Maraşta Haber
Maraşta Haber

TYT ve LGS Kazanım Değerlendirme Sınavları Yapıldı

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında Akademik Başarıyı Artırma Projesi kapsamında imzalanan protokol gereğince  LGS ve TYT kazanım değerlendirme sınavları yapıldı. kazanım değerlendirme sınavlarına 479 okuluda eğitim gören 23.696 8.sınıf, 14.961 12. sınıf olmak üzere toplamda 37.657 öğrenci katıldı. Sınavlarını takip etmek üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş ile […]

TYT ve LGS Kazanım Değerlendirme Sınavları Yapıldı

05 Ocak 2022 - 21:16A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında Akademik Başarıyı Artırma Projesi kapsamında imzalanan protokol gereğince  LGS ve TYT kazanım değerlendirme sınavları yapıldı.

kazanım değerlendirme sınavlarına 479 okuluda eğitim gören 23.696 8.sınıf, 14.961 12. sınıf olmak üzere toplamda 37.657 öğrenci katıldı.

Sınavlarını takip etmek üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş ile birlikte Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda basın mensuplarına konu ile ilgili açıklamada bulundular.

 

VİDEO VE FOTOĞRAFLARI İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=rnbL7fvPscI

ve TOBB Fen Lisesi’ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, öğrencilerimizin deneme sınavı heyecanına ortak oldu.

Kahramanmaraş İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, öğrencilerin sınav heyecanını daha rahat bir ortamda tecrübe etmek ve akabinde eksik oldukları alanları tespit ederek bu eksikliklerini sınav öncesinde tamamlamalarını sağlamak üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol yaptıklarına dikkat çekerek, “Bu protokol kapsamında hem ortaokul 8.sınıftaki öğrencilerimize hem de lise 12.sınıf öğrencilerimize LGS ve TYT sınavlarını hem birinci dönem hem ikinci dönem olmak üzere yapmayı planlamıştık. Bunun ilkini bugün itibariyle 479 tane okulumuzda uygulamaya başladık. Bir sonraki deneme sınavını ise ikinci dönemde yine resmî ve özel tüm okullarımızda 8. ve 12.sınıftaki öğrencilerimize yönelik gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Deneme sınavlarına toplamda 37 bin 657 öğrencimizin girdiğini ifade eden İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, “Bu sınavlara 8.sınıflarda eğitim gören 23 bin 696, 12.sınıflarda eğitim gören 14 bin 961 öğrencimiz katılmıştır. Bu sınav sayesinde tüm öğrencilerimiz, okullarımız ve öğretmenlerimiz, eksikliklerini görme imkânı bulacaktır.  Bundan dolayı bize hiç tereddüt etmeden destek veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e ve beraberimizdeki Sayın Genel Sekreterimiz Rüstem Keleş’e huzurlarınızda gönülden teşekkür ediyorum. Hem İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz hem de Büyükşehir Belediyemizde emek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel SekreteriDr. Rüstem Keleş ise belediyelerin en önemli görevlerinden birisinin eğitime destek vermek olduğunu belirterek, “Genellikle belediye faaliyetleri, altyapı ve üstyapı faaliyetleri olarak algılanır ama belediyelere verilen en önemli görevlerden birisi de o şehrin eğitim kalitesini ve seviyesini yükseltme konusunda paydaşlarla ortak çalışmaktır. Bizde burada Büyükşehir Belediyesi olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile örnek bir iş birliği yapıyoruz ve elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Ben bunun altını tekrar çizerek ifade etmek istiyorum. Desteklerimiz ve iş birliklerimiz artarak devam edecek.” şeklinde konuştu.

Özellikle öğrenciler açısından son derece önemli bir sınav yaptıklarını kaydeden Genel SekreterDr. Rüstem Keleş, son olarak şunları ifade etti:  “Öğrencilerimizin hem sınav formatına alışması hem heyecanlarını yenmeleri açısından bunun önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu sınav sonucunda öğrencilerimizin eksik oldukları konular ortaya çıkmış olacak ve buna dönük birtakım çalışmalar planlanacak. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz açısından da bunun son derece faydalı olacağını düşünüyoruz. Kahramanmaraş’ta eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu buradan taahhüt ediyorum. Bu iş birliği için İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulundaki sınav alanlarını gezen protokol buradan TOBB Fen Lisesi’ne geçerek öğrencilerin sınav heyecanlarına ortak oldular.İl  genelindeki tüm ortaokul ve liselerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen LGS ve TYT deneme sınavları, sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulk...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay Kadın Kolları üyeleri, Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi ve Dulkadiroğlu...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dört bir yanından ulusal katılımcı olarak EXPO 2023’de yer alacak kurum ve kur...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Gel...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, Bu akşam (30.01.2023 Pazartesi) saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de beklenen...

Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençlerle Buluştu Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençl...

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Kahramanmaraş’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Dulkadiroğlu Heyecan Bahçesi’nde...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı Oldu. Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Part...

Çağlayancerit İlçesi önceki Belediye Başkanlarından sevilen ...

Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine destek Kahramanmaraş’ta 3-...

ÇABAÇAM EĞİTİM DESTEK BİRİMLERİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’D...

Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil ...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle ya...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadr...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücre...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Mi...

Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay K...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dör...

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ