Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkusu

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabulünün 88. Yıl dönümü münasebetiyle 24 Kasım Öğretmenler günü programı Vali Vahdettin Özkan, diğer protokol üyeleri, ilçe kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ve daire amirlerinin katılımı ile Onikişubat TOBB Fen Lisesinin hazırladığı programla coşkulu bir şekilde kutlandı.  Kutlama programı sabah saat 09.30’da Atatürk Anıtında saygı duruşu ve […]

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkusu

24 Kasım 2016 - 22:31A+A-

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabulünün 88. Yıl dönümü münasebetiyle 24 Kasım Öğretmenler günü programı Vali Vahdettin Özkan, diğer protokol üyeleri, ilçe kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ve daire amirlerinin katılımı ile Onikişubat TOBB Fen Lisesinin hazırladığı programla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

 Kutlama programı sabah saat 09.30’da Atatürk Anıtında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından Millî Eğitim Müdürlüğü çelengi sunulmasından sonra burada ki program sona erdi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Sitesinde ki Program

“Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Milli Eğitim Bakanı Sayın Dr. İsmet Yılmaz’ın kutlama mesajı okundu. Kahramanmaraş Onikişubat TOBB Fen Lisesi Müdür Vekili Aytaç Kartal açılış konuşması yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Bugün en büyük kahramanlar ve tüm kahramanların mimarları için buradayız. Geleceğe meydan okuyacak bir neslin ve bu neslin kuracağı bir medeniyetin temellerini atan öğretmenler, cehalet batağının da korkusuz ve yılmaz savaşçılarıdırlar. Bugün eğer gerçek bilgi aydınlığında yaşıyorsak, çağın uygarlığını yakalamaya çalışıyorsak bu başarı, meşalesiyle yollarımıza ışık tutan öğretmenlerimize aittir. Uygarlık bayrağını onurla dalgalandırmamızı bekleyen öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi, saygı ve gönül borcumuz hiçbir zaman tükenmeyecektir. Biliyoruz ki ülkemize güneş gibi doğacak nesiller ve aydınlık bir gelecek siz öğretmenlerimizin eseri olacaktır.

Yıllardır huzur ve barış içinde yaşadığımız bu coğrafyada 15 Temmuz gecesi hain bir saldırıyla karşılaştık ve tüm dünya yüce Türk milletinin vatanına nasıl sahip çıktığına o gece bir kez daha şahit oldu. Bizler o karanlık ve sisli gecede demokrasinin ve özgürlüğün önemini yeniden yüreklerimizde hissettik. Geleceği inşa edecek nesillerin mimarı olan öğretmenler 15 Temmuz gecesi yaşanılanları öğrencilerimizin zihninde her daim taze tutmalıdır. Ancak bu şekilde geçmişini bilerek geleceğe adım atan, vatanı için kahramanlık destanları yazmaktan hiçbir vakit çekinmeyecek güçlü nesillerin yetişmesine vesile olunabilir.

Başöğretmen Atatürk’ün de dediği gibi;“Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Bu vatana armağan ettiğiniz, milletine, dinine, bayrağına bağlı, köküyle gürleşen, sevgi dolu nesiller adına siz öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi burada saygı ile anıyor, büyük bir özveri ile geleceği nakış nakış dokuyan bütün öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.

Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.” dedi

Bu konuşmadan sonra Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’ta bir konuşma yaptı.

“Sayın valim sayın, büyükşehir belediye başkanı, sayın Garnizon komutanı çok kıymetli protokol üyeleri Değerli mesai arkadaşlarım sevgili öğrenciler kıymetli basın mensupları

Bugün Gazi Mustafa Kemal’in millet mekteplerinin baş öğretmenliğini kabul edişinin 88 yıldönümüdür. Biz bu günü öğretmenler günü olarak kutluyoruz. Öğretmenler Günü herkese kutlu olsun Bugün aynı zamanda Maraş’ta 21500 sekizinci sınıf öğrencisini 303 kurumda temel eğitimden orta öğretime geçiş için girmiş olduğu sınavın ikinci günü tüm öğrencilerimize Başarı dileklerimi iletmek istiyorum Bu öğrencilerimizin yetişmesi için çaba gösteren velilerimizi ve öğretmenlerimizi de çaba ve gayretlerinden dolayı kutluyorum İnşallah gönüllerine göre bir sınav geçirmiş olurlar

Sayın valim dün 3 sınavdan oluşan temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı ilimizde ve ilçelerimizde başarıyla sonuçlandırılmış hiçbir sorun ve sıkıntı yaşanmamıştır İnşallah bugün de kazasız belasız biter temenni mi buradan tekrarlamak istiyorum.

Alimin atının ayağından sıçrayan çamurdan bile kendine şeref payı çıkaran hükümdarların asrı nihayet bulduktan sonra devletimizin yapısında farklılıklar yaşandı son dönemlerde birçok yeni kurumlar açıldı ve hepsi de şekle bağlı gelişmelere başvurdu bu gelişmeler zaman zaman Öğretim programlarında zaman zaman da binaların değişikliğinde ya da yenilenmesinde ortaya çıktı ama hiçbiri İnsanı merkeze alan ona sevgiyi adaleti ahlakı başkası için yaşamayı bir Erdem olarak vermedi Bugün konuşmamız gereken öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmesi yeni dünya düzenine ve dünya şartlarına ayak uydurması ve öğrencilerinin tamamını gelecek dünyanın şartlarına göre yetiştirmesidir Bunun için çok çalışmamız çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Eğer bunları yapmazsan öğrencilerimizin aklını eleştirme yeteneklerini ve özgür düşüncelerini geliştirmek Yarın birilerinin peşine düşüp kendi akıllarını kiraya vererek birilerinin Kurşun askeri olabilirler .Bu gün yaşadığımız FETÖ /PYD terörü de bunun bir sonucudur.

Sayın velim çok kıymetli katılımcılar öğretmen Tüccar değildir maaş ücreti azlığı da çokluğu tartışmasıyla Mukaddes görevi yapmış sayılmayız okulu ticarethane, öğretmenliği esnaflık yerine koyan kültür fukaralarının işi değildir.öğretmenlik para değil ruh işidir öğretmen genç beyinleri örs üzerinde döverek işleyen bir demirci işidir.  bu iş sadece okuma yazma öğretme işi değildir ruh ve adanmışlık verme işidir çocukların midesiyle ile ilgilendiğimiz kadar eğitimi ile ilgilenmeniz gerekmektedir çocuklarımızın sadece maddi hayatlarını dizayn etmek yerine manasını da ciddi anlamda düşünme zamanı gelmiştir

Değerli öğretmen arkadaşlarım iyi bilen iyi olmak ister fenayı bilen fena Olmak İster farkında olsun ya da olmasın bunu heveslenir Zira her bilgi de bir cazibe vardır. Bilmek hareketi hazırlamaktır, onun için ben bilgiden sonra fenalıktan korunmak için ayrıca Bir mukavemet kuvvetine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Onun için sizler öğrencilerinize hep İyiyi güzeli adanmışlığı milleti ve memleketi için çalışmayı öğretin ki fenalığı önlemek için yeni çabalar uğraşlar içine girmeyelim.

Muallimler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır düsturundan hareketle Burada bulunan ve bulunmayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar ve bizimle işbirliği içinde çalışan kurum yöneticilerimize ve programımıza katılma nezaketi gösteren herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Cumhuriyetin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ile meslektaş olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden emekli öğretmen Fikir Gökçe, emekli öğretmenler adına yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bugün resmiyette sonlandırdığımız meslek hayatımızı, uzun yıllar devam ettirmek istesek de meşaleyi genç meslektaşlarımıza teslim etme zamanının geldiğinin bilinci ile enerji dolu görev aşkı ile heyecanla çarpan yürekleri daha fazla bekletmemek gerektiğini düşünerek gönül rahatlığı ile devrediyoruz.”

Konuşmaların ardından, adaylıkları sona eren öğretmenler yemin etti, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlünde Egzersiz Hareketler İl Millî Eğitim Müdürlünde Egzersiz Hare...

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabulünün 88. Yıl dönümü münasebetiyle 24 K...

Milllî Eğitim Müdürlüğünde KAYS Tanıtıldı Milllî Eğitim Müdürlüğünde KAYS Tanıtıld...

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabulünün 88. Yıl dönümü münasebetiyle 24 K...

7.Ufka Yolculuk’ta Online Sınav 17-18 Şubat’ta 7.Ufka Yolculuk’ta Online Sınav 17-18 Şu...

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabulünün 88. Yıl dönümü münasebetiyle 24 K...

Yaşar Gölcü İlkokulunda Vatanseverlik Değeri Yaşar Gölcü İlkokulunda Vatanseverlik De...

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabulünün 88. Yıl dönümü münasebetiyle 24 K...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlünde Egzersiz Hareketler İl Millî Eğitim Müdürlünd...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda, İl ...

Milllî Eğitim Müdürlüğünde KAYS Tanıtıldı Milllî Eğitim Müdürlüğünd...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı topl...

‘Ben yaptım oldu’ Olmamalı. ‘Ben yaptım oldu’ Olmamal...

MEB, özel öğretim kurslarını bu eğitim yılının sonunda kapat...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-11 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yurdumuzun her bölgesinden, yurt dışından Şair ve Ozanların ...

Gürbüz’e Ziyaretçi Akını Gürbüz’e Ziyaretçi Akını...

    Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı ...

ENGELSİZ DOĞUM GÜNÜ ENGELSİZ DOĞUM GÜNÜ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bugün doğum günü olan dö...

Atom Karınca Dur Durak Bilmiyor! Atom Karınca Dur Durak Bi...

Halkla Buluşan CHP Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Öztun...

Tefeci, Polis Operasyonu İle Tutuklandı Tefeci, Polis Operasyonu ...

Elbistan Emniyet Müdürlüğü KOM Amirliği, konu gereği sorumlu...

ILICA’YA AKIN VAR AKIN! ILICA’YA AKIN VAR A...

Dinlenmek ,dinçleşmek ve tedavi amacıyla bu günlerde  Kahram...

Gürbüz, “Gönül Belediyeciliğini Kuracağız” Gürbüz, “Gönül Belediyeci...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ