Maraşta Haber
Maraşta Haber

KSÜ’de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle üniversitemizde görev yapan kadın personeli ziyaret ederek karanfil hediye etti. Üniversitenin farklı alanlarında çalışan kadın personeller ile tek tek sohbet eden Rektör Can, bütün kadınların 8 Mart […]

KSÜ’de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

08 Mart 2019 - 21:31A+A-

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle üniversitemizde görev yapan kadın personeli ziyaret ederek karanfil hediye etti. Üniversitenin farklı alanlarında çalışan kadın personeller ile tek tek sohbet eden Rektör Can, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlandı.

Kadınlar günü kapsamında ayrıca Eğitim Fakültesinde eğitim gören bayan öğrencilerin kullanımı için hazırlanan Bayan Bakım Odası’nın açılışını Rektör Can, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım, Kadın Çalışmaları Uygulama ve araştırma Merkezi (KSÜKAM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yekta Gezginç ve üniversitemizde görevli kadın personel birlikte yaptılar. Bayan Bakım Odası kişisel bakım alanı ve aynı zamanda anne olan lisans ve lisansüstü öğrencileri için bebek bakım bölümünden oluşuyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde KSÜ Rektörlüğünün destekleri, KSÜKAM, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi işbirliğiyle Cahit Zarifoğlunda da bir dizi etkinlik içeren Kadınlar Günü Özel Programı düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Can, dinimizin ve kültürümüzün insana ve özellikle kadına verdiği öneme dikkat çekti. “Kadınlar her alanda güzelliğin, naifliğin ve nezaketin sembolüdür.” diyen Rektör Can, kadının özellikle anne olma vasfıyla toplumların şekillenmesi inşası ve ihyasında çok önemli bir role sahip olduğunun altını çizdi.

Kadının hayatın her alanında eşit bir biçimde yer almasının toplumun gelişimi ve kalkınmasında önemli bir etkiye sahip olduğuna vurgu yapan Rektör Can, “Hepimizi annelerimiz yetiştirdi. Hepimiz kişiliğimizin temelini oluşturan ilk eğitimi annelerimizden aldık, bizi annelerimiz eğitti. İnsan ancak eğitimle insan olur.” dedi. Rektör Can konuşmasını kadına şiddetin son bulması temennisiyle tamamladı.

KSÜKAM Müdürü Gezginç de kısa bir selamlama konuşması yaparak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine ilişkin bilgiler verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Alper Şakalar tarafından kadın bestekârlardan seçkilerin yer aldığı bir konser gerçekleştirildi.

Konser programının ardından “Kültür ve Eğitim Bağlamında Kadın” konulu panel oturumu düzenlendi. Panelde ilk sözü alan Eğitim Fakültesi Dekanı Yıldırım “EĞİTİMDE Kadı” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Daha sonra ise İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hamza Karaoğlan “Türklerde Kadın” başlıklı sunumunu yaptı.

Panel oturumunu ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayça Çetiner Önal tarafından hazırlanan ‘Eşitlik’ temalı dans gösterisi katılımcıların beğenisine sunuldu.

Rektör Can tarafından programa katkı sunan isimlere teşekkür belgeleri takdim edilirken, program Kadınlar Günü Özel Resepsiyonu ile son buldu. Bir araya gelerek sohbet etme imkânı bulan davetliler, Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Günsu Yılma Şakalar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen, Sunay İçten, Mehmet Karaca ve Hikmet Yılmaz tarafından icra edilen ezgilerle müziğe doydu.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Aycan “Aile yapımız çatırdıyor” Aycan “Aile yapımız çatırdıyor”

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. Üniversite...

Kadın Platformu İftarda Buluştu Kadın Platformu İftarda Buluştu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. Üniversite...

Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyeye Dayanan Bir Devlet Kurmak Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyey...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. Üniversite...

“SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?” “SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?”

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. Üniversite...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
15 Temmuz Şehitler İHO’Canlı Yayınla Tanıtıldı 15 Temmuz Şehitler İHO’Ca...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam Hati...

Göksun MTAL de Geleneksel Sene Sonu Sergisi Göksun MTAL de Geleneksel...

Göksun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl geleneksel o...

Aycan “Aile yapımız çatırdıyor” Aycan “Aile yapımız çatır...

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Millet...

Papatyam İYİLİK Açtı Papatyam İYİLİK Açtı

              Elbistan PAPATYAM Anaokulu öğrencileri, İyilik...

“Elbistan Milli Mücadele Müzesi” Kuruluyor “Elbistan Milli Mücadele ...

Bir asır önce inşa edilen ve Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Mücad...

Hacı Osman Arıkan İHO’ 4006 Bilim Fuarı Açtı Hacı Osman Arıkan İHO’ 40...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu / Hacı Osman Arıkan İmam Hatip Or...

Selahaddin Uğur’un Annesi Dualarla Defnedildi Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Kadın Platformu İftarda Buluştu Kadın Platformu İftarda B...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Üyesi Dernek Başkanları ve yön...

Selahaddin Uğur’un Acı Günü Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Ahmet Sarıtürk’ün Acı Günü Ahmet Sarıtürk’ün A...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtür...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ