Maraşta Haber
Maraşta Haber

Onikişubat Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmasının ardından oluşturulan Oniki Şubat Belediye Meclisi Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Meclis Toplantısında gündem maddeleri görüşüldü. Gündemin Açılış ve Yoklama maddesinde Meclisin en genç iki üyesinin katip üye olarak başkanın yanında yer almasının ardından Meclis Başkanı yeter üye sayısını tespit etti. Saygı duruşu […]

Onikişubat Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

08 Nisan 2014 - 18:02A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmasının ardından oluşturulan Oniki Şubat Belediye Meclisi Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Meclis Toplantısında gündem maddeleri görüşüldü.

Gündemin Açılış ve Yoklama maddesinde Meclisin en genç iki üyesinin katip üye olarak başkanın yanında yer almasının ardından Meclis Başkanı yeter üye sayısını tespit etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, yeni kurulan bir belediye olduklarını ifade ederek: “Bugün ilk Meclisimizi yapacağız. Bu meclisimizde görev yapacak ihtisas komisyon üyelerimizi seçeceğiz Bu meclisimizin Oniki Şubat İlçemize, ilimiz Kahramanmaraş’a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Çoğunluğumuz mevcut olduğu için ilk oturumu açıyorum” diye konuştu.

5 copy

Gündemin birinci maddesinde Meclis 1. Ve 2. Başkanvekillerinin seçimi gizli oyla yapıldı. Yapılan gizli oylamanın sonunda Akif Çaylıoğlu 1. Başkanvekili, Muharrem Erantepli ise 2. Başkanvekili seçildiler.

Gündemin ikinci maddesinde Başkanlık Divanına Katip üye seçimi de gizli oylama ile yapıldı. İki asıl iki yedek üye seçimin yapıldığı gizli oylama sonucunda divan katipliği asıl üyeliğine Alaattin Şerbetçi ve Ahmet Kuşçu, yedek üyeliğe ise Pelin Şerbetçi ve Mesut Şahinkanat seçildiler.

Gündemin üçüncü maddesinde üç kişilik encümen üyeliği seçimi de gizli oylama ile yapıldı. Gizli oylama ile yapılan encümen üyeliği seçiminde Dr. Ali Ünsal, Av. İsmail Kahveci ve Erol Aslan Belediye Encümen Üyesi olarak seçildiler.

Gündemin dördüncü maddesinde Belediye Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri Seçiminde Halil Tatar, Mehmet Akpınar, Ekrem Ergin, Fatih Kiraz, Murat Çakıroğlu oy birliği ile seçildiler.

Gündemin beşinci maddesinde İmar Komisyonu Üyeleri Seçiminde Veli Çiftaslan, Sıddık Sezal, Mehmet Kısakürek, Akif Çaylıoğlu, M. Fatih Kılınçkıran, İmar Komisyonu üyeleri olarak oybirliği ile seçildiler.

Gündemin altıncı maddesinde Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeleri Seçiminde Mehmet Türkkorur, Süleyman Şenel, Ethem Sünbül, Ahmet Bastırmacı, Mehmet Nar oy birliği ile Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri seçildiler.

Gündemin yedinci maddesinde Sosyal Hizmetler ve Yardım Komisyonu Üyeleri Seçiminde Durdu Mehmet Karasakız, Yasemin Ayranpınar, Havva Saygaz, Mustafa Evliya, Veli Çiftaslan oy birliği ile seçildiler.

Gündemin sekizinci maddesinde Kültür, Sanat ve Kadın Komisyonu Üyeleri Seçiminde Pelin Şerbetçi, Tülay Canlı, Nihan Büyükdereli oybirliği ile seçildiler.

1 copy

Gündemin dokuzuncu maddesinde Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri Seçiminde Oğuz Bağrıaçık, Alaattin Şerbetçi, Mesut Gökhan Akpınar, Mesut Şahinkanat, Ahmet Kuşçu oybirliği ile seçildiler.

Gündemin onuncu maddesinde Hukuk Komisyonu Üyeleri Seçiminde Av. İsmail Kahveci, Av. Havva Saygaz ve Av. İlyas Orhan oybirliği ile seçildiler.

Gündemin on birinci maddesinde Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Komisyonu Üyeleri Seçimindeuhammet Mustafa Doğru, Mehmet Türkkorur, Mehmet Nar oy birliği ile seçildiler.

Gündemin on ikinci maddesinde Belediye Başkan Yardımcılarına verilecek ödenek hakkının görüşülmesi teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin on üçüncü maddesinde Belediye Meclis Üyelerine verilecek huzur hakkının görüşülmesi teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesi oybirliği ile oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin on dördüncü maddesinde 2014 Mali Yılı Bütçe Tasarısının görüşülmesi teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesi oybirliği ile oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin on beşinci maddesinde Norm Kadro Cetvelinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin on altıncı maddesinde Sosyal Denge Sözleşmesinin Görüşülmesi konusunda Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin on yedinci maddesinde Protokol Yapma Yetkisinin Görüşülmesinde Çöp Toplama ve temzilik hizmetleri ile personel dağılımı ve beraberinde görev devri yapılması hakkında Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısının sonunda Oniki Şubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, meclisi kapatmayacaklarını ifade ederek: “9 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 9.30’da tekrar birleşmek üzere oturuma ara veriyoruz” dedi.

2 copy 3 copy 4 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ