Maraşta Haber
Maraşta Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Stand Up Formatında Seminer

Diyanet İşleri Başkanlığı, 22 Haziran 2015 tarihinde başlayacak olan yaz Kur’an kurslarının planlanan süreç ve ilkelerin hedeflere uygun, etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için görevlileri bilgilendirdi. Bu Kapsamda Kahramanmaraş İl Müftülüğü, İl genelinde ki, Kurslarda görev alacakları bir günlük eğitime aldı. Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezinde yapılan eğitim semineri programının açılış Kuran tilaveti Ulu […]

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Stand Up Formatında Seminer

05 Haziran 2015 - 19:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Diyanet İşleri Başkanlığı, 22 Haziran 2015 tarihinde başlayacak olan yaz Kur’an kurslarının planlanan süreç ve ilkelerin hedeflere uygun, etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için görevlileri bilgilendirdi.

Bu Kapsamda Kahramanmaraş İl Müftülüğü, İl genelinde ki, Kurslarda görev alacakları bir günlük eğitime aldı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezinde yapılan eğitim semineri programının açılış Kuran tilaveti Ulu Camii Müezzini Yahya Şahne tarafından okundu. Yaz Kuran Kursu süreç ve ilkeler konulu seminer, Manisa Eğitim merkezinde görevli eğitmen Hüseyin Öresin tarafından verildi.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher, yaz Kuran kurslarında görev alacakların Allah rızası için tüm olumsuzlukları göğüslemelerini istedi. Müftü Gevher tam bir fedakârlık beklediğinin altını çizerek, “ maddi ve manevi mesuliyetten, vebalden kurtulmak için bunu yapmalıyız. “dedi.

Daha sonra Kuran Kursu öğreticileri, İmamlar ve Müezzinlerden oluşan görevlilere Din Hizmetlerinde Verimliliğin Artırılması, Kur’an Öğretiminde Metod ve aidiyet konulu satand up formatında seminer Hüseyin Öresin tarafından ustaca verildi. Salonu zaman zaman kahkahaya boğan Öresin’i altı saat boyunca hiç sıkılmadan dikkatlice dinleyen din gönüllüleri seminerden oldukça memnun ayrıldılar.

DİB Manisa Eğitim Merkezi Öğretmeni Hüseyin öresin burada din hizmetlerinde görev alanların bakış açısını gözden geçirmelerini istedi. Öresin yaz Kuran Kurslarını severek, bilerek bir davranışı yapmak olarak nitelendirdi. Hüseyin Öresin konuşmasında; “ Çocuklara bu davranışları verebilmek için ilk önce öğreticiler enerji saçmalıdır. Bu enerji kendi evimize götüreceğimiz mutlulukla başlar. Öğrenciler yaz Kuran kurslarında mutlu hocalar görmelidir. Camiye gelen her çocuk anne babasının değil, Resulullah’ın vasiyetidir. Bunun için insana bakış açımızı gözden geçirmeliyiz. İletişim sürecinde çocukları aldatmak mümkün değil. Karşımızdakilere unvan merkezli değil, insan merkezli olmalıyız. Yani insan güvenilir olmalı. Bu milletin güzel hoca görüntüsüne çok ihtiyacı var. Öğretirken doğru bilgi, doğru yöntem, doğru uygulama çok önemlidir.”şeklinde konuştu.

Onikişubat ilçe Müftüsü Abdullah Demir de kısa değerlendirmesinde bu yaz ellerinden geldiğince camilerde ve Kuran kurslarında olumlu tecrübelerin tamamını uygulayacaklarını belirtti.

Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay ise güzel bilgilerin sunulduğunu ve görevlilerin motive oldukları belirterek, bu yaz Kuran kurslarımızın geçen yıllara göre daha başarılı geçeceğini söyledi.

Osman Sadi Kazancı Kuran Kursu öğreticisi Şenay Gök il müftülüğü tarafından verilen eğitimden büyük ölçüde istifade ettiklerini belirtti. Motive edici bu programların aralıklı olarak devam etmesini istedi. Gök, tüm Kahramanmaraş’lı ailelere çağrıda bulunarak, “ yavrularımızı kurslarımıza bekliyoruz.” Dedi

Program sonunda Kahramanmaraş Diyanet-Sen Şube başkanı Ekrem Arslan tarafından eğitmen Hüseyin Öresine yöresel işlemeli bakır tepsi hediye edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi İkram çeşmesinden, verilen aralarda görevlilere sıcak çorba ikramında bulunuldu.

Seminere; İl Müftüsü Muhammed Gevher, Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir, Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay, Türkoğlu İlçe Müftüsü Abdussamed Pat, İl genelinde ve ilçelerden gelen Bayan Kuran Kursu öğreticileri ile İmam Hatip Ve müezzinler katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ