Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi 9 Haziran’da Toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemindeki maddeleri görüşmek üzere 9 Haziran 2015 Salı günü toplandı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 9 Haziran’da saat 14.00’te toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi yoklama ve açılın ardından Mayıs ayı Meclis toplantısına ait tutanak özetinin okunması ve oylaması ile başladı. Gündemin 1.maddedsinde  İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesi Anzorey Mah. Kargabükü Sok. isminin […]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi 9 Haziran’da Toplandı

10 Haziran 2015 - 9:05A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemindeki maddeleri görüşmek üzere 9 Haziran 2015 Salı günü toplandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 9 Haziran’da saat 14.00’te toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi yoklama ve açılın ardından Mayıs ayı Meclis toplantısına ait tutanak özetinin okunması ve oylaması ile başladı.

Gündemin 1.maddedsinde  İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesi Anzorey Mah. Kargabükü Sok. isminin Kuban Sokak ve Yukarı Kargabükü Sokağı isminin Elbruz Sokak olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. maddesinde Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi 818 ada 9 nolu parselde kayıtlı hissesinin bir kısmının İtfaiye Hizmet Binası yapılması şartı ile bedelsiz Büyükşehir Belediyesine devri ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3.maddesinde  Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren işletmelerin 54 yıl süre ile AKBEL A.Ş.’ye devrildiğinden dolayı, işletmelerde bulunan taşınmazlar ve demirbaşlardan kullanım bedelinin alınıp alınmaması ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 4. maddesinde Çevre ve Koruma Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesindeki Mezarlık Ve Defin Hizmetlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5. maddesinde Çevre ve Koruma Dairesi Başkanlığının Pazarcık İlçesindeki Mezarlık Ve Defin Hizmetlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 6. maddesinde Çevre ve Koruma Dairesi Başkanlığının Şeyh Ali Efendi Mezarlığı’nda Aile Mezarlığı tahsis ücretleri ile ilgili teklifi Plan  ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7.maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının mülkiyeti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ait Onikişubat İlçesi Karamanlı Mah. 2074 ada 17 nolu parselde bulunan ve Üngüt Mah. 6024 ada 2 nolu parselde bulunan hissenin satışı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 8.maddesinde Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Şekeroba Belediyesi eski hizmet binasının 1 inci katı ve Yeşilyöre Belediyesi eski hizmet binasının 1 inci katlarının eğitim kurumları olarak Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bedelli veya bedelsiz, kaç yıllığına verilip verilmeyeceği ve bu doğrultuda düzenlenecek sözleşme veya protokoller için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9.maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile; İlimiz Onikişubat İlçesi Ilıca Mah. 383 ada 3 nolu parselin 2942 sayılı kanuna göre irtifak hakkı kurulmasına ilişkin protokolü imzalamaya Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 10.maddesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kadın Demokrasi Derneği ile ortak hizmet projesi yapılması ve bu kapsamda yapılacak protokoller için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi geri çekildi.

Gündemin 11. maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Fatih Mah. 268 ada 1,2 nolu parseller 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 12. maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 7157 ada 2 nolu parsel ve 5560 ada 1 parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 13. maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu ilçesi Yenişehir Mah. 654 ada 166 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 14.maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Serintepe Mah. 1904 ada ve 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 nolu parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 15. maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesi Efsus Turan Mah. 808 ada 246 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen maddelerin gündeme alınması oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 16. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Nurhak Eski Köy Hüyük Tepesi mevkisinde bulunan 28 parseldeki 73,12 metrekare alanın Nurhak İlçe Jandarma Komutanlığına devri ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 17. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının görev ve çalışma yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 18. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının İlan ve Reklam Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 19. Maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının 17.11.2014 tarihinde 2014/257 sayılı meclis kararaındaki su bedeli sehven amortisman gideri, işletme gideri ve elektrik gideri dahil edilmediğinden alınan kararın düzeltilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 20. Maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait Dulkadiroğlu İlçesi Kurtuluş Mah. 1766 ada 3 parseldeki kapalı otopark, Yenişehir Mah. 3551 ada 17 parseldeki ve 244 ada 169 parselde bulunan kapalı otoparkların kiraya verilmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 21. Maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi Beyyurdu Mah. 104 ada 41 nolu parselde kayıtlı bulunan 3.600,00 metrekare tarla vasıflı taşınmazın mezarlık alanı olarak Büyükşehir Belediyemize hibe talebi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 22.maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi 101 ada 1 nolu parselde kayıtlı Doğan Belde Belediyesi eski hizmet binasının 1. Katı Teknoloji Fakültesi binası tamamlanıncaya kadar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Elbistan Teknoloji Fakültesi adına bedelli ve bedelsiz kaç yıllığına tahsis edileceği ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 23. Maddesinden 57. Maddesine kadar olan tüm maddeler İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından komisyonlardan gelen raporların görüşülmesine geçildi.

Raporlardan 1- Çevre ve Sağlık Komisyonunun Andırın İlçesindeki Mezarlık Ve Defin Hizmetlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması ile ilgili Komisyon Raporu oybirliği ile kabul edildi.

2- Çevre ve Sağlık Komisyonunun Göksun İlçesi mezarlık ve defin hizmetlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması ile ilgili Komisyon Raporu oybirliği ile kabul edildi.

3- Çevre ve Sağlık Komisyonunun Ekinözü İlçesi mezarlık ve defin hizmetlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması ile ilgili Komisyon Raporu oybirliği ile kabul edildi.

4- Plan ve Bütçe Komisyonunun Dulkadiroğlu İlçesi Fevzipaşa Mah. 941 ada 8 nolu parsel, 9 nolu parsel ve 14 nolu parselde kayıtlı (1574,09 m2) lik şehir imar planında park alanına rastlayan taşınmazların Dulkadiroğlu Belediyesi adına bedelli veya bedelsiz kaç yıllığına tahsisi ile ilgili Komisyon Raporu oybirliği ile kabul edildi.

5- Plan ve Bütçe Komisyonunun Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ramazan TUTLU’ nun tahsis talebi ile ilgili Komisyon Raporu tekrardan komisyona gönderildi.

6- İmar ve Bayındırlık Komisyonunun Onikişubat İlçesi Karamanlı Mah.1188 ada 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 nolu parsellerde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili Komisyon Raporu oybirliği ile kabul edildi.

7- İmar ve Bayındırlık Komisyonunun Onikişubat İlçesi Hayrullah Mah.5097, 5098, 5099 ve 5102 adalarda 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili Komisyon Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

8- İmar ve Bayındırlık Komisyonunun Onikişubat İlçesi Dumlupınar Mah.4520 ada 4 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili Komisyon Raporu komisyona geri gönderildi.

9- İmar ve Bayındırlık Komisyonunun Onikişubat İlçesi Hacı Bayram Veli Mah.1013 ada 2 parsel,6164 ada 1 parsel parsellerde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili Komisyon Raporu oyçokluğu ile kabul edildi.

10- İmar ve Bayındırlık Komisyonunun Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 3645, 4592, 4593 adalar 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili Komisyon Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

11- İmar ve Bayındırlık Komisyonunun Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 3839 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili Komisyon Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

12- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Pazarcık İlçesi İncirli Mah. 503 nolu parselde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

13-imar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Şazibey Mah. 5314 ada 4 nolu parsel güneyindeki yolda 1/5000 ölçekli Nazım İmar Palnı değişikliği ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Raporların görüşülmesinin ardından meclise katılamayan üyelerin izinli sayılmalarına ilişkin gelen teklif oybirliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi bir sonraki oturumun 12 Haziran 2015 Cuma günü saat 14.30’da yapılacağını ifade ederek oturuma ara verdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ