Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Onikişubat Bayırbucaklı Türkmen Kardeşlerinin Yanında

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. “Her mümin kardeştir” sloganıyla gerçekleştirilen kampanya neticesinde toplanan 5 kamyon ve 2 tırdan oluşan yardım konvoyu dualar eşliğinde uğurlandı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Bu yardım kervanının önünde bulunmak bizler için gurur […]

Onikişubat Bayırbucaklı Türkmen Kardeşlerinin Yanında

22 Ocak 2016 - 5:55A+A-


Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. “Her mümin kardeştir” sloganıyla gerçekleştirilen kampanya neticesinde toplanan 5 kamyon ve 2 tırdan oluşan yardım konvoyu dualar eşliğinde uğurlandı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Bu yardım kervanının önünde bulunmak bizler için gurur ve iftihar vesilesi” dedi.

Düzenlenen kampanyanın Türkiye Cumhuriyeti’nin son 15 yılda geldiği noktayı göstermesi açısından da önemli olduğunu belirten Mahçiçek, artık Türkiye’nin “alan el” değil “veren el” konumuna geldiğini söyledi.  Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Çok değil 15-20 yıl önce ülkemizin bulunduğu şartlara baktığımız zaman bugün içinde bulunduğumuz konum çok farklı. O günler 500 bin doları bulamadığımız, IMF kapılarında beklediğimiz günlerdi. Ama bugün Türkiye ‘alan el’ değil, ‘veren el’ konumunda. Sayın cumhurbaşkanımızın işaret buyurdukları gibi, Türkiye mazlum ve mağdur insanlara, Müslümanlara halklara, uluslararası ölçekte yardım noktasında ilk üçe giren bir ülke. Cenabı hak bizleri son 10-15 sene de böyle bir konuma getirdi. Ne kadar şükretsek az. Bu kampanyamıza gelince, çok az bir zamanda Hayrat İnsanı Yardım Derneğimizle beraber bu çalışmamıza Kahramanmaraşlılar çok büyük katkı sundular. Bu gün burada 5 tane kamyonumuz, 2 tane tırımız dolu halde. Bu tırları inşallah dualarla yolcu edeceğiz. Bu tırlarımızda 15 bin adet battaniyemiz, 52 ton erzak kolimiz, yüz bin giyim malzememiz, 15 bin çorabımız, 10 bin eldivenimiz, 975 adet çocuk bez kolisi, bin 475 adet çocuk maması. 10 bin nevresim takımı, 12 bin ayakkabı, 680 adet halı ve 5 bin öğrencilik kırtasiye seti var. Bugün dualarla ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için yola çıkacak inşallah. Ben bu programın hazırlanmasında bizlere yardım eden Hayrat İnsani Yardım Derneğimize ve tüm Kahramanmaraşlılara teşekkür ediyorum. Kahramanmaraşlılar yine kendilerine yakışanı yapmışlardır.”

Törende konuşan Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, manevi bir atmosferde, böylesine anlamlı bir kampanyada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Şimdi boğazların düğümlendiği bir anı yaşıyoruz” diyen Güvençer, şu ifadeleri kullandı:

“Hemen yanı başımızda bir ateş yanıyor. Kardeşlerimiz sıkıntı ve eziyet içindeler. Ancak çok şükür öncelikle Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, sonrasında bu devletin vatandaşları olarak bizler, bu ızdırabı çeken insanların her şeyden önce inanç kardeşleri olarak, olan bitenin farkındayız. Sebeplerin farkındayız. Yapılması gerekenlerin farkındayız. Yapılması gerekenlerin, bizim omuzlarımıza yüklediği ağır mesuliyetin farkındayız. Rabden gelene rıza ve teslimiyet babında üzerimize düşenleri yapmak, niyet, kararlılık ve azmi içerisindeyiz ve Allaha çok şükür farkında olduğumuz ve müdahale mesuliyetinde olduğumuz, hususların gereklerini Allah Teala’nın yüksek hidayeti ve inayeti ile onun azim takdiri ile ifa edebilmenin iktidarı içerisindeyiz. Bugün atılan bu küçük adım, bu mesuliyet idrakinin bu yapılması gerekenlerinin mütalaasının, bunun farkında olarak atılan adımların, sadece küçük bir örneğidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Hayrat İnsani Yardım Derneği Başkanı Avukat Hakkı Aygün’de, dernek olarak düzenledikleri kampanyalarla Rus bombardımanı altındaki Türkmenlerin yardımına koştuklarını belirtti. Özellikle Halep’ten başlayarak Türkmen dağına kadar olan bölgeye Hayrat Derneği ekiplerinin yardım ulaştırdığını kaydeden Aygün, şöyle konuştu:

“Gittiğimiz bütün bölgelerde ülkemize edilen dualarla karşılanıyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, milletimize ve ümmetimize edilen dualarla karşılaşıyoruz. Bir Müslüman olarak köprü oluyoruz ve kardeşlerimize yardımları ulaştırıyoruz. Bu şekilde insani ve İslami vazifemizi yerine getirmiş oluyoruz. Bütün bu çalışmalarda emeği geçen kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Türkiye’nin her yerinde bu kampanyalar ve çalışmalar devam ediyor. Her ay 30’dan fazla tırı ulaştırıyoruz. Ayrıca Kahramanmaraş ve çevresinde yatılı ve normal olarak on binlerce öğrenciye eğitimlerimiz devam ediyor. Bu vesileyle yardım eden belediyemize, valimize ve tüm Kahramanmaraş halkına teşekkür ediyoruz. Allah kabul etsin.”

Daha sonra Kahramanmaraş Müftüsü Muhammed Gevher’in yaptırdığı duaların ardından yardım konvoyu Suriye’ye hareket etti.

DSC_7295

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Evi ilgi odağı oldu. Kahramanmaraş Evi ilgi odağı oldu.

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. “Her mü...

Büyükşehir’den 79 Noktada Yol Çalışması Büyükşehir’den 79 Noktada Yol Çalışması...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. “Her mü...

Sumak Ekşisi Sofralarımıza Nasıl Geliyor Sumak Ekşisi Sofralarımıza Nasıl Geliyor...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. “Her mü...

Vali Saim Çotur Kaplıcalarına Yoğun İlgi Vali Saim Çotur Kaplıcalarına Yoğun İlgi...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. “Her mü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Evi ilgi odağı oldu. Kahramanmaraş Evi ilgi od...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etimesgut’ta gerçekleşti...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve DOĞAKA arasında protokol imzalandı İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Doğaka arasında ...

Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Okul Öncesi Değerlendirme...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat toplantı sa...

Büyükşehir’den 79 Noktada Yol Çalışması Büyükşehir’den 79 Noktada...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde yürüttüğü y...

B Termikte Yangın Paniği B Termikte Yangın Paniği...

               Afşin Elbistan B Termik Santralinde 4. ünited...

Sumak Ekşisi Sofralarımıza Nasıl Geliyor Sumak Ekşisi Sofralarımız...

Zengin Mutfak Kültürümüzde Salataların, Dolmaların, Ekşili K...

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Devam Ediyor Destekleme ve Yetiştirme ...

Kahramanmaraş İlçelerindeki Ortaöğretim kurumlarında Destekl...

Milletin Vekili Böyle Olmalı Milletin Vekili Böyle Olm...

Yönetim Kurulu Başkanlığını Sayın Ahmet Kolutek’in yürüttüğü...

Variflex Resmi Satış Sitesi Variflex Resmi Satış Site...

Variflex krem, dünya genelinde yakalamış olduğu başarı ile b...

Argo derm zararları var mıdır? yan etkisi varmıdır ? Argo derm zararları var m...

Argo derm, herhangi bir yan etkisi bulunmayan üründür. İçeri...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ