Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Mesut Dedeoğlu : İşsizlik Rakamları 19 İlin Nufusuna Eşit

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline geldiğini belirterek, ülkemizde işsiz kişi sayısının 19 ilimizin nüfusuna eşit hale geldiğini söyledi. Ülkemizde hemen hemen her meslek grubundan milyonlarca kişi işsiz durumda olduğunu ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM Genel Kurulu’na sunmuş olduğu Meclis Araştırma Önergesinde “Ülkemizde […]

Mesut Dedeoğlu : İşsizlik Rakamları 19 İlin Nufusuna Eşit

26 Ocak 2015 - 15:20A+A-


Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline geldiğini belirterek, ülkemizde işsiz kişi sayısının 19 ilimizin nüfusuna eşit hale geldiğini söyledi.

Ülkemizde hemen hemen her meslek grubundan milyonlarca kişi işsiz durumda olduğunu ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM Genel Kurulu’na sunmuş olduğu Meclis Araştırma Önergesinde “Ülkemizde yıllarca dirsek çürüterek okul bitiren öğretmenler, mühendisler, mimarlar, avukatlar, eczacılar, gazeteciler kısacası her yaşta ve her seviyede işsizlik artmıştır. Özellikle genç nüfusta yaşanan işsizlik sorunu bugün ülkemizin adeta kanayan yarası haline gelmiştir. Genç nüfustaki işsizlik oranı ne yazık ki yüzde 20’lere dayanmıştır. İşsizlik ancak üretimle önlenir. Ülkemizin kalkınması istihdamla olur. ” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, yaşanan işsizlik konusunun ekonomik ve sosyal sorunları da birlikte getirdiğine dikkat çekerek, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde neredeyse her evde en az bir kişi işsiz durumdadır. Ülkemizde ekonomik şartlar her geçen gün biraz daha ağırlaşmak ve geçim sıkıntısı artmaktadır. Hükümet işsizliğe çözüm bulamayınca, ülkemizde yaşayan yoksul sayısı da artmıştır.

Yapılan son araştırmalara göre, Türkiye’deki yoksul sayısı 29 milyona yükselmiştir.  Kasım ayı araştırmalarına göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 1225 ve yoksulluk sınırı da 3990 lira olmuştur.

Bu durumda, ülkemizde çalışan asgari ücretli kesim hem açlık hem de yoksulluk sınırı altında yaşamaya başlamıştır. İşçilerimizin, emeklilerimizin ve memurlarımızın büyük bir bölümü de ülkemizde yoksulluk sınırı altında ücret almaktadır.

Hatta son yıllarda hükümet politikaları nedeniyle işleri iyice bozulan küçük esnaf ve çiftçilerimiz de yoksulluk sınırı altında yaşam mücadelesi vermektedir. Ülkemizde ücretli kesimde bütün bu sorunlar yaşanırken ülkemizdeki işsizlik oranı 3 milyon 43 bin kişi olarak 19 ilimizin toplam nüfusuna eşit hale gelmiştir.

Kırıkkale (274.658), Hakkari (273.041), Bingöl (365.514), Burdur (257.267), Karaman (237.939), Karabük (230.251), Kırşehir (223.498), Yalova (220.122), Erzincan (219.996), Bilecik (208.888), Sinop (204.568), Çankırı (190.909), Iğdır (190.424), Bartın (189.139), Gümüşhane (141.412), Kilis (128.586), Ardahan (102.782), Tunceli (85.428) ve Bayburt (75.620) şehirlerimizin toplam nüfusu kadar ülkemizde işsiz insanımız bulunmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalar, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) hesaplaması dışındaki işsizlik rakamlarının daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Hemen hemen her alanda ithalata yönelen hükümet, ülkemizde neredeyse üretimi ve istihdamı unutmuş durumdadır. Devlette işsiz vatandaşlarımıza iş kapısını kapatan hükümet, özel sektör kesiminde de rekabet gücünü ortadan kaldırmıştır.

Durum böyle olunca, üretim ve istihdam içerisinde yer alan şirketler büyük kısmı kapanmış veya kapanma noktasına gelmiştir. Yanlış hükümet politikaları yüzünden özel sektörde de iş kapısı giderek azalmıştır. İşsiz vatandaşlarımızın üretime ve istihdama katılması konusunda mutlaka geniş çaplı bir çalışma yapılması gerekmektedir.”

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...

Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata Slim Nedir, Zayıflatır mı? Chocolate Slim Fiyatı Ne Kadar? Çikolata...

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...

Kipa İndirimlerini Kaçırmayın! Kipa İndirimlerini Kaçırmayın!

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, işsizlik konusunun ülkemizin en önemli sorundan birisi haline gel...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Enver Gökşen, Eğitimin Çınarlarını Unutmadı Enver Gökşen, Eğitimin Çı...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde değişik dönemlerd...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt, Ayser Çalık Ortaokulunu Ziyaret etti. Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt kısa...

Hacıağalar İlkokulunda “Enerji Tasarrufu” konulu kukla gösteri Hacıağalar İlkokulunda &#...

Akedaş elektrik perakende şirketi olarak enerji tasarrufu ko...

Akşam Sefası Derneği “Yağmur Duası” Konseriyle Gönülleri Isıttı…    Akşam Sefası Derneği “Yağ...

Akşam Sefası Türk Sanat Müziği Derneği, Mehmet Akif Ersoy Kü...

Varisilin ne kadar tüketilmelidir? Varisilin Sprey etkili midir? Varisilin ne kadar tüketi...

Varisilin, günlük olarak 1 doz kadar kullanımı ile varis, kı...

Delay Krem Türkiye, Delay 48000 Krem resmi satış sitesi! Delay Krem Türkiye, Delay...

Delay geciktirici krem, Türkiye’de resmi satış adresleri üze...

Magic bag kullananlar ve aynı gün kargo! Magic bag kullananlar ve ...

Magic bag kapıda ödeme sistemi ile satın alabileceğiniz bir ...

Yahya Kemal’in Velileri Bir “inci” Yahya Kemal’in Velileri B...

          Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  Kadın ve Aile...

Şeyh-i Şifa Mahlep Şeker Macunu kullanımı ve ürün içeriği nelerdir? Şeyh-i Şifa Mahlep Şeker ...

Şeyh-i Şifa Mahlep şeker macunu, kutusu üzerinde yer alan tü...

Futsalda Toki Yıldız Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi damgası Futsalda Toki Yıldız Mesl...

Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu – Toki Yıldız Mesleki Ve ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ