Maraşta Haber
Maraşta Haber

Medeni Bir Memleketi, Medeni Bir Onikişubat’ı Birlikte Kuruyoruz

Kahramanmaraş merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, mahalle muhtarları ve eşleriyle kahvaltıda buluştu. Liva Düğün Salonu’ndaki program aile ortamı içerisinde gerçekleşirken, geride kalan 1,5 yıllık süreçte yapılan hizmetler ve geleceğe ilişkin projeler değerlendirildi. Programda konuşan Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’ni başarılı kılan noktanın, samimiyet olduğunu belirtti. Gerek muhtarlar gerekse de mahalle temsilcileriyle kurulan ilişkilerin gönül […]

Medeni Bir Memleketi, Medeni Bir Onikişubat’ı Birlikte Kuruyoruz

23 Ekim 2015 - 19:03A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, mahalle muhtarları ve eşleriyle kahvaltıda buluştu.

Liva Düğün Salonu’ndaki program aile ortamı içerisinde gerçekleşirken, geride kalan 1,5 yıllık süreçte yapılan hizmetler ve geleceğe ilişkin projeler değerlendirildi.

Programda konuşan Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’ni başarılı kılan noktanın, samimiyet olduğunu belirtti. Gerek muhtarlar gerekse de mahalle temsilcileriyle kurulan ilişkilerin gönül bağına dayandığını kaydeden Mahçiçek, “Bu doğrultuda medeni bir memleketi, medeni bir Onikişubat’ı birlikte kurmaya devam ediyoruz” dedi.

2014 yerel seçimleri öncesinde tüm eksikleri tespit ettiklerini ve bu doğrultuda çalışmalara başladıklarını kaydeden Mahçiçek, en önemli eksiklik olan ulaşımda büyük aşama kaydedildiğini ifade etti. Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Yolda önemli mesafeler kat ettik. 3,5 milyon metrekare civarında parke yol yaptık. 500 bin metrekare devam ediyor. Ama bunu hep söyledim bakın, ‘bir metrekare eksik kalmayacak’ dedim. Dünden itibaren 600 bin metrekare yeni bir ihaleye daha çıktık. Asfalt plentimizi, aslında asfalt fabrikamızı kurduk. Saatte 200 ton asfalt yapar. Hemen aşağıdaki mahallelerimizden Oruç Reis’ten Gayberli’den, Barbaros’tan, Hacı Bayram Veli’den başladık. Büyük bir kısmını da bitirdik. Dün itibariyle Necip Fazıl’ı bitirdik. Mimar Sinan’da çalışıyoruz. Oradan inşallah Yörük Selim, Mağralı, Serintepe yukarıları da toparlayıp geleceğiz. Yani yıl sonuna kadar asfalt sıkıntımız kalmayacak.”

Mahçiçek, tüm bu hizmetlerin planlanan program çerçevesinde yürütüldüğünü dile getirerek, şöyle devam etti:

“Hizmeti biz yaparız. 8 bin ton atık yağ toplamışız. Onların hepsi kanalizasyonlara gidiyordu. Hemen belli noktalarda paylaşma noktaları koymuşuz, giymediklerimizi ihtiyacı olanlarla paylaşalım diye.  Medeni bir memleket medeni bir Onikişubat olacağız. Bütün bunların daha da güzellerini de yapacağız ama biraz önceki söylediğimiz noktalara dikkat edelim. Bakın okulları tamir ediyoruz, camileri tamir ediyoruz. 104 tane camimizi tamir etmişiz. 86 tane okulumuzu tamir etmişiz. Allah için şu bir senede, belki 40-50 senede yapılmayan şeyleri yaptık. Bunların çok daha güzellerini yapacağız. Kimi sevmişsek o insanı gönülden seviyorsak, sizleri seviyoruz dedik. Sizleri seviyoruz değerli muhtar arkadaşlarım.”

“ASLA BİRBİRİMİZLE ÇEKİŞMEYELİM”

Mahalle muhtarlarına tavsiyelerde de bulunan Mahçiçek, çekişmelerin bir kenara bırakılması gerektiğini işaret etti. Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bazı mahallelerimizde hiç yoktan birbirimizle çekişiyoruz. Bir araya gelmiyoruz. Öyle yerler var ki, bir araya gelinmiyor. Üç tane aile ya da kabile var. Üçe bölünmüşüz. Emin olun ki bunlar bize yakışmıyor. Nerde yaşıyoruz artık. Bir yere iş makinamızı gönderiyorum. Kamyonun üstünden iş makinesini indiremiyoruz. Biri diyor ki şurayı yapacaksın öbürü diyor ki şurayı. Kardeşim iş makinesi gelmiş orayı da yapacak, orayı da yapacak. Allah için bu aramızdaki çekişmeleri bir kenara bırakalım. Bu ülkenin, bu milletin ve çocuklarımızın geleceği için bu hesapları bir kenara bırakalım. Buradan gittiğinizde çekiştiğiniz arkadaşları kucaklayalım. Neyi paylaşamıyoruz.? Köy yerinde hep birlikte değil miyiz? Hep akrabayız. Ama bir muhtarlık yüzünden birbirimizle çekişiyoruz. Eğer bu çekişmeleri devam ettirirsek ve bu ülkeye zarar verirsek Allah için vebal altındayız. Bu vebalden de kurtulamayız.”

“1 KASIM’DA BU COĞRAFYANIN GELECEK YÜZ YILI İÇİN REY KULLANACAĞIZ”

Programa katılan AK Parti MKYK üyesi Avukat Metin Doğan ise, başkan Mahçiçek’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 1 Kasım seçimlerinin önemine de değinen Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“Ak parti belediyeciliğinde bir anlayış vardır. Denir ki, ‘ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz.’ Biz elhamdülillah. liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden bu yana hep alt belediyecilikte çok iyi işler yaparak bugünlere geldik. Bu güzel deyişi doğruladığı için ve AK Parti’nin yüzünü ak ettiği için huzurlarınızda Hanefi Başkan’a teşekkür ediyorum. Çok önemli bir seçime yaklaşıyoruz. 8 gün sonra sandık başına gideceğiz ve bu coğrafyanın bu milletin yüz yılını belirleyecek bir reyde bulunacağız. Evet 1 Kasım da kullandığımız oyun bu şekilde idrakine varırsak ve buna göre hareket edersek yarınlarımız daha aydınlık olacaktır. 3-4 aylık süredeki istikrarsızlıkta neler olduğunu müşahade ediyoruz. 13 yılda ekonomik anlamda, siyasi anlamda reformlar yapılmasaydı, sistem yerleştirilmeseydi bu 3-4 ayda daha büyük krizlerle boğuşurduk. Ama AK Parti’nin destansı 13 yılı, rahat etmemizi sağlıyor. Ama bu belirsizlik devam ederse artık bu ülkenin bu yükü taşıması mümkün değil. Hem içerde çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalırız, hem de dışardaki ateş şiddetini artırır. Bölge yüz yıllık yeni bir paylaşımın alanı haline gelmiş durumda. Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları, küresel aktörlere yüz yıl önce cetvelle bu coğrafyayı paylaşanlara ve bu imtiyazlarını 100 yıl daha devam ettirmek isteyenlere karşı çıktığı için bu gün bu tür sıkıntılarla karşı karşıya. Ama 1 Kasım da ak kadrolara nefes verdiğinizde o emperyal güçleri bu bölgeden söküp atarız.”

Samimi bir ortamda geçen programın sonunda, camilere takılmak üzere alınan dijital saatler, muhtarlara teslim edildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğit...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü saat 17: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Topla...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Geldi

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaattan düşen 25 yaşındaki Elbistanlı işçi, hayatını kaybetti. Korkunç olay, İs...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni ile okulların temizlik ve hijyen bakımından uygunluğunun tespit edilmesi içi...

YÂ RAB! YÂ RAB!

Şühedânın kanı ile sulanan Bizleri vatansız yaşatma yâ Rab! Biri Kurban, bir diğeri Ramazan Bizleri bayramsız yaşatma yâ Rab!   Sö...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinde...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü...

Sır Cinayet Aydınlanıyor Sır Cinayet Aydınlanıyor...

Elbistan’da 9 gündür kayıp olarak aranan 28 yaşındaki genci ...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Ge...

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaat...

KMESOB Başkan Yardımcısı Mehmet Geçkil’e Ziyaret KMESOB Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikc...

Kahramanmaraş’ı TEKNOFEST’te başarıyla temsil ettiler Kahramanmaraş’ı TEKNOFEST...

TEKNOFEST-2020 festivaline katılan Kahramanmaraş Necmettin E...

Onikişubat İlçe MEM’de Akademik Başarı Çalışmaları Onikişubat İlçe MEM’de Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut...

Yer Fıstığının Faydaları Nelerdir? Yer Fıstığının Faydaları ...

Tam bir enerji sağlayıcı olan, yer fıstığı özellikle bölgede...

Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sevim Şirikci Mesleki ve ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Sevim Şirikci Mesleki ve T...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Elbistan İlçesinde İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, akademik ...

“Koronavirüsü Tedbirlerle Yeneriz” “Koronavirüsü Tedbirlerle...

Elbistan Kaymakamı Demir Vatandaş ve Esnaflarla Bir Araya Ge...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ