Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mesut Dedeoğlu : İşsizlik Rakamları 19 İlin Nufusuna Eşit

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline geldiğini belirterek, ülkemizde işsiz kişi sayısının 19 ilimizin nüfusuna eşit hale geldiğini söyledi. Ülkemizde hemen hemen her meslek grubundan milyonlarca kişi işsiz durumda olduğunu ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM Genel Kurulu’na sunmuş olduğu Meclis Araştırma Önergesinde “Ülkemizde […]

Mesut Dedeoğlu : İşsizlik Rakamları 19 İlin Nufusuna Eşit

26 Ocak 2015 - 15:20A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline geldiğini belirterek, ülkemizde işsiz kişi sayısının 19 ilimizin nüfusuna eşit hale geldiğini söyledi.

Ülkemizde hemen hemen her meslek grubundan milyonlarca kişi işsiz durumda olduğunu ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM Genel Kurulu’na sunmuş olduğu Meclis Araştırma Önergesinde “Ülkemizde yıllarca dirsek çürüterek okul bitiren öğretmenler, mühendisler, mimarlar, avukatlar, eczacılar, gazeteciler kısacası her yaşta ve her seviyede işsizlik artmıştır. Özellikle genç nüfusta yaşanan işsizlik sorunu bugün ülkemizin adeta kanayan yarası haline gelmiştir. Genç nüfustaki işsizlik oranı ne yazık ki yüzde 20’lere dayanmıştır. İşsizlik ancak üretimle önlenir. Ülkemizin kalkınması istihdamla olur. ” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, yaşanan işsizlik konusunun ekonomik ve sosyal sorunları da birlikte getirdiğine dikkat çekerek, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde neredeyse her evde en az bir kişi işsiz durumdadır. Ülkemizde ekonomik şartlar her geçen gün biraz daha ağırlaşmak ve geçim sıkıntısı artmaktadır. Hükümet işsizliğe çözüm bulamayınca, ülkemizde yaşayan yoksul sayısı da artmıştır.

Yapılan son araştırmalara göre, Türkiye’deki yoksul sayısı 29 milyona yükselmiştir.  Kasım ayı araştırmalarına göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 1225 ve yoksulluk sınırı da 3990 lira olmuştur.

Bu durumda, ülkemizde çalışan asgari ücretli kesim hem açlık hem de yoksulluk sınırı altında yaşamaya başlamıştır. İşçilerimizin, emeklilerimizin ve memurlarımızın büyük bir bölümü de ülkemizde yoksulluk sınırı altında ücret almaktadır.

Hatta son yıllarda hükümet politikaları nedeniyle işleri iyice bozulan küçük esnaf ve çiftçilerimiz de yoksulluk sınırı altında yaşam mücadelesi vermektedir. Ülkemizde ücretli kesimde bütün bu sorunlar yaşanırken ülkemizdeki işsizlik oranı 3 milyon 43 bin kişi olarak 19 ilimizin toplam nüfusuna eşit hale gelmiştir.

Kırıkkale (274.658), Hakkari (273.041), Bingöl (365.514), Burdur (257.267), Karaman (237.939), Karabük (230.251), Kırşehir (223.498), Yalova (220.122), Erzincan (219.996), Bilecik (208.888), Sinop (204.568), Çankırı (190.909), Iğdır (190.424), Bartın (189.139), Gümüşhane (141.412), Kilis (128.586), Ardahan (102.782), Tunceli (85.428) ve Bayburt (75.620) şehirlerimizin toplam nüfusu kadar ülkemizde işsiz insanımız bulunmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalar, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) hesaplaması dışındaki işsizlik rakamlarının daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Hemen hemen her alanda ithalata yönelen hükümet, ülkemizde neredeyse üretimi ve istihdamı unutmuş durumdadır. Devlette işsiz vatandaşlarımıza iş kapısını kapatan hükümet, özel sektör kesiminde de rekabet gücünü ortadan kaldırmıştır.

Durum böyle olunca, üretim ve istihdam içerisinde yer alan şirketler büyük kısmı kapanmış veya kapanma noktasına gelmiştir. Yanlış hükümet politikaları yüzünden özel sektörde de iş kapısı giderek azalmıştır. İşsiz vatandaşlarımızın üretime ve istihdama katılması konusunda mutlaka geniş çaplı bir çalışma yapılması gerekmektedir.”

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, BİLSEM’i Ziyaret Etti İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Bey, berab...

Kadınlara Yönelik Yürüyüş Başladı Kadınlara Yönelik Yürüyüş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik dü...

Büyükşehir’e Ulaşımda Bir Ödül Daha Büyükşehir’e Ulaşımda Bir...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne toplu taşımada yaptığ...

Elbistan’a İYİ Başkan Yakışır! Elbistan’a İYİ Başkan Yak...

İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı Seçim İstişarelerine Başl...

Şair-Yazar Hasan Ejderha İle Söyleşi Şair-Yazar Hasan Ejderha ...

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi, “Şair-Yazar H...

Başkan Çeleğen’den Müdür Yılmaz’a Ziyaret Başkan Çeleğen’den Müdür ...

Ekinözü İlçe Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, İl Millî Eğitim...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Personelle Tanıştı İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, görevine ...

Millî Eğitim de Görev Değişimi Millî Eğitim de Görev Değ...

MEB tarafından Kahramanmaraş’a İl Millî Eğitim Müdürü olarak...

Dondurma müzesi ziyaretçileri bekliyor Dondurma müzesi ziyaretçi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Do...

Şehit Topçu Çavuş Mehmet Kaşık Dualarla Ebediyete Uğurlandı Şehit Topçu Çavuş Mehmet ...

Hakkari’de askeri üs bölgesinde Cuma günü patlama oldu...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ