Maraşta Haber
Maraşta Haber

Onikişubat İlçe MEM’den LGS Konferansı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut, Şube Müdürü Süleyman Dal ile birlikte İlçede bulunan tüm ortaokul müdürleriyle Liselere Geçiş Sistemi (LGS) hazırlıklarıyla ilgili e-konferans gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan orta öğretim kurumlar sınavı (LGS) il İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz başkanlığında komisyonlar olarak […]

Onikişubat İlçe MEM’den LGS Konferansı

20 Mayıs 2020 - 19:06A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut, Şube Müdürü Süleyman Dal ile birlikte İlçede bulunan tüm ortaokul müdürleriyle Liselere Geçiş Sistemi (LGS) hazırlıklarıyla ilgili e-konferans gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan orta öğretim kurumlar sınavı (LGS) il İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz başkanlığında komisyonlar olarak gerekli çalışmaların ciddi bir şekilde yapılıyor, bu toplantılarda ele alınan konuları sizlerle paylaşacağım, ilçe olarak da bizler sınavın sağlıklı ve başarılı sonuçlar elde edilmesi için sizlerle le nelerin yapılması gerektiğini değerlendireceğiz diye okul müdürlerine seslenen İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Her öğrenci kendi okulunda sınava girecek, bunu biliyorsunuz. Burada önemli olan hususu siz değerli müdürlerimin bu sınavı kusursuz bir şekilde yapabilmesidir. Sınav gününü yaklaştıkça şube müdürümüz Süleyman Dal bey sizlere sosyal mesafeye dikkat edilerek belirli gruplar halinde müdürlüğümüz salonunda sizlere sınav kuralları ile ilgili gerekli açıklamaları yapacaktır. Sınavın yapılacağı haftaya yakın sınavın içeriği ile ilgili toplantıyı kurumumuz da yapacağız. Bakanlığımızda ilerleyen süreçte bu sınavla ve kurallarla ilgili mutlaka bir genelge gönderecektir. Bu kuralları sizlerle paylaşacağız.

Sınavda birinci dönem konuları ile ilgili sorular sorulacağına işaret eden Bulut,” Öğrencinin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler sınavdan en az 7 gün önce e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden ilan edilecektir.” 

Coranavirüs’ün getirdiği olumsuzluklar sonucu okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve uzaktan eğitim yoluyla öğrencilerimizin eğitimine katkı sunma adına çeşitli faaliyetler yapılıyor, bunun dışında ilçemizde öğrencilerimize daha farklı nasıl faydalı olacağımızı sizlerle  konuşacağız. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün kararıyla geçen hafta online deneme sınavını yaptık, ilk defa olduğu için katılım biraz az oldu ama ilçe olarak bizden katılım yine iyiydi, yeni yapılacak online  sınav için katılımın daha fazla olması için gereken çabayı gösterelim. İlimiz proje alanında Türkiye genelinde 12. sırada olup, ilçemiz de en çok projesi kabul edilen ilçe bu başarı sizlerin değerli arkadaşlarım.

 Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince (RAM) hazırlanan Aksu Tv de  bugün yayınlanacak  olan Eğitime Bakış programında (LGS) ile ilgili önemli anlatımlar yapılacak, izlenmesi için öğretmenlerimize ve öğrencilere duyurulmasına özen gösterelim, takibini sağlayalım.” dedi.

e-konferansın ilerleyen bölümünde sınav yapılacak okullar, sınavda görev alacaklar vb konular ele alındı, müdürlerden gelen sorular cevaplandırıldı. Şube Müdürü Süleyman Dal, tarafından sınav akışı ile ilgili genel bilgilendirme yapılarak konferans tamamlandı.

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
65 Yaş Üstünün Bayram Hediyesi, Bilal Akoğlu’ndan 65 Yaş Üstünün Bayram Hediyesi, Bilal Ak...

Göksun Halk Eğitimi Merkezine müdür olarak atandığı andan itibaren Halk Eğitimi konusunda farklı ve yapıcı projeler hazırlayarak adını ...

Sevim Şirikçi MTAL’den “Biz Bize Yeteriz” Sevim Şirikçi MTAL’den “Biz Bize Y...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yöneticileri ve öğretmenleri “Biz Bize YeterizR...

BANA BİR MASAL ANLAT ÖĞRETMENİM BANA BİR MASAL ANLAT ÖĞRETMENİM

Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Koronavirüs sürecinde öğretmen ve öğrencilerin okul ve sınıf ortamından, eğitim ve öğretim ortamın...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
65 Yaş Üstünün Bayram Hediyesi, Bilal Akoğlu’ndan 65 Yaş Üstünün Bayram Hed...

Göksun Halk Eğitimi Merkezine müdür olarak atandığı andan it...

ÜÇ ÇEŞME ÜÇ ÇEŞME

Üç şâirin, çeşmesinden su içtim Mehmet Âkif, Necip Fâzıl, Ka...

29 Mayıs 2020 Kahramanmaraş’ta Cuma Namazı Kılınacak Camilerin Listesi 29 Mayıs 2020 Kahramanmar...

İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs salgınıyla ilgili m...

Kahramanmaraş’a Mayıs Ayında Kar Yağdı Kahramanmaraş’a May...

Sıcakların başladığı, yaz ayının sıcaklarının hissedilmeye b...

Ramazan Bayramı’nda sağlıklı beslenme için bu habere dikkat edin! Ramazan Bayramı’nda sağlı...

Beslenme ve diyet uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Indrani Kalkan, bu y...

Zonguldak bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Zonguldak bayram namazı s...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

Yozgat bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Yozgat bayram namazı saat...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

Yalova bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Yalova bayram namazı saat...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

Van bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Van bayram namazı saat ka...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

Uşak bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Uşak bayram namazı saat k...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ