Maraşta Haber
Maraşta Haber

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi Ekinözü’nde

 Fatih Vicdan’a destek amacıyla Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesine gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, 30 Mart seçimlerinin çok farklı olduğuna dikkat çekti. Çelebi, “Ekinözü İlçesinde çok çalışarak Fatih Vicdan’ı Belediye Başkanı yaparsanız, Ekinözü’ne Soysal belediyecilik örneğini görürsünüz. CHP’ye verilecek oylar bilinsin ki cumhuriyetin yeniden onarımı için kullanılacak” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Ekinözü İlçe […]

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi Ekinözü’nde

23 Mart 2014 - 22:31A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

 Fatih Vicdan’a destek amacıyla Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesine gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, 30 Mart seçimlerinin çok farklı olduğuna dikkat çekti.

Çelebi, “Ekinözü İlçesinde çok çalışarak Fatih Vicdan’ı Belediye Başkanı yaparsanız, Ekinözü’ne Soysal belediyecilik örneğini görürsünüz. CHP’ye verilecek oylar bilinsin ki cumhuriyetin yeniden onarımı için kullanılacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ekinözü İlçe Seçim Bürosu Önünde düzenlenen toplantıda konuşan Çelebi şu ifadeleri kullandı:

“ Türkiye’nin birçok sorunu var, Türkiye’nin en önemli sorununun ise işsizliktir. Türkiye işsizlikte dünyanın en işsiz ülkeleri arasındadır. Ekinözü İlçesinde, burada belirli yaş grubundaki arkadaşlarımız işsiz, özellikle gençlikte işsizlik oranı yüksek. İkinci önemli konu da tabii ki yoksulluk. Büyüyen bir ekonomiden bahsediliyor, Türkiye’nin 16. büyük ekonomiye sahip olduğu ifade ediliyor. Ama insani gelişmişlikte 92. sırada olan bir ülkeyiz” ifadelerini kullandı.

 

Binlerce kişi tarafından seçim bürosu önünde karşılanan Süleyman Çelebi, 30 Mart seçiminin önemine dikkat çekerek daha sonra şunları aktardı.

“Ekinözü İlçesinden güzel haberleri daha önce aldım, şimdi görüyorum ki bu seçime gerçekten çok ciddi ve iddialı giriyorsunuz bu yerel seçimde Ekinözü tarihe yazacak. Belediye başkan adayınız Fatih Vicdan sizlerle bizi buluşturdu. Şimdi bir coşku var, heyecan var.

Ekinözü’ndeki heyecan hiçbir yerde yok. Ekinözü İlçesine girerken sordum. Burası Köy mü? Dedim. Yok, ilçe dediler şaşırdım, burayı değiştirmek lazım. Yıllardır seçimler yapılıyor bende sizin belediye başkanı seçildiği zaman kabul ederseniz fahri bir hemşeriniz olmak istiyorum, kabul ederseniz hemşeriniz olmak istiyorum

Buranın çok hastalığa iyi gelen şifalı suyu var. Turizm açısından çok önemli bir yer.  Soysal belediyeciliğin burada eğemem olması ile birlikte turizm kapsamında bir çok iş imkânları olacak işsizlik sorunu da yoksulluk sorunu da önemli ölçüde azalacak.  Meslek kurslarıyla kadınlarımıza istihdam yaratılacak..

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye İktidarında Ekinözü İlçesinden alınan Adliyesini getirmek bizim size namus ve şeref sözümüzdür, hani turizm olacak büyüyecek ama adliyesi olmayacak, böyle iş olmaz arkadaşlar adliye getireceğiz.

Buradan net ilan ediyorum, bazıları Süleyman Çelebiyi tanımıyor olabileler,  ben Durdu Özbolat adında, kendi adıma da söz veriyorum. Bizler yapmayacağımız işlere söz vermeyiz. Bunları yapmak boynumuzun borcu olsun.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan ahkam kesiyor, diyor ki Türkiye ekonomisi dünyada 16 sırada, kabul ama ,İnsan İhlalleleri açısından Türkiye kaçını sırada ? 92’inci sırada yani insan hakkı 92’inci sırada.

Ekinözü’nde emekçi kardeşlerime, analarıma, bacılarıma, dedelerime sesleniyorum insaf bu ülkede asgari ücret 840 lira açlık Sınırı TÜİK’e göre 1’İnci Sıra Bakın Asgari ücret 840 lira o da iş bulana.  İşe girebilmek için torpil buluyorlar, birde ona para veriyorlar. Niye ?  840 lira maaş almak için.  Emekliler asgari ücretin altında açlık sınırının altında maaş alıyorlar.

Buranın su sorunu var, yol sorunu var biliyorum. Burası bir ilçe değil burası bir köy  biz elbette köylerde hizmet yapacağız,  köylere de hizmet getireceğiz ama adam gibi  köy olduğunu gerçekten bilerek hizmet getireceğiz.  Köylü bu ülkenin en önemli unsuru, köylü kardeşlerime sıkıntılı, esnaf sıkıntılı, Ekinözü gençler sıkıntılı. Elbette bunları değiştirmeye hazırlanan bir kardeşiniz var 30 Martta Belediye Başkanı olacak Fatih Vicdan kardeşime destek verin pişman olmayacaksınız.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak insana, dini inancı kimliği nedeniyle ayrım yapmayız. Başı örtülü, başı açık herkes bizimdir Bizim insandır burada huzurlu olmanın tek yolu Fatih Başkan’dan geçiyor iş sorunu olmayacak Ekinözü şehir olacak Fatih başkanla. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Sarı Gülle selamlarınız götüreceğim, Ekinözü tamamdır diyeceğim” dedi.

Ziyarette CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, CHP Ekinözü İlçe Başkanı Avukat Ali Çiçek, CHP Ekinözü Belediye Başkan Adayı Fatih Vicdan Katıldı.

DSCN8127

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 13 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 198.G...

Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirildi Uzaktan Eğitim Süreci Değ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Ku...

Ekinözü Öğrencilerine 150 adet tablet hediye edildi Ekinözü Öğrencilerine 150...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, ...

Bu Kararları Okumadan Sokağa Çıkmayın Bu Kararları Okumadan Sok...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 01 Aralık 2020 gü...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi Hafta sonu sokağa çıkma y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Kabine toplantısı sonund...

Yardımcıoğlu: Türkiye, Dış Siyasetini Yeniden Gözden Geçirmeli! Yardımcıoğlu: Türkiye, Dı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN KÜLTÜR HİZMETİ ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN...

       Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK  kü...

Eğitimle İlgili Yeni Kararlar Alındı Eğitimle İlgili Yeni Kara...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 30 Kasım 2020 gün...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A A...

Kahramanmaraş – Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başka...

Ziya YENİPINAR”elle tutulur bir iyileştirme” beklemekteyiz Ziya YENİPINAR”elle...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, TBMM’de bütçe...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ