Maraşta Haber
Maraşta Haber

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı Başladı

Kayseri Hilton Otelinde 23 Mayıs 2013 Perşembe günü başlayan Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı 24 Mayıs 2013 Cuma günü mesaisi ile son bulacak. Proje çalışması saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Ömer Sever’in  “Beşikten Mezara” kadar yaşam sürecinde, Hayat Boyu Öğrenme’nin önemine değindiği açış konuşmasında hemen […]

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı Başladı

23 Mayıs 2013 - 14:54A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kayseri Hilton Otelinde 23 Mayıs 2013 Perşembe günü başlayan Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayı 24 Mayıs 2013 Cuma günü mesaisi ile son bulacak.

Proje çalışması saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Ömer Sever’in  “Beşikten Mezara” kadar yaşam sürecinde, Hayat Boyu Öğrenme’nin önemine değindiği açış konuşmasında hemen sonra Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Erdoğan bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Günümüzde her Birey, gelişime ve değişime uyum sağlamak; kişisel yeteneklerini geliştirmek için sürekli öğrenme durumuyla karşı karşıyadır. Küreselleşmenin hız kazandığı rekabetçi toplumlarda bu yöndeki çabalar daha fazla önemler kazanmakta, hayat boyu öğrenme, hayat kalitesinin yükseltilmesinin en önemli aracı haline gelmektedir.

2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve paydaşlar tarafından hazırlanan “ Hayat boyu Öğrenme Strateji Belgesi ve eylem Planındaki hedefler doğrultusunda tasarlanan proje, Mayıs 2011 tarihinde Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenme için yeni bir sistem geliştirmeye yönelik olarak yürütülmeye başlanmıştır. Hayat Boyu Öğrenmenin eş güdümü için tarafların görev ve sorumluluklarının açıkça belirtildiği bir yasal düzenlemenin yapılması da hedeflenmektedir. Bu çalışma ve düzenlemeler çok yönlü işbirliğini ve koordinasyonu gerekli kılmaktadır.

Hayat Boyu Öğrenme koordinasyonu, önceki öğrenmelerin tanınması, belgelendirme ve taslak ulusal hayat boyu öğrenme stratejisinin il eylem planı Planları ile karşılaştırılacağı bu çalıştayın yürütülen çalışmalara ışık tutacağına inanmaktayım.

Proje kapsamında, ulusal ve il düzeyinde hayat boyu öğrenmenin koordinasyonu için yapılan taslak çalışmaların sonuna doğru yaklaştığını görmekten mutluluk duymaktayım.

Kastamonu, Samsun ve Kahramanmaraş İllerinden gelen ve bu çalıştay için işbirliğini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.” Dedi.

Dr. Rose LUGG’un, Politika önerileri hazırlama süreci ve kilit tavsiyeleri özeti konusunda sunum eşliğinde ki bilgilendirmesinden sonra Hayat Boyu Öğrenmenin koordinasyonuna yönelik mevcut tavsiyeler, yapıların görevleri ve finansman konusunu anlattı.

Prof. Dr. Ali Yazıcı ise katılımcılara, kalite güvence, belgelendirme ve ÖÖT konusunda mevcut öneriler konularında bilgilendirdi.

Öğleden sonra ise grup çalışmalarına yer verilen, Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalışmasına ev sahibi, Kayseri, Kastamonu, Samsun ve Kahramanmaraş İllerinden gelen paydaşlar katılıyor.

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Kayseri Çalıştayına Kahramanmaraş’tan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, İlin en etkili STK temsilcisi (Kent Konseyi) A.Cabbar Uzun, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürü Selahattin Kılınçkıran, Kahramanmaraş  Valiliği AB Proje Koordinasyon Biriminden Tayfur Can, İl MEM MEBBİS Yöneticisi Yakup Kaman, Cahit Zarifoğlu Ortaokul Müdürü Erdal Şahin Gedikoğlu, RAM Müdürü Selahattin Uğur, Şehit İdare Ataşe Galip Özmen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Fatih Başkan, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Celal Arıkan katıldı.

IMG_7924IMG_7925

IMG_7928IMG_7944IMG_7915 IMG_7949IMG_7916 IMG_7964IMG_7929IMG_7919 IMG_8005IMG_7920 IMG_7921 IMG_7922    IMG_7930 IMG_7931 IMG_7932 IMG_7933 IMG_7935 IMG_7936 IMG_7938 IMG_7940  IMG_7947  IMG_7951 IMG_7952 IMG_7954 IMG_7957

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürlüğü’den “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” toplantısı Millî Eğitim Müdürlüğü’den “...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yapılan 2021 ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ Etkinlikleri Toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürümü...

Eğitim camiasının başı sağ olsun Eğitim camiasının başı sağ olsun

Edindiğimiz bilgiye göre Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi 100 Yıl Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni Lütfi Kılıç, geçirdiği ameliyat so...

Kahramanmaraş’ta “Eğitimde İyi Örnekler” Ödül Töreni Yapıldı Kahramanmaraş’ta “Eğitimde İ...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Eğitimde Model Örnekler Projesi kapsamında 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim-öğretim yıllarında örne...

TYB Kahramanmaraş Şubesi, KSÜ İşbirliği Protokolü TYB Kahramanmaraş Şubesi, KSÜ İşbirliği...

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Kahramanmaraş Şubesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile eğitim, bilim, kültür ve sanat ala...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürlüğü’den “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” toplantısı Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yapılan 2021 ‘Yun...

İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü’ne Çalışma Ziyareti İl Tarım Ve Orman Müdürlü...

Hayatın her alanındaki bireylerin istihdam edilebilirlikleri...

MEB 5, 6, 7 ve 8. Sınıf Düzeylerinde 5. Ünite Çalışma Fasikülleri Yayımlandı MEB 5, 6, 7 ve 8. Sınıf D...

Millî Eğitim Bakanlığının, uzaktan eğitim sürecinde öğrencil...

Eğitim camiasının başı sağ olsun Eğitim camiasının başı sa...

Edindiğimiz bilgiye göre Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi 1...

Kahramanmaraş’ta “Eğitimde İyi Örnekler” Ödül Töreni Yapıldı Kahramanmaraş’ta &#...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Eğitimde Model Örnekl...

Depreme Karşı Hazırlıklı Olun Depreme Karşı Hazırlıklı ...

KAHRAMANMARAŞ İl AFAD Müdürlüğü 1-7 Mart deprem haftası boyu...

TYB Kahramanmaraş Şubesi, KSÜ İşbirliği Protokolü TYB Kahramanmaraş Şubesi,...

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Kahramanmaraş Şubesi, Kahrama...

Yahya Kemal İlkokulu Destan Yazmaya Devam Ediyor Yahya Kemal İlkokulu Dest...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde  “Eğitimde Bir”in...

Kahramanmaraş İçin Uygulanacak Kararlar Kahramanmaraş İçin Uygula...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO               : ...

Yüz yüze Eğitimle İlgili Basın Açıklaması Yüz yüze Eğitimle İlgili ...

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ