Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kişisel Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’dan Öğrenci Velilerine Seminer

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafında  “Birlikte Başaracağız” projesi doğrultusunda şehir merkezinde 12. Sınıfa devam eden öğrenci velileri ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik  “Aile içi iletişim” konulu seminer gerçekleştirildi. 19 Ocak 2015 Pazartesi günü saat: 19.00’da Kahramanmaraş […]

Kişisel Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’dan Öğrenci Velilerine Seminer

21 Ocak 2015 - 21:29A+A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafında  “Birlikte Başaracağız” projesi doğrultusunda şehir merkezinde 12. Sınıfa devam eden öğrenci velileri ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik  “Aile içi iletişim” konulu seminer gerçekleştirildi.

19 Ocak 2015 Pazartesi günü saat: 19.00’da Kahramanmaraş Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde özellikle 12. Sınıfta öğrencileri bulunan ailelerine yönelik yapılan seminerde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, açılış konuşması yaparak öğrencilerin başarılı olmaları adına sık sık bu tür etkinlikler gerçekleştireceklerine ailelerin çocuklarına destek vermelerine dikkat çekerek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı ve görevlilerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli bir konuşma yaparak Kahramanmaraş’ta eğitimin kalitesinin arttırılması konusunda her zaman eğitime yardımcı olacaklarını belirtti.

Öğrencilerin başarılı olmasında ailelere de büyük görevler düştüğünü kaydeden Aslanhan, ailelerin çocuklarla yakından ilgilenmeleri ve bu ilginin sadece dersini yap, dersine çalıştın mı gibi ifadelerden ibaret olmaması gerektiğini söyledi.

Ailelerin çocukların okul yaşantısıyla ilgilenmesinin yanı sıra özel yaşantısına da dikkat etmeleri gerektiğini ifade ederek, ailelerin çocuklarının kimle veya kimlerle arkadaşlık kurduklarına da dikkat etmeleri gerektiği üzerinde durdu.

Aslanhan, huzurlu bir gelecek için gençlerin üzerinde ailelerin büyük sorumlulukları olduğunu bu sorumluluğu taşıyabilecek fertlerin ilk eğitildiği kurumun aileler olduğunu söyleyerek, ailelere önemli görevler düştüğünü belirtti.

Zamanımızın en büyük problemi olan iletişimsizlik gençleri ve aileleri etkileyen en büyük etkendir, diyen Aslanhan, ”Çocuklarımızın dış görünüşüne, her istediklerini almaya, odalarının nasıl olacağı gibi birçok gereksiz konuya odaklanıyoruz ama çocuklarımızın kişiliklerine, duygularına, bazı anlarda neler hissettikleriyle pek ilgilenmiyoruz.

Çocuğun akşam odasına kapanıp televizyonun, telefonun, bilgisayarın başında ne yaptığı belli olmazken, baba ve anne kanepenin üzerinde oturup televizyon seyrederken gecemizi, gündüzümü çocuğumuz için harcıyoruz deme hakkına sahip değildir.

Başarılı ve duyarlı gençlik sahibi olabilmek için önce bizim, anne babaların duyarlı olması lazım. Ve bu duyarlı gençler bizim eserimiz olacaklardır. Biz duyarlı olmazsak, çocuklarımızın duyarlı olması için gerekli adımları atmazsak, onları yanlış yetiştirirsek, davranışları düzeltmezsek, yapmamız gerekenleri yapmazsak başarılı ve duyarlı bir evladı karşımızda bulamayız” dedi.

Sıtkı Aslanhan tarafından sunulan ‘Birlikte Başaracağız’ eğitim seminerine öğrenci velileri katıldı.

Eğitim seminerinin sonunda Büyükşehir Belediye Başkan vekili Muharrem Erantepli, verdiği seminerden dolayı Sıtkı Aslanhan’a teşekkür ederek, Maraş işi bakır kahve takımı hediye etti.

Sıtkı Aslanhan tarafından ailelere yönelik verilen ‘Birlikte Başaracağız’ eğitim seminerine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı M. Fetih Yanardağ, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve aileler katıldı.

DSC_0222 22 DSC_0227 27 DSC_0228 28 DSC_0230 30 DSC_0231 31 DSC_0232 32  IMG_8354 IMG_8401 o1DSC_0253 d

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kap...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kap...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kap...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kap...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Elbistan’da Halk Eğitimi Merkezi Müdü...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantı...

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, Maarif Müfettişleriyle Tanıştı. İl Milli Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Maarif Mü...

MARKA STORE yılsonu indirimleriyle sizleri bekliyor. MARKA STORE yılsonu indir...

Kahramanmaraş’ta En Kaliteli Ürünlerin, En Uygun Fiyat...

Mağara Yılları Mağara Yılları

Çok severdi Mağara’yı. “Hikmet Mağaramız” diyordu. “Fikir ve...

Başkan Mahçiçek’ten İnsanlığa Mesaj ! Başkan Mahçiçek’ten İnsan...

“Sevgi, Saygı ve Kardeşlik İçerisinde Yaşayalım” Onikişubat ...

Onikişubat Belediyesi Gençlere Kültürünü Hatırlattı Onikişubat Belediyesi Gen...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Onikişubat İlçe Milli...

ÖTYB Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi ÖTYB Planlama ve Değerlen...

KahramanmaraşSütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğrenci Toplulukl...

Kerem Fırtına İmza Günün’nde Sevenleri İle Buluşacak Kerem Fırtına İmza Günün’...

Sinema ve dizi oyuncusu Kerem Fırtına​,​ ikincikitabı ‘’En Y...

Stratejik plan hazırlama eğitimi sona erdi Stratejik plan hazırlama ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen, İl Mi...

Kahramanmaraş’tan Akkurt’a Hayırlı Olsun Ziyareti Kahramanmaraş’tan A...

Kahramanmaraş’ta  başarılı bir şekilde 4 yılı aşkın İl...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ