Maraşta Haber
Maraşta Haber

 Siyasi Partilerde Adaylar Belli Oldu

Hadi, gözünüz aydın, sürprizler olacaktı, oldu ve listeler açıklandı… Bugün saat 17’ye, yani listeler belli olana kadar telefonlar susmadı. Her nereye gitsem, herkesin elinde bir kağıt, bir kalem, bir de liste. Listeler her dakikada değişiyor, bir isim alta inerken, diğerinde yukarılarda seyrediyor. Bugün belki uğradığım on yerde, listeler on defa geldi, gitti. Herkes merakla saat […]

 Siyasi Partilerde Adaylar Belli Oldu

07 Nisan 2015 - 21:18A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Hadi, gözünüz aydın, sürprizler olacaktı, oldu ve listeler açıklandı…

Bugün saat 17’ye, yani listeler belli olana kadar telefonlar susmadı. Her nereye gitsem, herkesin elinde bir kağıt, bir kalem, bir de liste.

Listeler her dakikada değişiyor, bir isim alta inerken, diğerinde yukarılarda seyrediyor. Bugün belki uğradığım on yerde, listeler on defa geldi, gitti.

Herkes merakla saat 17’yi bekledi. Nefesler tutulmuş, yürekler güp güp atarken, ziyaretine gittiğim bir-iki milletvekili adayı veya yakınları, sanki listeyi biz yapıyormuş gibi, ‘abi ne olur, ben listede var mıyım, falan liste dışında kalmış diyorlar, doğru mu?’ sorularına muhatap olunca, sizi temin ederim, ikindiye yakın saatlerde kendimi büroya zor attım.

Birilerinin sorularına muhatap olmamak için…

*

İnsanlar meraklı. Haklılar da… Bu kentin kaderini, geleceğini belirleyecek isimleri merak ederken, tabi herkes Maraş’a değil, kendine vekil arıyor hesabı, herkes kendi kafasından ve aklından geçen isimleri listenin başına koyarken, gönlünden geçen isimleri yazarken büyük keyif alıyorlardı.

Listelere, isimler belki on kere geldi, belki 20 kere gitti.

Ancak, bazı isimler vardı ki, bankoydu.

Bu konuda yanılan olmadı.

*

Ve bütün gözler saatlerde. Kulaklar gelecek telefonlara kilitlenmiş. İki kişi siyaset konuşsa, üçüncüsü yanına yaklaşıp kulak misafiri oluyor, dedikodu da olsa, fis-kos da olsa kulak kabartıyor, acaba bir şeyler duyar mıyım, öğrenebilir miyim telaş ve niyetiyle siyasi bilgisine bilgi katmak istiyor.

Tabi 7 Nisan itibariyle sosyal medya boş durmadı, bilgileri sızdırdı, bazı illerin adaylarını servis etti. Sosyal medya, sürekli liste verdi, bazılarını eksik, bazılarını tam derken, yine de vatandaşı tatmin edemedi.

Ve saat 17’yi geçti.

Listeler belli oldu. Herkes rahat bir nefes aldı. Listeyi beğenenler ‘bundan iyisi, Şam’da kayısı’ derken, bazıları bazılarını beğenmedi, ‘oy verirsem elim kırılsın!’ diyerek tepki gösterdi, çoğu da, gönlünden geçen isim listede olmayınca, ‘yine kaybeden biz olduk, yazıklar olsun!’ demeyi ihmal etmedi.

Tabi insanlara liste beğendiremiyorsun. İstiyorlar ki, kendi takımını tutan, kendi mahallesinden olan, kendi partisine gönül verip de bu şehre hizmet edebileceğine inandığı kimseler listede olsun!

Ama olmuyor işte. Siyaset dâhil, hiçbir şey dört dörtlük gitmiyor bu şehirde.

Zaten listeleri görenler de, ‘bu şehre, bize müstehak!’ demeye başladılar. Bazı partilerde, bazı isimlere tepki çok.

Her üç partide de sürpriz isimler yer alınca,  vatandaş küçük dilini yutamaz oldu. özellikle AK Parti ve MHP listesi vatandaşı çok şaşırttı. Listede olmasına keşin gözüyle bakılan bazı isimlerin olmaması, tepkileri büyütürken, son sözü seçmen 7 Haziran’da sandıkta söyleyecek.

*

İŞTE O LİSTELER, İŞTE SİYASİ PARTİLERİN ADAYLARI

AK PARTİ; 1) Mahir Ünal, 2) Nursel Reyhanlıoğlu, 3) Sevde Beyazıt Kaçar, 4) Veysi Kaynak, 5) Uğur Dilipak, 6) İlker Çitil, 7) Türk İslam Karakoç, 8) İmran Kılıç.

CHP: 1) Kamil Dalkara, 2) Nilden Beyazıt Postalcı 3) Eylem Çağraş, 4) Emre Kazancı, 5) Kibar Özdemir, 6) Selim Sümen, 7) Fatih Vicdan, 8) Duran Özdal

MHP: 1) Fahrettin Oğuz Tor, 2) Sefer Aycan, 3) Hacı Mustafa Tombuloğlu, 4) Ejder Oruç, 5) Fehmi Kiraz, 6) Faruk Atlı, 7) Şule Arıkan, 8) Hasan Seyithanoğlu.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir mi? Maşukunun peşine düşüp gidebilir mi? Hatta uğruna yârin canı verebilir...

 FASL-I MUHABBET ŞİİR SEÇKİSİ  FASL-I MUHABBET ŞİİR SEÇKİSİ

( EV SAHİBİ ŞAİR: SELAHATTİN ACUN) Acı olsa bile zorluğa alış Kimse baki değil yok daim kalış Zor gelsede durma sabırla çalış Azimle ça...

İSLAM’DA İNTİHAR  İSLAM’DA İNTİHAR 

İslam, bütün canlılara yaşama hakkı tanımış, bu hakka haksız olarak tecavüz edilmesini de yasaklamıştır. İnsanın değerini bildiren ayet...

4 YIL, 4 AY, 4 GÜN 4 YIL, 4 AY, 4 GÜN

Osmanlı döneminde çocuklar için sıbyan mektebine başlama çağı 4 yıl 4 ay ve 4 gündür. Sürekli açık olan bu okullara 4 yıl 4 ay 4 günlük...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir...

Başarılı Okul Müdürüne Ödül Başarılı Okul Müdürüne Öd...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Şehit İdari Ataşe Ga...

Kahramanmaraş’ta İl Geneli Tatil Edildi mi ? Kahramanmaraş’ta İl...

Kahramanmaraş’ta bu sabah saatlerinde  başlayan, ilerleyen s...

Dulkadiroğlu İlçesinde Okulların Son Durumu Dulkadiroğlu İlçesinde Ok...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan ilerleyen sa...

Kahramanmaraş ‘ta Eğitime Kar Tatili Kahramanmaraş ‘ta E...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan kar ya...

Mükrime Hatun Öğretmenleri münazara da karşı karşıya Mükrime Hatun Öğretmenler...

14 Ocak 2022 tarihinde Mükrime Hatun MTAL konferans salonund...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ