Maraşta Haber
Maraşta Haber

Gerginlik

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK  Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar vatandaşı gerdikçe geriyor. Bu politikaların doğru veya yanlış olup olmaması çok önemli değil önemli olan insanların bir kısmının çok mutsuz olduğudur lütfen anlayın diyoruz…   Görmesi gerekenler lütfen görsün artık. Saflar arasındaki ayrılık gittikçe derinleşiyor. İnsanların arasındaki bin yıllık kardeşlik […]

Gerginlik

04 Haziran 2013 - 9:07A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Eğitimci Yazar Fatih Erdoğan’ın Yeni Yazısı:GERGİNLİK

 Hep yazıp çiziyoruz; ‘vatandaş çok gergin’ diyoruz. İzlenen politikalar vatandaşı gerdikçe geriyor. Bu politikaların doğru veya yanlış olup olmaması çok önemli değil önemli olan insanların bir kısmının çok mutsuz olduğudur lütfen anlayın diyoruz…  

Görmesi gerekenler lütfen görsün artık. Saflar arasındaki ayrılık gittikçe derinleşiyor. İnsanların arasındaki bin yıllık kardeşlik maalesef birkaç yıldan beri kartopu gibi eriyip tükeniyor. Bizce bu durumu düzeltecek elbette Tayip Beydir… Neden mi? Çünkü Şeyh Edibali’nin Osman Beye Öğütleri hala hafızalarımızda tazeliğini koruyor da ondan. 

Ne diyor Şey Edibali;

 Ey Oğul!

Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana.
Güceniklik bize; gönül almak sana.
Suçlamak bize; katlanmak sana.
Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana.
Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize;
adalet sana. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana.
Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.
Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana…

Günümüzün Osman Beyi Başbakanımız Sayın Erdoğan Şeyh Edibali’nin öğütlerine kulak verir mi? Verirse iyi olur düşüncesindeyim.

 YUH YANİ!

 3. Boğaz Köprüsünün temeli atıldı. Bu köprüye Yavuz Sultan Selim Köprüsü isminin verileceği açıklandı. Ve kıyamet koptu. Yavuz Sultan Selim Han 40 bin Alevi katletmiş miş. Bu yüzden ismi bu köprüye verilemezmiş. ‘Halt etmişsiniz’ diyesim geliyor. Ben Edebiyat Fakültesinde Osmanlı Tarihi ve Umumi Türk Tarihi okudum. Yavuzun 40 bin alevi kestiğine dair hiçbir belge ve bilgi görmedim. Bu söylenenler küllü-hu yalan… Yavuz Sultan Selim Han ismi 3. Köprüye de gurur duyacağımız başka eserlere de çok yakışır. Cennet mekâna haksızlık yapmayalım. Tahsim ve gezi parkı olaylarında ise hükümetin bir kez daha düşünmesi yararlı olacaktır. Polis Müdürü kardeşlerimizde çok zorunlu kalınmadıkça gaz sıkma emrini vermezlerse hepimiz adına iyi olur düşüncesindeyim.                     

 SBS ÖNCESİ

Sevgili öğrenciler bir yıldan beri hazırlandığınız SBS’ ye 08 Haziran 2013 Cumartesi günü gireceksiniz. Sınavdan çıktıktan sonra endişelerinizin, korkularınızın, kaygılarınızın ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksınız. Sınav kaygısının ve stresin size zarar vereceğini de yine sınavdan sonra göreceksiniz. Haktan hayırlısı. Bu saatten sonra zaten yapılacak çok fazla bir şey yok. Allah yar ve yardımcınız olsun. Emeklerinizin karşılığını alın inşallah.

Sınavdan önceki gün ders çalışmayın. Sizi fiziki olarak yoracak aktivitelerden kaçının. Uykunuzu tam almaya özen gösterin ve sınav sabahı güzel bir kahvaltı yapın. Saat 17.00’den sonra sınava gireceğiniz okulunuzu ve sınıfınızı görmenizde yarar var.

Sınava giderken Nüfus Cüzdanınızı, Sınav Giriş Belgenizi, Kurşun kalemlerinizi, Silginizi ve Kalem Açkınızı yanınıza alıp almadığınızı kontrol edin. Kendinizi rahat hissedeceğiniz ve sizi terletmeyecek bir kıyafet giymeyi tercih edin.

Mümkünse saat 09.30’da sınava gireceğiniz okulda olun. Sınav saat 10.00’da başlayacak. 10.20’ye kadar sınava girilebilecektir.

Sınav salonlarına girerken yanınızda sözlük, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo ve saat gibi araç gereçler bulundurmayın. Bu maddeler içeriye alınmayacaktır.

Sınavda emin olmadığınız soruları boş bırakın. Boş bıraktığınız ya da emin olamadığınız soruların yanına belirgin işaretler koyun ve tüm soruları bitirip geri döndüğünüzde yeniden gözden geçirin. Bir soruyla çok uzun süre uğraşmak hem zaman kaybettirir hem de moralinizi bozabilir. Bu yüzden vakit kaybetmeden diğer sorulara bakın.

Kodlama yaparken dikkatli olun. Boş bıraktığınız sorularda hatalı kodlama yapmamak için soru numaralarıyla optikteki soru numaralarını kontrol ederek işaretleme yapın.

Sınavda sürenizi iyi değerlendirin. Zamanı kontrol ederek kendinizi ayarlayın. Çevrenizde dikkatinizi dağıtan şeylerle ilgilenmeyin. Zamanınız kalırsa kontrollerinizi yapın ve kitapçık türünü işaretlemeyi unutmayın.

Kendinize güvenin, yapabileceğinize inanın ve hep olumlu şeyler düşünün. Çok Dua edin…

Dualarımız sizlerle…

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Zararlı Haşerelerle Mücadele Devam Ediyor Zararlı Haşerelerle Mücadele Devam Ediyo...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Mezbahalar Şube Müdürlüğü ekipleri ilimiz genelinde haşerelerle müc...

Çiftçilere Arazi Toplulaştırması Hakkında Bilgi Verildi Çiftçilere Arazi Toplulaştırması Hakkınd...

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantı ile çiftçilere arazi toplulaştırması hakkında bilgi...

Şampiyon Atletin Gözü Olimpiyatta! Şampiyon Atletin Gözü Olimpiyatta!

14-16 Haziran 2013 tarihlerinde Almanya/Berlin’de 35. Uluslar arası Alman Atletizim şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmeye hak k...

17. Geleneksel Dolunay Şiir Şölenine katılacak Şairler Belli Oldu 17. Geleneksel Dolunay Şiir Şölenine kat...

Kahramanmaraş’ta Şair Bahaettin Karakoç tarafından 1986 yılında çıkarılmaya başlanan ve 37 sayı çıkarılan “Dolunay Dergisi” adına, ilki...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat Kaymakamı Keçeli’nin Acı Günü Onikişubat Kaymakamı Keçe...

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ muhterem an...

KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜSEYNÎ DURUŞ KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜS...

İslâm tarihinin en acı hâdiselerinden birisinin yaşandığı Ke...

İYİ Parti Andırın’da Gönülleri Fethetti İYİ Parti Andırın’da Gönü...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel “Hizmet, sa...

AŞURE GÜNÜ AŞURE GÜNÜ

8 Ağustos pazartesi günü, Muharrem ayının onuncu günü, Aşure...

Kahramanmaraş’ta YKS’de Dereceye Girenler Ödüllendirildi Kahramanmaraş’ta YK...

YKS’de dereceye giren öğrencilerle Tarihi Maraş Kalesi’nde b...

Dulkadiroğlu HEM’in Yıl Sonu Sergisine İlgi Büyük Oldu Dulkadiroğlu HEM’in...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezince, Dulkadir...

Hz. Hamza Caminde Yaz Kur’an Kursu tüm hızıyla devam ediyor. Hz. Hamza Caminde Yaz Kur...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı  Mimar Sinan...

Öğretmen Alanında Uzmandır Sınava Gerek Yoktur Öğretmen Alanında Uzmandı...

“Şimdi Değişim Zamanı, Sen de Katıl” Sloganı ile...

Kahramanmaraş Türk Diyanet Vakıf Sen’den Basın Açıklaması Kahramanmaraş Türk Diyane...

Türk Diyanet Vakıf Sen Onikişubat İlçe Temsilcisinin darp ed...

DEPREMLE YAŞAMAK DEPREMLE YAŞAMAK

Değerli okuyucularım bu yazımda sizlere deprem hakkında bild...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ