Maraşta Haber
Maraşta Haber

Harekete Geçmek Lazım

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş İl Başkanı seçildi. Kendisine ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyoruz. Geçmişte MHP İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Süleyman Öner, Afşin doğumlu bir siyasetçimiz. Elektrik Mühendisi olan Sayın Öner aynı zamanda Elbistan – Afşin bölgesinin tanınan ve sevilen […]

Harekete Geçmek Lazım

27 Ocak 2015 - 6:58A+A-

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş İl Başkanı seçildi. Kendisine ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyoruz.

Geçmişte MHP İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Süleyman Öner, Afşin doğumlu bir siyasetçimiz. Elektrik Mühendisi olan Sayın Öner aynı zamanda Elbistan – Afşin bölgesinin tanınan ve sevilen bir işadamı. Bir süreden beri AKEDAŞ (Adıyaman Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin) Elbistan Bölge Müdürlüğünü yapıyor.

Kongrede başkanlık için beş aday yarışsa da yarışın Süleyman Öner ile Ömer Özkan arasında geçtiği rahatlıkla söylenebilir.

Süleyman Öner’in kongreye merkezden; 21. Dönem MHP Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Taner, eski MHP İl Başkanlarından Vahdet Sayın, Halit Altınköprü, Adnan Kenger ve Mehmet Daşoluk, eski Merkez İlçe Başkanı Cuma Karateke, eski İl Başkan Yardımcıları Yusuf Bakır ve Ahmet Özkömeç, İlçelerden ise; Göksun İlçe Başkanı Galip Bal, Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç ve Nurhak İlçe Başkanı Tuncer Şahin’in tam desteğini alarak geldiği biliniyor.

Ömer Özkan’ın ise 23. Dönem MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, Onikişubat İlçe Başkanı Mehmet Şeker, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, Pazarcık İlçe Başkanı Ali Kaykı, Türkoğlu İlçe Başkanı Orhan Sarı, Ekinözü İlçe Başkanı Tahsin Çicek ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akgemci, Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, Eski Milletvekili Aday adayı Sefer Aycan gibi isimlerin desteğini alarak kongreye geldiği biliniyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ün Divan Başkanlığını yaptığı ve kıran kırana geçen kongreye delegelerin yanı sıra çok sayıda izleyicinin katılması inanılmaz bir izdihama yol açmıştır. Bu inanılmaz izdihama rağmen binlerce insan biran olsun salondan ayrılmamış ve kongre sonuçlanana kadar ayakta beklemiştir.

Son oy pusulasına kadar galibinin belli olmadığı kongrede Süleyman Öner 210 oyla başkan seçilirken, Ömer Özkan 195, Rafet Küsmüş 83, Adem Gürz 48 ve Muharrem Arıkan 26 oy almıştır. Bu kutsal davaya hizmet için yarışan ve yarışın sonunda bir birlerini kucaklayan bu güzel insanları yürekten alkışlıyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Yine bu güzel insanların MHP’nin etrafında dimdik durarak bazı hainlerin içeri sızmasına mani olacağından eminim.

Kongre sonrasında dostları tedirgin eden düşmanları çok sevindiren ilginç bir tablo ortaya çıkmıştır. Seçimi en çok oy alan ve İl Başkanı seçilen Süleyman Öner’in listesinin kazanması gerekirken öyle olmamış ismi birden fazla listede bulunan( Örneğin; ismi hem Ömer Özkan’ın hem de diğer bir veya birkaç adayın listesinde bulunan) beş kişi yönetim kurulu üyeliğine, altı kişi ise ‘Genel Kurul Delegeliğine’ seçilmiştir. Yani Süleyman Öner’in listesi delinmiştir. Bu durum elbette MHP’lileri tedirgin ederken bu durumun yeni bir gerginliğe neden olmasının düşünü gören düşmanları sevindirmiştir.

Bu karmaşık tablonun sebebi siyasi parti kongrelerinde listelerin değil, listelerdeki şahısların yarışıyor olmasıdır. Yani tek listede ismi bulunan bir aday o listenin aldığı oy kadar oy alırken iki veya daha fazla listede yer alan bir kişi isminin bulunduğu her listenin almış olduğu oy kadar oy almış sayılmakta ve kazanan liste böylece delinmektedir. Bu kongrede yaşanan bu dur.

Çok adaylı kongrelerde bazı isimler birden çok listeye yazılabilir. Bu şahıslar durumu ancak listeler açıklanınca fark ederler. Kendilerinin desteklediği liste seçimi kaybetmesine rağmen birden çok listede ismi bulunduğu için seçimi kazanmış sayılan Ülkücüler kendilerine tevdi edilen bu görevlerden derhal istifa ederek görevi asıl sahiplerine iade ederler. Ülkücü Harekette dün böyle olmuştur, bugün de böyle olacaktır. MHP düşmanlarının sevinçleri kursaklarında kalacaktır.

Sonuç olarak; “MHP eski günlerine geri dönüyor” diyebiliriz. Yaşanan toparlanmanın etkileri Haziran ayındaki seçimlere mutlaka yansıyacaktır. Birileri istese de istemese de “ne mutlu ki” güzel ülkemdeki manzara böyledir…

  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş ...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş ...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş ...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa eğitimi başladı Enerji ve Ekolojik Temell...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğ...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt’tan Okul Ziyareti Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kah...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 T...

Milliyetçi Hareket Partisi’nden 27.Dönem Kahramanmaraş Mille...

15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ 15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ...

15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam, Türk Milletinin bağrından çı...

15 Temmuz ve Terör örgütlerinin din istismarı anlatıldı! 15 Temmuz ve Terör örgütl...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş’ta görev ...

Dursun Ali Erzincanlı Kahramanmaraş’ta Dursun Ali Erzincanlı Kah...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Dem...

Hain Darbe Girişimini Şiddetle Kınıyorum! Hain Darbe Girişimini Şid...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Davut Sarı, 15 Temmuz Şeh...

Cennet Vatanımızı Her Koşulda Savunacağız Cennet Vatanımızı Her Koş...

Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başk...

Sarıoğlan ve Özlük Ailelerinin Mutlu Günü Sarıoğlan ve Özlük Ailele...

Fatma ve Ahmet Sarıoğlan çiftinin güzel ve hanımefendi kızla...

Genç Kız Apartmandan Atlayarak İntihar Etti Genç Kız Apartmandan Atla...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde 18 Yaşındaki Genç Kız...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ