Maraşta Haber
Maraşta Haber

Elbistan’da TES-İŞ’in 1 Mayıs İşçi Bayramı Şölene Dönüştü

“Köleleşmeye Peşkeşe Müsaade Yok” TES-İŞ Sendikası Afşin-Elbistan Şubesi, 1 Mayıs İşçi Bayramını, şölene dönüşen kutlamalarla gerçekleştirdi. Geleneksel hale gelen birliktelik ve güç birliği gününde yüzlerce TES-İŞ Sendikası üyesi, 1 Mayıs İşçi Bayramının değerlerini doyasıya yaşadı. Büyük coşkunun yaşandığı mesire alanı davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla renkli görüntülere sahne oldu. TES-İŞ Afşin-Elbistan Şubesi Başkanı Mustafa Kılıç, […]

Elbistan’da TES-İŞ’in 1 Mayıs İşçi Bayramı Şölene Dönüştü

01 Mayıs 2014 - 20:24A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

“Köleleşmeye Peşkeşe Müsaade Yok”

TES-İŞ Sendikası Afşin-Elbistan Şubesi, 1 Mayıs İşçi Bayramını, şölene dönüşen kutlamalarla gerçekleştirdi. Geleneksel hale gelen birliktelik ve güç birliği gününde yüzlerce TES-İŞ Sendikası üyesi, 1 Mayıs İşçi Bayramının değerlerini doyasıya yaşadı. Büyük coşkunun yaşandığı mesire alanı davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla renkli görüntülere sahne oldu. TES-İŞ Afşin-Elbistan Şubesi Başkanı Mustafa Kılıç, yüzlerce sendika üyesi ve davetliye yaptığı konuşmada birlik içinde mücadele çağrısı yaparak, “Özelleştirme karşısında üretimden gelen gücümüzü kullanarak farklı eylem planları yapıp köleleşmeye, taşeronlaşmaya ve iş yerlerimizin, işimizin, ekmeğimizin peşkeş çekilmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Elbistan Pınarbaşı Mesire alanında yüzlerce sendikalının ve davetlinin katılımı ile gerçekleşen mutlu günde, sendikalı işçilerin inanılmaz dayanışması ve birlikteliği anlamlı görüntüler ortaya koydu. Yüzlerce davetliye et kavurma ve pilav ikram edilirken, davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla 1 Mayıs İşçi Bayramında duble coşku yaşandı.

Mutlulukların, coşkunun ve bayram sevincini yaşandığı büyük ve anlamlı günde sendikalı üyelere ve davetlilere hitaben günün anlam ve önemine yakışan bir konuşma gerçekleştiren TES-İŞ Afşin-Elbistan Şube Başkanı Mustafa Kılıç, sendika seçimleri sonunda yaşanan mahkeme sürecinin Türk Adaletinin kendileri haklı görmesiyle son bulduğunu ifade etti.

Bin 700 üyesiyle Afşin ve Elbistan’da önemli bir kapasiteye ve konuma sahip olan TES-İŞ Afşin-Elbistan Şubesinin seçimi kazanan yeni Başkanı Mustafa Kılıç etkili ve önemli konuşmasında şunları söyledi:

TÜRK ADALETİ BİZLERİ HAKLI GÖRDÜ

“Uzun soluklu seçim süreci yaşadık. Sonrasında ise yine uzun bir yargılama sürecinden sonra yüce Türk Adaleti de bizleri haklı görerek kararını verdi ve bir takım asılsız iddiaları reddetti. Artık önümüzde hiçbir engel kalmadı. Bize bu mutluluğu yaşattıkları için tüm işçi arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu açıdan bu yıl ki 1 Mayıs kutlamaları şahsım, çalışma ekibim ve tüm işçi camiası açısından ayrı bir anlam ve önem kazanmıştır.

BİRİLERİNİN VEYA ÖTEKİLERİN SENDİKASI OLMAYACAĞIZ

Yüklendiğimiz sorumluluğun ne kadar büyük ve önemli olduğunun farkındayız. Bu farkındalık ile birilerinin ya da ötekilerinin sendikası olmaktan uzak durarak görev süremiz boyunca herkesi kucaklayıcı bir sendikal anlayış içerisinde olacağız. İş yerlerinde işveren ve işçi arkadaşlarımız arasındaki iş barışının tesis edilmesini sağlayarak aynı zamanda da üretkenliği ve verimliliği arttırmış olacağız. Böylece ülke menfaatlerini de üst düzeyde tutmuş olacağız.

ÖZELLEŞTİRME İLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Zaman içerisinde yıllardır kronik hale gelen ve işyeri huzuru için engel teşkil eden birçok sorunun üzerine ciddiyetle giderek çözüm yolları arayacağız. Aynı zaman da giderek yaklaşan, yakın bir zaman da kapımıza dayanması muhtemel olan ve asla tasvip etmediğimiz özelleştirme karşısında mücadele edeceğiz dimdik ayakta duracağız.

KÖLELEŞMEYE TAŞERONLAŞMAYA VE PEŞKEŞ  MÜSAADE YOK

Özelleştirme karşısında üretimden gelen gücümüzü kullanarak farklı eylem planları yapıp köleleşmeye, taşeronlaşmaya ve iş yerlerimizin, işimizin, ekmeğimizin peşkeş çekilmesine müsaade etmeyeceğiz. Afşin-Elbistan bölgesinde daha önce hiç örneği olmayan ve ilki geçen yıl olmak üzere bizim başlattığımız 1 Mayıs kutlamalarını geleneksel hale getirmek sözünü vererek konuşmama son veriyor hepinizin 1 Mayıs İşçi Bayramını yürekten kutluyorum. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan bu katılımları ile bizleri onure eden herkese şahsım ve arkadaşlarım adına sonsuz teşekkürler ediyor saygılarımı sunuyorum.”

TES İŞ 2 copy TES İŞ 3 copy TES İŞ 11 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 95. Gurur Yıldönümü Elbistan İlçesinde Coşkuyla Kutlandı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. gurur yılı a...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

Hayatı ve Doğayı Koruma Platformu Kurulması Düşünülen Termik Santraller Hakkında Bölge Halkından Destek İstedi ve Uyardı : “Elbistan Ya...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

Elbistan Ülkü Ocakları, her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Ülkücü Şehitleri Anma Günü” için kapsamlı bir programı yoğun katılım...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grupta mücadele eden Elbistan Spor, kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta, konuk ettiği Sakıcı İnş...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Fizyoterapist Emre Akben Şifa Dağıtıyor Fizyoterapist Emre Akben ...

Onikişubat  Ilıca Vali Saim Çotur Kaplıcasında hizmete başla...

KSÜ’DE SON DÖRT YIL KSÜ’DE SON DÖRT YIL...

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNDE SON DÖRT YIL  ...

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak Bakalım Soruşturmadan Ne ...

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katıl...

Ekinözü ilçesinde öğretmenlerin e-Twinning Proje Başarısı Ekinözü ilçesinde öğretme...

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında Ekinözü İlkadım Anaokulu...

Kahramanmaraş’ta Cinnet Sonucu 5 Ölü Kahramanmaraş’ta Ci...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Önsen Mahallesinde  a...

Onikişubat Kaymakamı Keçeli’nin Acı Günü Onikişubat Kaymakamı Keçe...

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ muhterem an...

KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜSEYNÎ DURUŞ KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜS...

İslâm tarihinin en acı hâdiselerinden birisinin yaşandığı Ke...

İYİ Parti Andırın’da Gönülleri Fethetti İYİ Parti Andırın’da Gönü...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel “Hizmet, sa...

AŞURE GÜNÜ AŞURE GÜNÜ

8 Ağustos pazartesi günü, Muharrem ayının onuncu günü, Aşure...

Kahramanmaraş’ta YKS’de Dereceye Girenler Ödüllendirildi Kahramanmaraş’ta YK...

YKS’de dereceye giren öğrencilerle Tarihi Maraş Kalesi’nde b...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ