütleri hala hafızalarımızda tazeliğini koruyor da ondan. 

Ne diyor Şey Edibali;

 Ey Oğul!

Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana.
Güceniklik bize; gönül almak sana.
Suçlamak bize; katlanmak sana.
Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana.
Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize;
adalet sana. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana.
Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.
Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana…

Günümüzün Osman Beyi Başbakanımız Sayın Erdoğan Şeyh Edibali’nin öğütlerine kulak verir mi? Verirse iyi olur düşüncesindeyim.

 YUH YANİ!

 3. Boğaz Köprüsünün temeli atıldı. Bu köprüye Yavuz Sultan Selim Köprüsü isminin verileceği açıklandı. Ve kıyamet koptu. Yavuz Sultan Selim Han 40 bin Alevi katletmiş miş. Bu yüzden ismi bu köprüye verilemezmiş. ‘Halt etmişsiniz’ diyesim geliyor. Ben Edebiyat Fakültesinde Osmanlı Tarihi ve Umumi Türk Tarihi okudum. Yavuzun 40 bin alevi kestiğine dair hiçbir belge ve bilgi görmedim. Bu söylenenler küllü-hu yalan… Yavuz Sultan Selim Han ismi 3. Köprüye de gurur duyacağımız başka eserlere de çok yakışır. Cennet mekâna haksızlık yapmayalım. Tahsim ve gezi parkı olaylarında ise hükümetin bir kez daha düşünmesi yararlı olacaktır. Polis Müdürü kardeşlerimizde çok zorunlu kalınmadıkça gaz sıkma emrini vermezlerse hepimiz adına iyi olur düşüncesindeyim.                     

 SBS ÖNCESİ

Sevgili öğrenciler bir yıldan beri hazırlandığınız SBS’ ye 08 Haziran 2013 Cumartesi günü gireceksiniz. Sınavdan çıktıktan sonra endişelerinizin, korkularınızın, kaygılarınızın ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksınız. Sınav kaygısının ve stresin size zarar vereceğini de yine sınavdan sonra göreceksiniz. Haktan hayırlısı. Bu saatten sonra zaten yapılacak çok fazla bir şey yok. Allah yar ve yardımcınız olsun. Emeklerinizin karşılığını alın inşallah.

Sınavdan önceki gün ders çalışmayın. Sizi fiziki olarak yoracak aktivitelerden kaçının. Uykunuzu tam almaya özen gösterin ve sınav sabahı güzel bir kahvaltı yapın. Saat 17.00’den sonra sınava gireceğiniz okulunuzu ve sınıfınızı görmenizde yarar var.

Sınava giderken Nüfus Cüzdanınızı, Sınav Giriş Belgenizi, Kurşun kalemlerinizi, Silginizi ve Kalem Açkınızı yanınıza alıp almadığınızı kontrol edin. Kendinizi rahat hissedeceğiniz ve sizi terletmeyecek bir kıyafet giymeyi tercih edin.

Mümkünse saat 09.30’da sınava gireceğiniz okulda olun. Sınav saat 10.00’da başlayacak. 10.20’ye kadar sınava girilebilecektir.

Sınav salonlarına girerken yanınızda sözlük, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo ve saat gibi araç gereçler bulundurmayın. Bu maddeler içeriye alınmayacaktır.

Sınavda emin olmadığınız soruları boş bırakın. Boş bıraktığınız ya da emin olamadığınız soruların yanına belirgin işaretler koyun ve tüm soruları bitirip geri döndüğünüzde yeniden gözden geçirin. Bir soruyla çok uzun süre uğraşmak hem zaman kaybettirir hem de moralinizi bozabilir. Bu yüzden vakit kaybetmeden diğer sorulara bakın.

Kodlama yaparken dikkatli olun. Boş bıraktığınız sorularda hatalı kodlama yapmamak için soru numaralarıyla optikteki soru numaralarını kontrol ederek işaretleme yapın.

Sınavda sürenizi iyi değerlendirin. Zamanı kontrol ederek kendinizi ayarlayın. Çevrenizde dikkatinizi dağıtan şeylerle ilgilenmeyin. Zamanınız kalırsa kontrollerinizi yapın ve kitapçık türünü işaretlemeyi unutmayın.

Kendinize güvenin, yapabileceğinize inanın ve hep olumlu şeyler düşünün. Çok Dua edin…

Dualarımız sizlerle…

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Zararlı Haşerelerle Mücadele Devam Ediyor Zararlı Haşerelerle Mücadele Devam Ediyo...

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK  Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar va...

Çiftçilere Arazi Toplulaştırması Hakkında Bilgi Verildi Çiftçilere Arazi Toplulaştırması Hakkınd...

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK  Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar va...

Şampiyon Atletin Gözü Olimpiyatta! Şampiyon Atletin Gözü Olimpiyatta!

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK  Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar va...

17. Geleneksel Dolunay Şiir Şölenine katılacak Şairler Belli Oldu 17. Geleneksel Dolunay Şiir Şölenine kat...

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK  Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar va...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Temsili Millî Eğitim Müdürü Bahar Çekin Oldu Temsili Millî Eğitim Müdü...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99.Yıl Dönümü ...

Genç Kahramanmaraşlılar Platformundan Okullara Hediye Kolisi Genç Kahramanmaraşlılar P...

Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlı 40 genç tarafından Kahrama...

Türk Şiirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç Paneli Türk Şiirinin Beyaz Karta...

Türk Şiirinin Beyaz Kartalı,Dede Korkutu diye bilinen rahmet...

23 Nisan’da KSÜ Rektörü Hayrunnisa Çam Oldu 23 Nisan’da KSÜ Rektörü H...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Vekili Pr...

Özel Okullarımız Özel Okullarımız

Özel okulların bursluluk sınavları Şubat ayında başlar, Mart...

MÜSİAD GÖKSUN’A YATIRIM YAPACAK MÜSİAD GÖKSUN’A YATIRIM Y...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmar...

38 Şehit için 38 Fidan Dikildi 38 Şehit için 38 Fidan Di...

Kahramanmaraş- Elbistan Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ta...

Kahramanmaraş’ta Yöresel Çocuk Oyunlar Tanıtıldı Kahramanmaraş’ta Yöresel ...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü tarafında 23 Nisan Ulusal...

23 Nisan Coşkusu Yahya Kemal İlkokulunda Yaşandı 23 Nisan Coşkusu Yahya Ke...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu...

İstiklal İlkokulu 23 Nisan’ı Mahalleliyle Kutladı İstiklal İlkokulu 23 Nisa...

İstiklal İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ