Maraşta Haber
Maraşta Haber

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda sergilendi. Serginin açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun […]

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi

22 Mart 2019 - 21:11A+A-

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda sergilendi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Serginin açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, Bakanlık Müfettişleri, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Millî Eğitim Personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın başında imam hatip meslek dersleri öğretmeni Mehmet Hanzade tarafından Kur´an-ı Kerim tilaveti ve aziz şehitlerimiz için dua yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz yaptığı açılış konuşmasınında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün çok anlamlı bir sergi için buradayız, mini minnacık yürekler, İstiklal Marşımız da “Bastığın yerleri ‘toprak!’ diyerek geçme, tanı:Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.” İfadesini bulan, şehitlerimizin torunları olarak dedelerine dualarla sahip çıkmak ve yaptıklarını, bir resim çizmekle, bir maket yapmakla onların hatıralarını yad etmiş , gelecekte de bayrağımıza, vatanımıza, özgürlüğümüze göz dikenlere asla fırsat vermeyeceklerinin heyecan ve coşkusunu bizlere yaşatmak adına il Müdürlüğümüzde, müdürlüğümüz personeline , ve dışarıdan gelecek misafirlerimize izletmek adına bir sergi oluşturdular, bu serginin açılışında bizleri bırakmayan, sergimize emek ve katı sunan, aramızda bulunan herkese teşekkür ediyorum”

Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra topluca gezilerek öğrencilerin yaptığı muhteşem eserler görüldü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya,sergi sonunda dugularını şöyle dile getirdi.

“Özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü böyle bir sergi tertiplediği için tebrik ediyorum. B uğun burada Anaokulu öğrencilerinin 18 Mart Çanakkale zaferi ile ilgili yapmış oldukları çalışmaları görmüş olduk. Bu yaşlarda çocuklara vatan sevgisini, memleket sevgisini, Çanakkale ile ilgili şuurlu bir bilinç aşılanması açısından böyle bir faaliyetin yapılması çok önemli. Son dönemlerde 18 Mart Çanakkale ruhu ile Millî Eğitim Bakanlığımız ve bağlı kuruluşları, hem de diğer kamu ve kuruluşları, hatta sivil toplum kuruluşları bu konuda büyük bir faaliyet yürütüyorlar. Yarın memleketi yönetecek çocukların Vatan sevgisi, Millet sevgisi, memleket sevgisinden uzak olmaması gerekiyor.

Biliyorsunuz şu anda dünyanın birçok yerinde olumsuzluklar yaşanıyor. Böyle bilince sahip olan milletler ayakta duruyor, birbirine kenetleniyorlar ben milli eğitim müdürlüğümüzü, müdürlerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

Bizde -Büyükşehir Belediyesi olarak, biliyorsunuz her yıl deneme sınavları yapıyoruz ve her okulun birincisi öğrenciyi Çanakkale’ye geziye götürüyoruz. Burada ki amacımız tıpkı burada olduğu gibi 18 Mart Çanakkale ruhunu bizzat gezdirerek yerinde aşılamak. Bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesini diliyorum.” dedi.

Okul Müdürü Mehmet Tombul ise, “Çanakkale de yaşananlar, Çanakkale ruhu ve onu diri tutma adına böyle bir çalışma yaptık bize bu fırsatı veren İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze, Okulumuz öğretmenlerine, velilerimize, öğrencilerimize ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı Yapıldı Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitim...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 1...

Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokunan Öğretmen” Semineri Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokuna...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 1...

Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 1...

Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 1...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİMİZ BAŞLIYOR TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce “Bilim Size Uzak ...

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya Kahramanmaraş CHP’den tepki Kılıçdaroğlu’na yap...

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı parti bi...

Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığına kavuşturdu! Akciğer Hastasını Acil ka...

Medical Park Elazığ Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Afşinli hem...

Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı Yapıldı Göksun’da Mesleki v...

Mesleki ve Teknik Eğitim atfedilen değerin artırılması, Mesl...

Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokunan Öğretmen” Semineri Abdulaziz Yılmaz’dan R...

Psikohekim Abdulaziz YILMAZ Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Mü...

GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUT...

Kahramanmaraş’ta Hatun ve Salman Gök’ün güzel kızları Derya,...

Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi Akedaş İlkokulunda El San...

Kahramanmaraş Onikişubat Akedaş İlkokulunda Suzan ve Abdulha...

Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması Sarıçukur İlkokulunda Ebr...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Sarıçukur ilkokulunda, Suzan...

Dostluk Üzerine Dostluk Üzerine

Gerçek dostlara sahip olmak hesapsız servete sahip olmaktan ...

Jandarma ve Zabıta’dan Ortak Uygulama! Jandarma ve Zabıta’dan Or...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Huzur ve Güven uygula...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ