Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezinin Etkinlik Gecesi Muhteşem Oldu

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezinin müzik, drama, İngilizce ve edebiyat alanındaki yetenekli öğrencileri “BİLSEM Sanat Etkinlik Gecesi”nde velilerine unutulmaz bir gece yaşattılar. Bilim ve Sanat Merkezi salonunda yapılan, Okul Aile Birliği ve Kahramanmaraş Valiliği Basın-Yayın Müdürü Halit Uğur, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Gecenin açış konuşmasını yapan […]

Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezinin Etkinlik Gecesi Muhteşem Oldu

06 Haziran 2015 - 23:05A+A-

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezinin müzik, drama, İngilizce ve edebiyat alanındaki yetenekli öğrencileri “BİLSEM Sanat Etkinlik Gecesi”nde velilerine unutulmaz bir gece yaşattılar.

Bilim ve Sanat Merkezi salonunda yapılan, Okul Aile Birliği ve Kahramanmaraş Valiliği Basın-Yayın Müdürü Halit Uğur, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Gecenin açış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ramazan Avcı, konuşmasında “Merkezimizin amaçlarından birisi, öğrencilerimizin yetenek alanlarının geliştirilmesinin yanı sıra, sosyal ve duygusal gelişimlerine,  bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştirmelerine, kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır.

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (1)

Bu amaçla, geçen hafta içerisinde öğrencilerimizin görsel sanatlar alanında yapmış oldukları eserlerle bilim alanında hazırlamış oldukları projeden oluşan Sanat ve Bilim Sergisi’nin açılışını yapmıştık.

Katılımcılar tarafından büyük takdir gören bu etkinlikten sonra bu akşam da müzik, edebiyat, İngilizce ve drama alanında öğrencilerimizin yeteneklerini sergileyecekleri etkinlik gecesini gerçekleştireceğiz.

Görsel Sanat ve Bilim Sergisinin düzenlenmesinde emek veren öğretmen ve öğrencilerimizle bu gecenin hazırlanmasında emekleri bulunan öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (2)

Müzik alanında müzik öğretmeni Ömer Tepebaşılı ve Sena Baş’ın rehberliğinde solo enstrüman ve koro şarkılardan oluşan konser, dinleyicilere müzik dolu dakikalar yaşatırken, İngilizce öğretmeni Yasemin Acer yönetimindeki İngilizce şarkı korosunun İngilizce seslendirdiği hareketli şarkılar dil öğretiminin gramerle yapılmaması gerektiğini ispatlar nitelikteydi.

Edebiyat öğretmeni Mine Demir’in rehberliğindeki şair öğrenciler, kendilerinin yazmış oldukları enfes şiirleri okurken, salonda duygusal bir hava hâkim oldu.

Türkçe-drama öğretmeni Mustafa Yoğurtçu’nun yönetimindeki drama ekibi, ulu orta cep telefonunun kullanılmasının ortaya çıkardığı tuhaflıkları mizahi bir komediyle ortaya koyarken,  seyircileri kahkahalara boğdu. Öğrencilerin rol kabiliyetleri büyük beğeniyle izlendi.

Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (3) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (4) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (5) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (6) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (7) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (8) Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi (9)

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Soru Hazırlama Çalışmalarını Başlattı İl Millî Eğitim Müdürlüğü Soru Hazırlama...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme Sınav Hizmetlerini Genel Müdürlüğünün başlattığı ka...

Erenler İmam Hatip Ortaokulu ve Yurdu Dualarla Açıldı Erenler İmam Hatip Ortaokulu ve Yurdu Du...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi’nin Kurtlar Mahallesinde yapımı tamamlanan ve eğitim-öğretime başlanan Erenler İmam Hatip Ortaokulu...

Okul Öncesi “Okula Geçiş Partisi” Yapıldı Okul Öncesi “Okula Geçiş Partisi” Yapıld...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Zübeyde Hanım Anaokulunun birlikte yürüttüğü “Okul Öncesi Eğitime Başarılı Bir Geçiş İçi...

Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyes...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesi Şehit İlhan Güleç  Anadolu Lisesine düzenlenen bir törenle Robotik...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Soru Hazırlama Çalışmalarını Başlattı İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Millî Eğitim Bakanlı...

Bu Yalnız Ardıç, Anıt Ağaç olarak tescil edilecek mi? Bu Yalnız Ardıç, Anıt Ağa...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi Büyüktatlar Mahallesinde...

Erenler İmam Hatip Ortaokulu ve Yurdu Dualarla Açıldı Erenler İmam Hatip Ortaok...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi’nin Kurtlar Mahallesinde...

Okul Öncesi “Okula Geçiş Partisi” Yapıldı Okul Öncesi “Okula Geçiş ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Zübeyde Hanım...

Hayvan Borsasına Alternatif Yol Hayvan Borsasına Alternat...

Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Borsası’nı Kayseri yoluna...

Elbistan Devlet Hastanesi  MERCEK ALTINDA! Elbistan Devlet Hastanesi...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç Hastane Skandalını TBM...

Açıkpazar Karaelbistan’a Yakıştı Açıkpazar Karaelbistan’a ...

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ilçeye bağlı Karael...

Büyükşehirden Kadınlar İçin Spor Kursu Büyükşehirden Kadınlar İç...

Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlar için açılan aerobi...

Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı Kahramanmaraş’ta Robotik ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişuba...

Kan Davalı 2 Aile Barıştırıldı Kan Davalı 2 Aile Barıştı...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde 1 kişinin hayatını ka...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ