Maraşta Haber
Maraşta Haber

Tahir Akgemci İçin Tek Yürek Oldular

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci’ye, destekler her geçen çığ gibi büyüyor. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi İnşaat Kontrolörü Zeki Türksayar, aralarında daha önceki seçimlerde Ak Parti’ye destek veren vatandaşların da bulunduğu Paşa Düğün Salonu’nda düzenlediği yaklaşık 500 kişilik toplantı ile Prof. Dr. Tahir Akgemci’ye desteklerini bildirdiler. Programın açılış konuşmasını yapan […]

Tahir Akgemci İçin Tek Yürek Oldular

26 Şubat 2014 - 16:30A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci’ye, destekler her geçen çığ gibi büyüyor.

Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi İnşaat Kontrolörü Zeki Türksayar, aralarında daha önceki seçimlerde Ak Parti’ye destek veren vatandaşların da bulunduğu Paşa Düğün Salonu’nda düzenlediği yaklaşık 500 kişilik toplantı ile Prof. Dr. Tahir Akgemci’ye desteklerini bildirdiler.

Programın açılış konuşmasını yapan Zeki Türksayar; “Kazanan, kişiler değil, şehrimiz olsun. Kahramanmaraş’ımız Prof. Dr. Tahir Akgemci ile bir fırsat yakaladı. Bizlerde kendisine destek olarak şehrimizin hizmete kavuşmasını istiyoruz” dedi.

“Adam gibi adam, Kahramanmaraş’ın umudu” söylemleri ile kürsüye çağrılan Prof. Akgemci, bu söylemlere layık olmak için yılmadan çalışacağını söyledi ve toplantıyı tertipleyen Zeki Türksayar’a teşekkür etti.

17 copy

Yüz ağartan yüz projesinden bahseden Akgemci, projelerin halkın ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandığını ifade ederek şunları söyledi:

“Bir şehrin gelişmesi için gökdelen hazırlamak veya şehrin ortasından nehir geçirmek proje değildir. Önemli olan şehirde yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmak için neye ihtiyaç varsa o yönde projeler hazırlamaktır.

Bu şehirde herkeste ortak bir kanaat var. Kahramanmaraş hak ettiği yerde değil.

Yönetim ile şehirde yaşayanların aynı düşünmesi, aynı açıdan bakabilmesi çok önemli.

Bu şehirde bu yapılamamış. Belediye yapılması gereken bütün hizmetleri yaptım diyor. Vatandaş ise bu şehre hiçbir hizmet gelmedi diyor. Demek ki; vatandaşların isteği farklı, bakış açısı farklı.

Yönetim ile vatandaş arasında uçurum var.

15 copy

Biz halkın istediği bir Kahramanmaraş’ı hep birlikte inşaa edeceğiz.”

Her şeyden önce Kahramanmaraş’ın mevcut durumunu tespit ettiğini, eylem planı hazırladığını söyleyen Akgemci; “Eylem planımız tüm Kahramanmaraş’ı kapsıyor. Çünkü artık büyükşehir olduk. Eğitim, sağlık, kültür, turizm, tarım, sanayi vs. her alanda gelişmek büyük adımlar atacağız.

Hazırladığımız kısa, orta ve uzun vadeli olmak üzere 3 aşamalı eylem planımızla Kahramanmaraş’ımızı 5 yılda, araştırılan, sorulan bir marka şehir yapacağız.

Kısa vadede; günlük yaşantımızı etkileyen mevcut sorunları çözeceğiz, orta vadede bu uygulamalarımızı kalıcı hale getireceğiz. Uzun vade de ise mevcut sorunları çözülmüş gelişmeye müsait Marka Şehri oluşturacağız” dedi.

HASTA KONUKEVİ

Projelerinin bir kısmından da bahseden Akgemci; “Necip Fazıl Şheri Hastanesi ve Tıp Fakültesi Hastaneleri yanına birer hasta konuk evi yapacağız. Bu büyük bir ihtiyaç uzaktan gelip, burada kalacak yakını olmayan hasta yakınları bu hasta konukevlerinde kalacaklar.

MAHALLE KONAKLARI

Herkesin ihtiyacına hitap edecek bir yapı. Genç kızların, erkelerimizin etüt çalışmalarını yapabileceği, hanım kardeşlerimizin dini vecibelerini yerine getirebileceği, yaşlılarımızın akranlarıyla sohbet edebileceği ve en önemlisi evinde engellisi olan vatandaşlarımızın buraya engellisini bırakıp kendine zaman ayırmasını sağlayacağız.

Eski mahallerimizi tarihi dokusuyla modernize ederek eski canlılıklarını kazandıracağız.

14 copy

SORUNSUZ ULAŞIM

Trafik sorunu tamamen çözülecek. Trafik Komisyon Kurulu ile trafik nasıl rahatlayacaksa o şekilde hizmet verilecek.

SU SORUNU ÇÖZÜLECEK

Fatura bedeli ile sarfiyat bedeli arasında çok büyük fark var. Herkes bundan şikâyetçi. Vatandaşın bu yükünü alacağız. Bu geliri yapacağımız yatırımlarla sağlayacağız. Vatandaşımızda rahatlayacak.

KONUT SORUNU

Konut sorununu için ayrı plan oluşturduk. Fabrikalarda asgari ücretle çalışanlara sanayicilerimizle iş birliği yaparak ucuz ve modern konutlar üreteceğiz.

Arsa sorunumuz var. Eski mahallelerimizi restorasyon yaparak, daha cazip ve daha modern hale getirerek çözeceğiz.

Sanayi arsası sorunu çözeceğiz ve kentimizi kendi markasını kenti üreten, sanayi üssü haline getireceğiz” diye konuştu.

İŞBİRLİĞİ KOORDİNASYON KURULU

Kahramanmaraş’ın en zayıf noktasının koordinasyon eksikliği olduğunun altını çizen Akgemci; “Kalkınma işbirliği koordinasyon kurulu kuracağız. Bütün ilçelerimiz de buna dahil edilecek.  Kurumlar arasında işbirliği sağlanacak. Bu şekilde kaynaklarımız daha doğru ve akılcı kullanılır. Ve çok hızlı yol alırız. Arzu ettiğimiz aranılan sorulan marka şehri ancak böyle oluştururuz” dedi.

Akgemci; “Bu şehirde herkesin umudu yok olmuş. Kahramanmaraş’tan bir şey olmaz düşüncesi oluşmuş. Güzelim memleketimiz tüm zenginlikleriyle karanlıkta kalmış. Biz umudu aşılayacağız. Bu şehir nasıl marka şehir olurmuş herkes görecek” dedi.

Konuşması ayakta alkışlanan Akgemci; “Bizler hepimiz gönül birliği yaptık, yol arkadaşlığı yapıyoruz. İnşallah 30 Mart’ta hep birlikte hedefimize ulaşacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan toplantıya, Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, Dulkadioğlu İlçe Belediye Başkan Adayı Av. Neslihan Koca Nergiz, Belediye Meclis Üyesi Adayları, Kadın Kolları Başkanı Halide Akben, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Saadet Yangın Yıldız, 24. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ejder Oruç’ta katıldı.

1 copy 2 copy 3 copy 4 copy 6 copy 7 copy 9 copy 11 copy 13 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar verilecek İhtiyaç sahibi öğrenciler...

Borusan Kocabıyık Vakfı, küresel salgın döneminde toplumsal ...

Kahramanmaraş’ta Okul Müdürü Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş’ta Ok...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde bulunan Şehit Yu...

AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASINI KİRLETİYOR AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASIN...

TEMA Vakfı Temsilci ve Gönüllüleri Su Varlıklarımızın Önemin...

Covid -19 İçin Acil Kararlar Alındı Covid -19 İçin Acil Karar...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 28 Kasım 2020 gün...

Eğitimci Zekeriya Çakabey’in İlk Kitabı Okuyucularıyla Buluştu Eğitimci Zekeriya Çakabey...

Kahramanmaraş eğitim camiasının yakından tanıdığı, yıllarca ...

“YALÇIN ÖZALP” DESTANI “YALÇIN ÖZALP”...

YALÇIN ÖZALP Şehzadeler şehri bağrından bir alp Çıkarmış alp...

Arıkan: Şiddetin Hiçbir Haklı Gerekçesi Yoktur Arıkan: Şiddetin Hiçbir H...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arıkan; “Tam eş...

İşadamı Mustafa Buluntu’nun acı kaybı İşadamı Mustafa Buluntu’n...

Kahramanmaraş’ın Başarılı İşadamlarından Koton Mensucat Yöne...

24 KASIM’IN HATIRLATTIKLARI 24 KASIM’IN HATIRLA...

Hayvanların dahi eğitildiği bir asırda insanların eğitimden ...

Emekli Eğitimciler Hizmet Şeref Belgelerini aldı Emekli Eğitimciler Hizmet...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ