Maraşta Haber
Maraşta Haber

Türk Eğitim-Sen Dayanışma Gecesi Düzenledi

Türk Eğitim-Sen Göksun İlçe Temsilciliği tarafından “Tanışma ve Dayanışma ” programı yapıldı. Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1. Nolu Şube Başkanı Mustafa Gökhan, Afşin 2. Nolu Şube Başkanı Bünyamin Özberk, Sendika üyeleri ve eşlerinin katıldığı toplantı müzik dinletisi ile son buldu. Türk Eğitim Sendikası Göksun İlçe Temsilcisi Hurşit Keşoğlu’nun Basın Bildirisi şöyle. Çok kıymetli eğitim çalışanı arkadaşlarım, […]

Türk Eğitim-Sen Dayanışma Gecesi Düzenledi

03 Mayıs 2013 - 11:14A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Türk Eğitim-Sen Göksun İlçe Temsilciliği tarafından “Tanışma ve Dayanışma ” programı yapıldı.

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1. Nolu Şube Başkanı Mustafa Gökhan, Afşin 2. Nolu Şube Başkanı Bünyamin Özberk, Sendika üyeleri ve eşlerinin katıldığı toplantı müzik dinletisi ile son buldu.

Türk Eğitim Sendikası Göksun İlçe Temsilcisi Hurşit Keşoğlu’nun Basın Bildirisi şöyle.

Çok kıymetli eğitim çalışanı arkadaşlarım, onların çok değerli eşleri ve çocukları, kıymetli misafirler ve basınımızın değerli temsilcileri.  Bugün Göksun Türk Eğitim – Sen Temsilciliği tarafından ilki organize edilen “TANIŞMA VE DAYANIŞMA GECESİ”ne hepiniz hoş geldiniz diyor,  saygılarımı sunuyorum.

Dayanışma bir topluluğu oluşturanların duygu, düşünce ve ortak çıkarlarda birbirlerine karşılıklı bağlanması demektir.

Toplumsal dayanışma ise toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir.Toplumsal dayanışmanın yaşamımızda çok önemli bir yeri vardır. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.

Başka dillerde olduğu gibi güzel dilimiz Türkçe’de de dayanışma üzerine sayısız deyim ve atasözü vardır. Örneğin;

Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Yalnız taş, duvar olmaz.

Ağaç, dalıyla gürler.

Ekmeğini yalnız yiyen, yükünü dişiyle kaldırır.

El eli, el de döner yüzü yıkar.

Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz.

Birlikten kuvvet doğar, gibi.

eğitim-sen-tanışma-1 (1)

 Çok kıymetli Eğitim Çalışanları,

Dayanışma bir güç toplama girişimidir aslında. Dayanışma sırt sırta vererek, kol kola girerek, el ele tutuşarak ileri atlama,ileri atılma; yukarı sıçrama girişimidir. Dayanışma güç toplayarak ortak amaca ulaşma, istenileni ele geçirme, yakalama girişimidir. Dayanışma bir kurtulma, bir kazanma ve kurtarma girişimidir.

 Dayanışma bir erdemdir, bilinçli bir çabadır. Dayanışma bencilliği yere çalıp, paylaşmaya başlamaktır. Dayanışma, “benim” yerine “bizim”i koyabilmektir aslında. Dayanışmada, “Kurtulmak yok tek başına; ya hep beraber, ya hiçbirimiz!” diyebilmektir. Dayanışma, ortaklıktır. Ortak akıl ve ortak çabadır aslında.

Kıymetli arkadaşlar,

Dayanışma diri olmaktır; direnmektir. Dayanışma sorgulamak ve hak aramaktır. Dayanışma açıkça bir yerde durmak, açıkça bir yola girmek; açıkça saf tutmaktır, sıkı sıkıya sarılmaktır. Dayanışma sevgi, hoşgörü ve sıradanlıktır, sorumluluk duymak ve “Ben de varım!” demektir.

 Dayanışma örgütlülüktür. Bu örgüt bir dernektir, bir vakıftır, bir sendikadır , sıradan bir yurttaş girişimidir veya bir ailedir.

Dayanışmayanlar yenilir, kaybeder, yok olur. Dayanışmayanlar teslim olmaya mahkumdur. Dayanışmayanlar tutsaklığa, yoksulluğa, horlanmaya ve sürünmeye mahkumdur. Savaşları kazanarak kurtulmak, bağımsız ve başı dik yaşamak dayanışmanın sonucudur. Haklar, özgürlükler, aydınlık ve korkusuz yaşam, bilinçli bir dayanışmanın ürünüdür.

Çok kıymetli Eğitim Çalışanları,Dayanışmaya katılanların görevleri farklı olsa da, amaçları birdir, aynıdır; ortaktır.

Dayanışma halinde olanlar iyi bir futbol takımı nasılsa öyledir. Kimi oyuncu pas verir, kimi gol atar, kimi de golü önler. Dayanışma halinde olanlar herhangi bir taşıt, bir araba nasıl yol alırsa öyledir. Kimi motorudur o taşıtın, kimi tekeri, kim ışığıdır.

Başarı, dayanışanların görevlerini eksiksiz yapmasıyla elde edilebilir ancak. Görevlilerin görevini yapmaması veya eksik yapması yenilgiyi kaçınılmaz kılar.

Paslar bakarak ve görerek doğru yere atılmıyorsa tek başına golcünün veya diğer oyuncuların çabası boşunadır. Bunun gibi, tekerlerinden biri patlak olan veya ışığı bozuk olan bir taşıt nasıl ve ne kadar yol alabileceğide malumdur.

Yurdumuzun ve dünyamızın gerçekleri dayanışma bilincinin ve tutumunun güncellenmesini, geliştirilmesini ve dayanışma bayrağının yükseltilmesini gerektiriyor.

Bizde bu dayanışmayı Türk Eğitim-Sen çatısı altında  devam ettiriyoruz.

İçinde bulunduğumuz bu günlerde, Hükümet tarafından gizli gizli bir takım çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar gerçekleşirse 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 128. maddesini değiştirerek devlet memurlarının memuriyetten çıkarılması kolaylaştırılmak isteniyor. Hatta Memur tanımını değiştirerek part taym çalıştırmayı düşünüyorlar. Ama Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak bunlara karşı çıkmaya devam edeceğiz.

Yani değerli eğitim çalışanları, biz Sendikacılığı sözde değil özde yapan sendikayız. Biz Türk Eğitim-Sen’iz. “Türk Eğitim-Sen TSE EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgeli tek sendikadır. Çünkü sendikamızın faaliyetlerinin merkezinde üye memnuniyeti ve mutluluğu vardır. Türk Eğitim-Sen dışarıdan bağımsız bir kuruluşa, çalışma yöntemlerini ve hizmetlerini denetime açabilecek kadar özgüven sahibi bir sendikadır.

Türk Eğitim-Sen’e göre sendikacılık; “HAKKI TUTUP, KALDIRMAKTIR”

Bu gecemizde bizimle beraber olmanızdan onur duyuyoruz. Daha nice güzel gün ve gecelerde birlikte olmak dileğiyle hepinize iyi eğlenceler diliyorum.

Ne mutlu TÜRK EĞİTİM-SEN’ li olanlara.

HURŞİT KEŞOĞLU

TÜRK EĞİTİM SENDİKASI GÖKSUN İLÇE TEMSİLCİSİ

IMG_0625

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kar yağışı  Göksun-Kayseri karayolunda geçit vermiyor Kar yağışı Göksun-Kayseri karayolunda g...

Göksun ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Göksun-Kayseri karayolunda ulaşımı güçlükle sağlanıyor. İlçede iki gündür devam eden ...

Göksun Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Proje Faaliyetlerini Başlattı Göksun Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ...

Göksun Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, “Memleket Meselesine Çözüm Üretiyoruz” adlı projeyi, tanıtım toplantısı düzenleyerek başlattı....

Atatürk, Göksun İlçemizde Anıldı Atatürk, Göksun İlçemizde Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle Göksun...

Göksun Belediye Başkanı Başkan Aydın’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı Göksun Belediye Başkanı Başkan Aydın’ın ...

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, yayınladığı bir mesajla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91’inci yılını ku...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol ...

BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın...

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil fi...

SILA-İ RAHÎM (YENİ) SILA-İ RAHÎM (YENİ)

SILA-İ RAHÎM[1]* Gurbet var alınyazımda, Sıla tütüyor gözümd...

KÂBE HASRETİ (şiir) KÂBE HASRETİ (şiir)

            Eyvah Hacca gidemedim bu sene.                  ...

Ali Kaya Yapı ve İnşaat Firması Kahramanmaraş’ta Açıldı Ali Kaya Yapı ve İnşaat F...

Bina değil yuva yapıyoruz’ sloganıyla Kahramanmaraş’a nadide...

Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafide Bende Varım” dedi Şehit Öğretmenler İlkokul...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrenc...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ