Maraşta Haber
Maraşta Haber

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda sergilendi. Serginin açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun […]

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi

22 Mart 2019 - 21:11A+A-

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu öğrencilerinin yapmış olduğu resim ve iş çalışmaları Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümü kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda sergilendi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Serginin açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, Bakanlık Müfettişleri, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Millî Eğitim Personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın başında imam hatip meslek dersleri öğretmeni Mehmet Hanzade tarafından Kur´an-ı Kerim tilaveti ve aziz şehitlerimiz için dua yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz yaptığı açılış konuşmasınında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün çok anlamlı bir sergi için buradayız, mini minnacık yürekler, İstiklal Marşımız da “Bastığın yerleri ‘toprak!’ diyerek geçme, tanı:Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.” İfadesini bulan, şehitlerimizin torunları olarak dedelerine dualarla sahip çıkmak ve yaptıklarını, bir resim çizmekle, bir maket yapmakla onların hatıralarını yad etmiş , gelecekte de bayrağımıza, vatanımıza, özgürlüğümüze göz dikenlere asla fırsat vermeyeceklerinin heyecan ve coşkusunu bizlere yaşatmak adına il Müdürlüğümüzde, müdürlüğümüz personeline , ve dışarıdan gelecek misafirlerimize izletmek adına bir sergi oluşturdular, bu serginin açılışında bizleri bırakmayan, sergimize emek ve katı sunan, aramızda bulunan herkese teşekkür ediyorum”

Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra topluca gezilerek öğrencilerin yaptığı muhteşem eserler görüldü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya,sergi sonunda dugularını şöyle dile getirdi.

“Özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü böyle bir sergi tertiplediği için tebrik ediyorum. B uğun burada Anaokulu öğrencilerinin 18 Mart Çanakkale zaferi ile ilgili yapmış oldukları çalışmaları görmüş olduk. Bu yaşlarda çocuklara vatan sevgisini, memleket sevgisini, Çanakkale ile ilgili şuurlu bir bilinç aşılanması açısından böyle bir faaliyetin yapılması çok önemli. Son dönemlerde 18 Mart Çanakkale ruhu ile Millî Eğitim Bakanlığımız ve bağlı kuruluşları, hem de diğer kamu ve kuruluşları, hatta sivil toplum kuruluşları bu konuda büyük bir faaliyet yürütüyorlar. Yarın memleketi yönetecek çocukların Vatan sevgisi, Millet sevgisi, memleket sevgisinden uzak olmaması gerekiyor.

Biliyorsunuz şu anda dünyanın birçok yerinde olumsuzluklar yaşanıyor. Böyle bilince sahip olan milletler ayakta duruyor, birbirine kenetleniyorlar ben milli eğitim müdürlüğümüzü, müdürlerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

Bizde -Büyükşehir Belediyesi olarak, biliyorsunuz her yıl deneme sınavları yapıyoruz ve her okulun birincisi öğrenciyi Çanakkale’ye geziye götürüyoruz. Burada ki amacımız tıpkı burada olduğu gibi 18 Mart Çanakkale ruhunu bizzat gezdirerek yerinde aşılamak. Bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesini diliyorum.” dedi.

Okul Müdürü Mehmet Tombul ise, “Çanakkale de yaşananlar, Çanakkale ruhu ve onu diri tutma adına böyle bir çalışma yaptık bize bu fırsatı veren İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze, Okulumuz öğretmenlerine, velilerimize, öğrencilerimize ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce ,Rehberlik hizmetlerinin İl düzeyinde planlanması ve kurumlar arası işbirliğinin sağlanması ...

Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nun işbirliği içerisinde yürüttüğü “Okul Öncesi Eğitime Başarılı Bir Ge...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberinden İnşaatlardan sorumlu  Şube Müdürü  Önder Erdem Gökşen ile Onikişubat İl...

LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) de sorulan tüm sorulara doğru cevap vererek , 500 puan alarak Türkiye Birincisi olan Kahramanmaraş Dulkadiro...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl D...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce ,Rehberlik hizmet...

MÂZİMİZ BİZİM MÂZİMİZ BİZİM

Eldeki veriler, haber veriyor Mâziden de parlak, âtimiz bizi...

Avrupa’nın en büyük yatırımı Kipaş’tan Avrupa’nın en büyük yatır...

Türkiye’nin tekstil devi Kipaş, Kâğıt üretiminde de dünyanın...

Enver Gökşen’in Acı Günü Enver Gökşen’in Acı...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökş...

Zengin ve Gümük Ailesinin Mutlu Günü Zengin ve Gümük Ailesinin...

Ferik ve Yunus Zengin ailesinin hanımefendi kızları Öğretmen...

Afşin – Elbistan A Termik Santraline Filtre takılacak Afşin – Elbistan A ...

Kahramanmaraş’ın Afşin ve Elbistan ilçeleri arasında b...

Göksun’da Ölümlü Trafik Kazası Göksun’da Ölümlü Tr...

Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesinde otomobil taşıyan çek...

Celalettin Güvenç: Taleplerinizi Yetkili Makamlara Taşıyacağım Celalettin Güvenç: Talepl...

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Mi...

Doru ve Karatay’ın Maceraları Piazza’da  Doru ve Karatay’ın Macera...

TRT Çocuk kanalının sevilen kahramanı Doru, arkadaşı Karatay...

Tuncay Akkoyun ELOFF’u Ağırladı Tuncay Akkoyun ELOFF’u Ağ...

Elbistan Alternatif Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (ELOFF) ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ