Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu Belediyesi Gören Gözleri Oldu

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, görme engelli öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. Eğitimde engel olmadığını kanıtlayarak başarılı birer birey olmak istediklerini ifade eden görme engelli öğrenci Süleyman Küsmüş ve Fatma Selaldı’ya, Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay tarafından içerisinde görme engellilere özel program bulunan dizüstü bilgisayar hediye edildi. Mehmet Gümüşer […]

Dulkadiroğlu Belediyesi Gören Gözleri Oldu

11 Mart 2015 - 21:34A+A-

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, görme engelli öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti.

Eğitimde engel olmadığını kanıtlayarak başarılı birer birey olmak istediklerini ifade eden görme engelli öğrenci Süleyman Küsmüş ve Fatma Selaldı’ya, Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay tarafından içerisinde görme engellilere özel program bulunan dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi’nin görme engelli öğrencileri Süleyman Küsmüş ve Fatma Selaldı, daha verimli ve daha sağlıklı bir eğitim almaları için olmazsa olmaz olan bilgisayarlarına Dulkadiroğlu Belediyesi eliyle kavuştu.

Dulkadiroğlu Belediyesi’ne görme engellilere özel bilgisayar programı ve bilgisayar talebinde bulunan 11. Sınıf öğrencileri Süleyman Küsmüş ve Fatma Selaldı’nın bu talebine Başkan Okay yanıt verdi ve öğrenciler bilgisayarlarına kavuştu.

Başkan Okay’ı makamında ziyaret eden görme engelli öğrenciler, eğitimleri için çok önemli olan bu sisteme ve teknolojiye kavuştukları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Başkan Okay’a kendilerine verdiği bu destekten dolayı teşekkür eden görme engelli öğrenciler, asıl teşekkürü ise eğitim hayatlarını en üst düzeyde tamamlayarak yapacaklarını belirtti.

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Müdürü Salman Malkoç’un katıldığı ziyarette öğrencilerin sevincini paylaşan Başkan Okay, eğitim öğretimde engelin olmadığını hatırlatarak bundan sonraki süreçte de bu öğrencilerin başarılarının takipçisi olacağını aktardı.

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak özellikle kadınlara ve engellilere yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını ifade eden Başkan Okay, öğrencilerin diğer eksiklerinin de giderilmesi için talimat verdi.

Yurt dışından özel getirtilen lisanslı programın ömür boyu kullanıla bileceğini belirten Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Eğitimde engel olmadığını çok iyi bilen birisi olarak bu kardeşlerimizin daha da başarılı olacağına inanıyorum. Kıt imkânlarla eğitimini tamamlayan yakın bir arkadaşım var. Bu değerli öğrencilerimizin eğitimlerine daha modern ve iyi şartlarda devam etmesi için Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bir katkı sağladık. Bundan sonraki süreçte bu kardeşlerimiz eğitimlerini daha başarılı şekilde devam ettireceklerdir. Bizlerde onların başarılarının takipçisi olacağız ve ihtiyaç duyduklarında yine destek olacağız. Bizim de onlardan talebimiz başarılı olmaları ve bizleri gururlandırmalarıdır. Ayrıca Dulkadiroğlu Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza gözelikle de görme engellilere yönelik çok önemli çalışmalarımız var. Bu vatandaşlarımızın daha rahat hareket etmeleri ve hayatlarını sürdüre bilmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Onlara özel yürüyüş yolları dizayn ederek hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Belediye binamız da görme engellilerimizin rahat bir şekilde gezip işlerini hallede bilecek şekilde dizayn edilmiş durumdadır.”

NST_8672 copy

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Müdürü Salman Malkoç’ta Başkan Okay’a bu anlamlı desteğinden dolayı teşekkür ederek öğrencilerin eğitim hayatına çok büyük bir katkı sağlandığını söyledi.

Üniversite sınavına hazırlanacak olan bu öğrenciler için bilgisayar ve görme engellilere özel programın çok önemli olduğunu dile getiren Malkoç, “Değerli başkanımıza öğrencilerimizin eğitim durumlarıyla ilgili gösterdiği hassasiyet çok önemliydi. Bu noktada kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu öğrencilerimiz çok başarılı, bu başarılarını devam ettirmeleri için gerekli ekipmanları yoktu. Bunu da Dulkadiroğlu Belediyesi sağladı. Başkanımıza ve bu hizmette emeği geçen herkese yeniden teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?” “SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?”

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, görme engelli öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. Eğitimde...

Başkan Okay Yalnız Ardıç Mesire Alanı Çalışmalarını İnceledi Başkan Okay Yalnız Ardıç Mesire Alanı Ça...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, görme engelli öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. Eğitimde...

Kazıcı Kardeşlere Akülü Araba Büyükşehir’den Kazıcı Kardeşlere Akülü Araba Büyükşehir...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, görme engelli öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. Eğitimde...

BAŞKAN GÜNGÖR’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI BAŞKAN GÜNGÖR’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, görme engelli öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. Eğitimde...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
TOKİ YILDIZ MTAL İftar Etkinliği Yaptı TOKİ YILDIZ MTAL İftar Et...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ  Yılduz Mesleki ve Teknik An...

CANIM MEHMED’İM CANIM MEHMED’İM

Tüm Mehmetçiklere   Süreyya’ya yazsam az gelir adın Meh...

“SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?” “SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Vali Özkan’dan Anadolu Mektebine Övgü Vali Özkan’dan Anad...

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İl Millî Eğitim Müdürl...

Vefat Eden Önder Çiftçinin Eşine Teşekkür Plaketi Vefat Eden Önder Çiftçini...

 Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde geçtiğimiz yıl ve...

Başkan Okay Yalnız Ardıç Mesire Alanı Çalışmalarını İnceledi Başkan Okay Yalnız Ardıç ...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yedikuyular yolu ...

Kazıcı Kardeşlere Akülü Araba Büyükşehir’den Kazıcı Kardeşlere Akülü A...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi iki vatan...

Başkan Gürbüz’e Naçizane Tavsiyeler!. Başkan Gürbüz’e Naçizane ...

NEDEN?                 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel...

Eğitimin Kurmayları İftarda Bir Araya Geldi Eğitimin Kurmayları İftar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü, Maarif Müfettişler Baş...

TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN TÜBİTAK SERGİSİ TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ