Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ufka Yolculuk Heyeti Başkan Okay’ı Ziyaret Etti

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl beşincisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Kahramanmaraş İl Heyeti tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY’ı makamında ziyaret etti   Ziyarete, Son Peygamber Platformu İl Temsilcisi ve 5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK’ ın […]

Ufka Yolculuk Heyeti Başkan Okay’ı Ziyaret Etti

30 Kasım 2016 - 14:58A+A-

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl beşincisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Kahramanmaraş İl Heyeti tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY’ı makamında ziyaret etti  

Ziyarete, Son Peygamber Platformu İl Temsilcisi ve 5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK’ ın yanı sıra, Merdan Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği Onursal Başkanı Salih ÖZSAĞIR, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu İl Temsilcisi Hüseyin YILMAZ, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Kaan YILMAZ, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Komisyon Üyesi Muhammet Ali ÖZSAĞIR katıldı.

  1. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İlahiyatçı İzzettin PAK, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneğitarafından, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları kapsamında ödüllü kitap okuma yarışmasının konusunun “Kur’an-ı Kerim Meali” olduğunu belirterek; yarışmada esas alınan meallerin:

1- Feyzü’l-FurkânKur’ân-ı Kerîm Meali – Hasan Tahsin Feyizli

2- Kur’an-ı Kerim Meali – Türkiye Diyanet Vakfı

3- Kuranı Hâkim ve Meali Kerim – Hasan Basri Çantay

4- Kur’an-ı Kerim Meali – Ömer Nasuhi Bilmen

5- Kur’an-ı Kerim Meali – Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır’ a ait mealler olduğunu belirtti.

Yarışmayla ilgili tüm bilgilere ufkayolculuk.com internet adresinden ulaşılabileceğini belirten PAK, Ödüllü Kitap Okuma Yarışması hakkında konuşmalarına şöyle devam etti: Yarışmamız 8 ayrı kategoride gerçekleştirilecektir. Buna göre yarışmanın kategorilerini şöyle sıralayabiliriz:

A Kategorisi: (06-10 Yaş), B Kategorisi: (10-14 Yaş), C Kategorisi: (14-19 Yaş), D Kategorisi: (19-30 Yaş), E Kategorisi: (30- + Yaş), F Kategorisi: (İhtisas Kategorisi:  Resmi veya fahri din görevlileri (İmamlar, Müezzinler, Kur’an Kursu Hocaları, Vaizler vb.), İlahiyat Mezunları ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri bu kategoride yarışacaklardır. Bu kategori, bu meslek dallarında halen çalışan, belirli bir süre çalışmış olan veya emekli olanların tamamı için geçerlidir.

Aynı zamanda G Kategorisi:  Online Türkçe ve H Kategorisi: Online İngilizce olarak tüm dünyadan yarışmaya katılım sağlanabilecektir.

Her kategori sorularının ayrı hazırlanacağı yarışmaya; cezaevlerindeki mahkumlar da katılabilecek.

 

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK yaptığı açıklamada, yarışmayla ilgili şu bilgileri de verdi.

Beşinci yılımızda “Yola çıkmak isteyene, yol açık” temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın bu yılki konusu “Kur’an-ı Kerim Meali” olacak. 1 Kasım 2016 tarihinde başlayan yarışma başvuruları 19 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek.

“Hedef 1 milyon”

Türkiye’nin en büyük sivil yarışması olma özelliğini taşıyan, yurt içinden ve yurt dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışmaya bu yıl, Türkiye’den ve yurt dışından 7’den 77’ye 1 milyon kişinin başvuru yapması hedefleniyor.

 

“Ayetlerden sorulacak”

Ulusal yarışmacılar, şartnamede belirtilen Kur-an’ı Kerim Mealleriyle yarışmaya hazırlanacak. Yarışmacıların faydalanması için akademisyenler tarafından soru kitabı da oluşturularak sınava hazırlanmaları temin edilecek.

 

 “Yarışmacılar ödüllerini kendileri belirleyecek”

Önceki yıllarda dereceye girenlerin birçok ödülün yanı sıra Umre seyahati ile ödüllendirildiği yarışmanın bu yılki ödülleri yarışmacıların tercihleri doğrultusunda belirlenecek. Katılımcılar,  Ufka Yolculuk sosyal medya sitesinde “Dosta Yolculuk” başlığıyla Endonezya,Malezya, Tunus, Fas, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinin yer aldığı ankette yapacakları oylama sonucu çıkacak sonuçlara göre kendi ödüllerini belirleyebilecek. Cezaevlerinden yarışmaya girenler ise, dereceye girdikleri takdirde ödül kazanmanın yanı sıra ayrıca çeşitli ödüllerle teşvik edilecek.

 

YARIŞMA ÖDÜLLERİ “İster Umre, ister dost ülke, ister para ödülü”


Türkiye Geneli Ödüller

A – B – C – D – E – F Kategorileri

  1. lere: 2 umre + 2500 TL veya 2 dosta yolculuk + 2500TL veya 9000TL
  2. lere: 2 umre + 1500 TL veya 2 dosta yolculuk + 1500TL veya 8000TL
  3. lere: 2 umre + 500 TL veya 2 dosta yolculuk + 500TL veya 7000TL

4 -10. olanlara: Apple iPadAir 16 GB 9.7” Wi-Fi

 

Kahramanmaraş Özel Ödülleri olarak toplamda;

1 Adet UMRE, 11 Adet Cumhuriyet Altını, 23 Adet Çeyrek Altın, 1 Adet Laptop,

1 Adet I Pad, 1 Adet Akıllı Telefon, 14 Adet Bisiklet, Onlarca Kitap ve sürpriz hediyeler yarışmacılarımızı bekliyor. 

( F,  G ve H Kategorilerine İl ödülü verilmeyecektir.)

 

“Başvurular internetten yapılacak”

Detaylı bilgilerin www.ufkayolculuk.com internet sitesinden alınabileceği ve aynı adres üzerinden başvurularının yapılabileceği yarışmada; A, B, C, D, E ve F kategorilerinin başvuruları 19 Şubat 2017’de, G ve H kategorisi başvuruları 24 Mart 2017’de sona erecek.
Yarışmanın A, B, C, D, E, F ve G Kategorilerinin Sınavları 26 Mart 2017’de,

H kategorisinin Sınavı ise 2 Nisan 2017’de gerçekleşecek.

 

CENNETE GİDEN YOLDA SİZE DOSTLUK EDEN ORGANİZASYON

Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmaktır. 

 

Kültür Yarışmaları

Bu sene beşincisini düzenleyeceğimiz Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları ile katılımcıların, “her Müslümanın bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmesine”  yardımcı oluyoruz.

 

Geniş Katılım

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de 81 ilde,811 ilçede ve 14.369gönüllü gözetmenler eşliğindegerçekleştirilen yarışmamıza 360.949 yarışmacı / kişi katılmıştır.

Online Sınav

Yarışmaları internet üzerinden de gerçekleştiriyor, böylece mekândan bağımsız kılarak arzu eden herkese katılma imkânı sunuyoruz. Geçen sene, yarışmaya 61 farklı ülkeden kayıt yapıldı.

Online Hazırlık

Profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanan sesli, yazılı ve video dersler ile katılımcıların sınava hazırlanmasına yardımcı olunmaktadır.

Büyük Ödüller

Gerek Türkiye dereceleri için, gerekse il dereceleri için, her kategoriye özel büyük ödüller ile katılımcıları teşvik etmekte olduklarını belirten PAK, bu ve benzeri kültür faaliyetlerinde, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin maddî ve manevî desteklerinin her zaman yanlarında olduklarını hissettiklerini ve bundan da büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY; sergi, kitap okuma, yarışma ve benzeri kültürel faaliyetlere Belediye olarak her zaman destek olduklarını ifade ederken; belediye olarak eğitim ve kültürel faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini, tarihi konakların restorasyonu, müzeler ve Milli Eğitimle yapılan çeşitli protokollerle Dulkadiroğlu’nun tarihi dokusunu canlandırmanın yanı sıra eğitim ve kültürel alandaki çalışmalarının da artarak devam ettiğini söyledi.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan OKAY, Ufka Yolculuk yarışma ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin YILMAZ da platform olarak yaptıkları faaliyetler hakkında kısa bilgiler sundu. Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak, Kritik ve Analitik Düşünme, Helal ve Sağlıklı Gıda gibi alanlarda yaptıkları faaliyetleri dile getiren YILMAZ, bu kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret esnasında Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY’a Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Temsilcisi İzzettin PAK tarafından “Feyz’ül Furkan Kur’an-ı Kerim Meali” ve Merdan Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği Onursal Başkanı Salih ÖZSAĞIR tarafından 5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları için hazırlanan tanıtım kataloğu takdim edildi.

 

05

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı...

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl beşincisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalar...

Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Gü...

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl beşincisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalar...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği...

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl beşincisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalar...

AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarıştı AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarış...

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl beşincisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalar...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Güzel Sanatlar Lisesinden Tasavvuf Konseri Güzel Sanatlar Lisesinden...

Kahramanmaraş Onikişubat Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretme...

Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Ber...

İstiklal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sami özgül:”Ra...

Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı Başkan Güngör’den Berat K...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Ce...

Elbistan’da yaklaşık 13 yıl önce işlenen cinayetle ilgili ol...

Büyük Yangında Zarar 3 Milyon Büyük Yangında Zarar 3 Mi...

 Elbistan, Afşin ve bölgesinde 25 yılı aşkın bir süredir hiz...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevg...

Kahramanmaraş/ Kahramanmaraşlı kadınlar, Piazza Alışveriş ve...

Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Lise ve dengi oku...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi...

AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarıştı AKEDAŞ İlkokulunda Velile...

Kahramanmaraş Onikişubat AKEDAŞ İlkokulu tarafından velilere...

Dulkadiroğlu’nda Belediye Başkan Yardımcıları Belirlendi Dulkadiroğlu’nda Belediye...

Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Ali Arif ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ