Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezinin Etkinlik Gecesi Muhteşem Oldu

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezinin müzik, drama, İngilizce ve edebiyat alanındaki yetenekli öğrencileri “BİLSEM Sanat Etkinlik Gecesi”nde velilerine unutulmaz bir gece yaşattılar. Bilim ve Sanat Merkezi salonunda yapılan, Okul Aile Birliği ve Kahramanmaraş Valiliği Basın-Yayın Müdürü Halit Uğur, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Gecenin açış konuşmasını yapan […]

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezinin Etkinlik Gecesi Muhteşem Oldu

06 Haziran 2015 - 23:05A+A-

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezinin müzik, drama, İngilizce ve edebiyat alanındaki yetenekli öğrencileri “BİLSEM Sanat Etkinlik Gecesi”nde velilerine unutulmaz bir gece yaşattılar.

Bilim ve Sanat Merkezi salonunda yapılan, Okul Aile Birliği ve Kahramanmaraş Valiliği Basın-Yayın Müdürü Halit Uğur, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ramazan Avcı, konuşmasında “Merkezimizin amaçlarından birisi, öğrencilerimizin yetenek alanlarının geliştirilmesinin yanı sıra, sosyal ve duygusal gelişimlerine,  bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştirmelerine, kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır.

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (1)

Bu amaçla, geçen hafta içerisinde öğrencilerimizin görsel sanatlar alanında yapmış oldukları eserlerle bilim alanında hazırlamış oldukları projeden oluşan Sanat ve Bilim Sergisi’nin açılışını yapmıştık.

Katılımcılar tarafından büyük takdir gören bu etkinlikten sonra bu akşam da müzik, edebiyat, İngilizce ve drama alanında öğrencilerimizin yeteneklerini sergileyecekleri etkinlik gecesini gerçekleştireceğiz.

Görsel Sanat ve Bilim Sergisinin düzenlenmesinde emek veren öğretmen ve öğrencilerimizle bu gecenin hazırlanmasında emekleri bulunan öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (2)

Müzik alanında müzik öğretmeni Ömer Tepebaşılı ve Sena Baş’ın rehberliğinde solo enstrüman ve koro şarkılardan oluşan konser, dinleyicilere müzik dolu dakikalar yaşatırken, İngilizce öğretmeni Yasemin Acer yönetimindeki İngilizce şarkı korosunun İngilizce seslendirdiği hareketli şarkılar dil öğretiminin gramerle yapılmaması gerektiğini ispatlar nitelikteydi.

Edebiyat öğretmeni Mine Demir’in rehberliğindeki şair öğrenciler, kendilerinin yazmış oldukları enfes şiirleri okurken, salonda duygusal bir hava hâkim oldu.

Türkçe-drama öğretmeni Mustafa Yoğurtçu’nun yönetimindeki drama ekibi, ulu orta cep telefonunun kullanılmasının ortaya çıkardığı tuhaflıkları mizahi bir komediyle ortaya koyarken,  seyircileri kahkahalara boğdu. Öğrencilerin rol kabiliyetleri büyük beğeniyle izlendi.

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (3) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (4) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (5) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (6) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (7) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (8) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (9)

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü BAŞARIYI OKULLA YAKALA PROJESİ (BOYAP) kapsamında, “Aynı Gökyüzü Altında 100 Yıl” sloganıyla 21...

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Ki...

EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın Buluşması”na Yoğun İlgi Oldu EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın B...

Daha önce yapılması planlanan, ancak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Şanlıurfa yolunda geçirilen elim kaza sebebiyle iptal edilen, Ka...

TEGV’den Kahramanmaraş’a Tasarım ve Beceri Atölyesi TEGV’den Kahramanmaraş’a Tasarım v...

Kısa adı (TEGV) olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği Bilişim ve Tasarım, Beceri Atöly...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hayat Boyu İlerleme Derneği STK ile Toplantı Yaptı Hayat Boyu İlerleme Derne...

Kahramanmaraş Hayat Boyu İlerleme Derneği Yerel STK’lar Hibe...

ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü BAŞARIYI OKULLA YAKA...

DSLR; Dijital Tek Lensli Refleks Kamera DSLR; Dijital Tek Lensli ...

( D igital S ingle L ens R eflex) tek lens refleks (SLR) mek...

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta Kuzey Yıldızları Kahraman...

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü ...

EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın Buluşması”na Yoğun İlgi Oldu EBS Kadınlar Komisyonunun...

Daha önce yapılması planlanan, ancak 1 Mayıs Emek ve Dayanış...

TEGV’den Kahramanmaraş’a Tasarım ve Beceri Atölyesi TEGV’den Kahramanmaraş...

Kısa adı (TEGV) olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile İl...

Düğmeler, Hayale İliklendi, Hayaller Gerçek Oldu Düğmeler, Hayale İliklend...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünün “Sıfır Atık̶...

HEM’in Yıl Sonu Sergisine İlgi Büyük Oldu HEM’in Yıl Sonu Sergisine...

Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halka E...

Rehberlik Öğretmenleri Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Öğretmenleri Yı...

 NFK Kültür Merkezinde yapılan toplantıya  İl Milli Eğitim  ...

Maarif Müfettişleri İş Güvenliği Eğitimi Aldı Maarif Müfettişleri İş Gü...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yap...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ