Maraşta Haber
Maraşta Haber

Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı çalışma sonrası Kurban Bayramı’na yetiştirdiği Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince yapımı tamamlanan Sümbüllü Bulvarı 3 gidiş 3 geliş toplam 6 şeritli bölünmüş yol olarak Kahramanmaraş Halkının hizmetine sunuldu. İLK GEÇİŞİ BAŞKAN ERKOÇ YAPTI Sümbülü Bulvarı’nın trafiğe açılışında Kahramanmaraş Büyükşehir […]

Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı.

13 Eylül 2016 - 19:05A+A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı çalışma sonrası Kurban Bayramı’na yetiştirdiği Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince yapımı tamamlanan Sümbüllü Bulvarı 3 gidiş 3 geliş toplam 6 şeritli bölünmüş yol olarak Kahramanmaraş Halkının hizmetine sunuldu.

İLK GEÇİŞİ BAŞKAN ERKOÇ YAPTI

Sümbülü Bulvarı’nın trafiğe açılışında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, direksiyona geçip aracı kendisi kullanarak ilk araç geçişini gerçekleştirdi.

Başkan Erkoç geçiş sonrası yaptığı açıklamada, Sümbüllü Bulvarı ile birlikte bölgede yapılan kavşak düzenlemesiyle beraber 7,5 kilometre gidiş 7,5 kilometrede geliş olmak üzere toplamda 15 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını söyledi.

TRAFİK YÜKÜNÜ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTACAK

Sümbüllü Bulvarı’na ilişkin görüşlerini dile getiren Başkan Erkoç: “ Şu an şehrimizin batısını merkeze bağlayan Mehmet Ali Kısakürek Bulvarı’nın devamı olan Sümbüllü Vadisi’nden yeni yaptığımız bağlantı yolundayız. Bu bölgede yaklaşık 7.5 kilometre yeni yol yaptık. 7.5 kilometre gidiş 7.5 kilometre geliş. Her iki istikamette üçer şeritli. Hayırlı uğurlu olsun.

Bu bulvarımız şehrimizin batısını merkeze bağlayan bir bulvar ve yeni bir güzergah oldu.  Biliyorsunuz Tekerek Yolu, Yatılı Bölge ve Binevler  Şekerdere Bulvarı ile merkeze bağlanıyordu. Bu bulvarımız Şekerdere Bulvarı’nın alternatifi oldu.

Hem doğudan batıya, Mehmet Ali Kısakürek Bulvarı’nın devamını yaptık hem de kuzeyden güneye bağlantı olan bir bulvarımız oldu” dedi.

ŞEKERDERE MECBURİYET OLMAKTAN ÇIKTI

Çalışmaların bununla sınırlı kalmayacağına işaret eden Başkan Erkoç: “Daha önce kavşak düzenlemesi yaptığımız Domuzdere bölgesinden güneye bir bulvar daha indireceğiz.

Burada amacımız şu: Mecburiyet caddesi olan Şekerdere trafiğinin yoğunluğunu bu bölgeye aktarmak.

Burada çevre düzeni ve AKEDAŞ’ın yapacağı aydınlatma çalışmaları bayram ertesine kaldı. Kahramanmaraş’ımız yüksek standartlı bir bulvara kavuştu. Burası özellikle kış aylarında şehrin batısı ile merkezini bağlayan, eğimi yüzde 7.5 olan, Şekerdere eğim yüzde 12-13, Ağcalı’da yüzde 16-17 civarında ama Sümbüllü Bulvarı’nda çıkış yüzde 5.5, iniş yüzde 7.5.

Allah’ım hayırlı ve uğurlu eylesin, Kahramanmaraş Halkımız güle güle kullansın” diye konuştu.

DURMAK YOK, YOL YAPMAYA DEVAM

Başkan Erkoç, büyükşehir olarak yol yapım çalışmalarına ağırlık verdiklerini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Şehrin doğusu ile batısını birbirine kuzeyden bağlayan yeni bir bulvar çalışmamız daha var. Ahırdağı’nın eteğinden şehirle Ahırdağ arasında hemen yapımına başladığımız yeni bir bulvar çalışmamız var ve ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediyor. İlçelerimizde, kırsal mahallelerimizde yoğun bir yol çalışmamız var.”

YOL MEDENİYETTİR

Yolların medeniyet olduğuna dikkat çeken Başkan Erkoç: “Yol medeniyettir. Kahramanmaraş’ımızın yol sıkıntıları vardı ve bunu biliyoruz. Bunu çözmek için çalışmalarımız devam edecek. Sümbüllü Bulvarı’nın bağlandığı bulvar, Ağcalı kavşağından Gayberli Mahallesine geçecek ve oradan da şehir merkezine bağlanacak. Sadece Gayberli kavşağında bitmeyecek ve güneyinden bu bulvarın devamı geçecek. Ağcalı Kavşağı’nı karayolları ile görüştük, orada ortak bir battı çıktı yapıyoruz. Lambasız, ışıksız sürekli bir geçiş burası. Bu bölgede yaya geçişi olmadığı için hız konusunu da ayarlayacağız.

Büyükşehir Belediyesi olarak gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. 2017 yılının sonunda merkezde yapacağımız bazı battı-çıktı ve köprülü kavşaklarla trafik sorununu azaltacağız. Bununla beraber, yeni otoparklar yapıyoruz. Arasa Camii yanına 1000 araçlık otopark yapıyoruz. İhalesini yaptık, yakında inşaatı başlayacak. İnşaallah 2017 sonunda Kahramanmaraş’ın otopark ve yol problemi kalmayacak. Bu konuda ekiplerimizle gece gündüz çalışıyoruz. Bu arada ekiplerimize ve çalışma arkadaşlarımıza bu yolların yapımında emeği geçen herkese tüm kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Bize güvenen, teveccüh gösteren Kahramanmaraş Halkımıza da minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Mübarek Kurban Bayramlarını da en kalbi duygularımızla tebrik ediyoruz” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

Başkan Erkoç açıklama sonrası direksiyona kendisi geçerek Sümbüllü Bulvarı’nda ilk sürüşü gerçekleştirdi.

_stc0020-copy _stc0046-copy _stc0070-copy _stc0143-copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
MÜSİAD GÖKSUN’A YATIRIM YAPACAK MÜSİAD GÖKSUN’A YATIRIM YAPACAK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı çalışma sonrası Kurban Bayramı’na yetiştirdiği Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı. Büyükşe...

38 Şehit için 38 Fidan Dikildi 38 Şehit için 38 Fidan Dikildi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı çalışma sonrası Kurban Bayramı’na yetiştirdiği Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı. Büyükşe...

KSÜ’den Şair Osman Sarı’ya Vefa KSÜ’den Şair Osman Sarı’ya Vefa

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı çalışma sonrası Kurban Bayramı’na yetiştirdiği Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı. Büyükşe...

Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığına kavuşturdu! Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı çalışma sonrası Kurban Bayramı’na yetiştirdiği Sümbüllü Bulvarı trafiğe açıldı. Büyükşe...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Temsili Millî Eğitim Müdürü Bahar Çekin Oldu Temsili Millî Eğitim Müdü...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99.Yıl Dönümü ...

Genç Kahramanmaraşlılar Platformundan Okullara Hediye Kolisi Genç Kahramanmaraşlılar P...

Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlı 40 genç tarafından Kahrama...

Türk Şiirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç Paneli Türk Şiirinin Beyaz Karta...

Türk Şiirinin Beyaz Kartalı,Dede Korkutu diye bilinen rahmet...

23 Nisan’da KSÜ Rektörü Hayrunnisa Çam Oldu 23 Nisan’da KSÜ Rektörü H...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Vekili Pr...

Özel Okullarımız Özel Okullarımız

Özel okulların bursluluk sınavları Şubat ayında başlar, Mart...

MÜSİAD GÖKSUN’A YATIRIM YAPACAK MÜSİAD GÖKSUN’A YATIRIM Y...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmar...

38 Şehit için 38 Fidan Dikildi 38 Şehit için 38 Fidan Di...

Kahramanmaraş- Elbistan Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ta...

Kahramanmaraş’ta Yöresel Çocuk Oyunlar Tanıtıldı Kahramanmaraş’ta Yöresel ...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü tarafında 23 Nisan Ulusal...

23 Nisan Coşkusu Yahya Kemal İlkokulunda Yaşandı 23 Nisan Coşkusu Yahya Ke...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu...

İstiklal İlkokulu 23 Nisan’ı Mahalleliyle Kutladı İstiklal İlkokulu 23 Nisa...

İstiklal İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ