Maraşta Haber
Maraşta Haber

MHP’li Dedeoğlu, Sağlıkta Şiddet Mutlaka Önlenmeli

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da şiddet olaylarının yaşandığını ifade ederek, ülkemizde sadece 2013 yılında 8 aylık bir dönem içinde sağlık alanında 7 bin 287 şiddet olayı meydana geldiğini vurguladı. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sağlık hizmetlerinin ülkemizin en önemli hizmetlerinden […]

MHP’li Dedeoğlu, Sağlıkta Şiddet Mutlaka Önlenmeli

30 Mayıs 2014 - 9:53A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da şiddet olaylarının yaşandığını ifade ederek, ülkemizde sadece 2013 yılında 8 aylık bir dönem içinde sağlık alanında 7 bin 287 şiddet olayı meydana geldiğini vurguladı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sağlık hizmetlerinin ülkemizin en önemli hizmetlerinden birisi olduğunu belirterek, bu alanda yapılan çalışmaları toplumun hemen hemen bütün kesimlerini etkilediğini söyledi. Hükümetin sağlık sorunlarına 12 yıldır bir çözüm bulunamadığına da işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hastaneler artık, sağlık çalışanları için riskli alanlar haline gelmiştir. Hastanelerde acil nöbeti tutan personel büyük risk altında görev yapmaktadır. Ülkemizde 2013 yılında 8 aylık bir dönem içinde sağlık alanında 7 bin 287 şiddet olayı meydana gelmiştir.

Büyük çoğunluğu devlet hastanelerinde meydana gelen bu şiddet olayları karşısında sağlık personeli büyük zarar görmüştür. Hayatını kaybedenler olmuştur. Gece-gündüz demeden çalışan sağlık personelinin olaylar karşısında moral ve motivasyonu bozulmaktadır.

Türkiye’nin her yerinde sağlık çalışanlarına şiddet olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da birçok yaşanmış örnekleri mevcuttur. Ülkemizde sağlık alanında yaşanan şiddet zaman zaman bazı alanlarda da kendini göstermektedir.

Ülkemizde, sağlık alanında olduğu gibi eğitim alanında da şiddet olayları yaşanmaktadır. Öğrencilerin öğretmenlerine şiddet gösterdiğine ve bazen de öğretmenlerin öğrencilere şiddet gösterdiğine ülkemizde sık sık şahit oluyoruz.

Ülkemizde en büyük şiddet olayı sağlık hizmetleri alanından sonra maalesef kadınlara karşı gösterilmektedir. Türkiye’de kadınlar gördükleri şiddet karşısında ağır yaralanmakta ve bazen de ne yazık ki hayatını kaybetmektedir.

Ülkemizde kadına karşı gösterilen şiddetin boyutu çok artmıştır. Hemen hemen her gün ülkemizde bir şiddet olayı yaşanmaktadır. Şiddet konusunda hükümet neredeyse çaresiz kalmıştır.

Ülkemizde sadece 10 aylık bir dönemde aile içi şiddet nedeniyle 30 bin 254 kadın yaralanmış ve 125 kadın da maalesef hayatını kaybetmiştir. Kadına karşı gösterilen şiddetin yanı sıra çeşitli spor etkinlikleri sırasında da zaman zaman ülkemizde şiddet olayları yaşanmaktadır. Kısaca Türkiye’de her yerde şiddet yaşanmaktadır.

İşte bütün bu yaşanan şiddet olayları, ülkemizde toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Bu toplumsal sorunlar, hiçbir zaman kendiliğinden ortaya çıkmaz. Bu toplumsal sorunlar hiçbir zaman kendiliğinden de ortadan kalkmaz.

Ortada bir toplumsal sorun varsa, bu sorunun uygulanan hükümet politikalarıyla yakından ilişkisi var demektir. Bu nedenle, toplumda pek çok alanda yaşanan şiddet olaylarını ortadan kaldırma konusunda, hükümet politikaları gözden geçirmelidir.

Aksi halde, ne sağlık alanında, ne eğitim alanında ne de spor alanında şiddet olaylarını önleyemeyiz. Ülkemizde çocukları ve kadınları koruyamayız. Sağlık çalışanlarına da sahip çıkamayız.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi konuda bizler muhalefet olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak üzerimize düşen her göreve hazırız. Fakat bu konuda en büyük görev ve sorumluluk yine hükümete düşmektedir.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Fizyoterapist Emre Akben Şifa Dağıtıyor Fizyoterapist Emre Akben ...

Onikişubat  Ilıca Vali Saim Çotur Kaplıcasında hizmete başla...

KSÜ’DE SON DÖRT YIL KSÜ’DE SON DÖRT YIL...

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNDE SON DÖRT YIL  ...

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak Bakalım Soruşturmadan Ne ...

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katıl...

Ekinözü ilçesinde öğretmenlerin e-Twinning Proje Başarısı Ekinözü ilçesinde öğretme...

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında Ekinözü İlkadım Anaokulu...

Kahramanmaraş’ta Cinnet Sonucu 5 Ölü Kahramanmaraş’ta Ci...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Önsen Mahallesinde  a...

Onikişubat Kaymakamı Keçeli’nin Acı Günü Onikişubat Kaymakamı Keçe...

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ muhterem an...

KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜSEYNÎ DURUŞ KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜS...

İslâm tarihinin en acı hâdiselerinden birisinin yaşandığı Ke...

İYİ Parti Andırın’da Gönülleri Fethetti İYİ Parti Andırın’da Gönü...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel “Hizmet, sa...

AŞURE GÜNÜ AŞURE GÜNÜ

8 Ağustos pazartesi günü, Muharrem ayının onuncu günü, Aşure...

Kahramanmaraş’ta YKS’de Dereceye Girenler Ödüllendirildi Kahramanmaraş’ta YK...

YKS’de dereceye giren öğrencilerle Tarihi Maraş Kalesi’nde b...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ