Maraşta Haber
Maraşta Haber

1000 kitap 20 okulun kütüphanesine dağıldı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkan Vekili Kadir Gülkesen: “İstikbal Köklerdedir. İstikbal aslında göklerdedir ama aslen köklerimizdedir. Köklerden gelmez iseniz yıkılırsınız. Dolasıyla kökle bağlantıyı sağlayan ana unsur kitaptır” dedi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Kitap Fuarından KMTSO tarafından alınan 1000 kitap 20 okulun kütüphanesine dağıldı. Bağlarbaşı İmam Hatip Okulunda düzenlenen kitap dağıtım […]

1000 kitap 20 okulun kütüphanesine dağıldı.

25 Kasım 2016 - 19:04A+A-

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkan Vekili Kadir Gülkesen: “İstikbal Köklerdedir. İstikbal aslında göklerdedir ama aslen köklerimizdedir. Köklerden gelmez iseniz yıkılırsınız. Dolasıyla kökle bağlantıyı sağlayan ana unsur kitaptır” dedi.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Kitap Fuarından KMTSO tarafından alınan 1000 kitap 20 okulun kütüphanesine dağıldı.

Bağlarbaşı İmam Hatip Okulunda düzenlenen kitap dağıtım töreninde konuşan KMTSO Başkan Vekili Kadir Gülkesen: “Biz bu kitap yardımıyla yemeğin malzemesine katkıda bulunuyoruz. Ama yemeği yapacak siz milli eğitim mensuplarısınız esas aşçı sizsiniz sizlerden beklentimizde yüksek ve güvenimiz tamdır ama ülkenin geleceği için sorumluluğunuzda çok büyüktür. Ülkemizin en büyük sermayesi genç nüfusumuzdur insan kaynağımızdır. Doğru ve milli eğitim politikalarıyla geleciğimizi garanti altına almalıyız, gelecekte hem nitelikli insan gücü hem bilgi stok düzeyi hem şirketlerin hem ülkenin rekabetçiliğini belirlemede daha da önemli hale gelecektir. Hem sanayi ve ticaret kesimi hem de bir vatandaş olarak sizden isteğimiz birey profilini tarif etme gerekirse imanlı ,Ahlaklı seçtiği mesleğinde dünyada en iyi olmayı hedefleyen, en az iki yabancı dil bilen, en az bir spor dalında uğraşan, en az bir müzik aleti çalabilen toplumla uyumlu   saygılı bireyler yetiştirmemiz gerekmektedir” dedi.

FUARLAR ÖNEMLİ

Gülkesen: “Ülkemizin geleceği emin ellerde olacak. Dünyanın milletimize, bize ihtiyacı var. ilimizde bu çapta bir kitap fuarını düzenlendiği için  Büyükşehir Belediye Başkanımızı  kutluyorum. Düzenlenen bu fuar şehrimizin geleceğine yapılmış en büyük yatırımlardan biridir. Biz fuardan bu kitapları alarak il milli eğitim müdürlüğümüzle okullara dağıtıyoruz. Kendilerine de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  

DÜNYANIN MİLLETİMİZİN İNSANİ LİDERLİĞE İHTİYACI VAR

Dünya’da yaşanan bu adaletsizliğin iyi eğitim almamış, köklerinde bilinç olmayanlar tarafından yapıldığına dikkat çeken Gülkesen şöyle konuştu: “Bugün dünyada adaletin olmadığı güçlünün zayıfı ezdiği bir sistem hüküm sürmektedir. Bu düzenin değişmesi ve daha adil bir dünya için dünya mazlumlarının milletimizden çok büyük beklenti içindedirler. Tarihsel sorumluluklarımızda bizi buna mecbur kılmaktadır. Bu adaletsizliğe insani değerleri önemsemeyen sadece varlık ve daha fazla tüketimi teşvik eden sistemler yol açmaktadır. Bunun yerine insani değerleri adaleti ve birlikte kalkınmayı hedefleyen yeni bir sisteme ihtiyaç vardır. Doğru eğitim politikalarıyla bu amaca yönelik bireyler yetiştirip dünyaya örnek  olup adaleti götürme  misyonunun milletimizin üzerine yüklü bir misyon olduğunu düşünüyorum bunu da dünyada bizden  başka yapacak  bir millet olmadığını görüyorum.

Eğitim uzun soluklu  bir yatırımdır bir an önce doğru fidanları dikmeliyiz”

EKONOMİ BİR YERE KADAR GÖTÜRÜR

Batı toplumunun ekonomisinin gelişmiş olduğunu ancak ekonomi ile bir yere kadar gidileceğini belirten Gülkesen sözlerini şöyle sürdürdü: “Batı toplumları ekonomik olarak gelişmiş olabilir ama ekonomiyle ancak bir yere kadar gidilebilir. Esas olan ahlaki, insani ve inanç değerleri. Bugün Avrupa çöküşte olan bir bölge. En büyük eksiklik genç nüfusunun olmaması, herkesin çok bireysel işler yapması ve toplumsal inançlarını kaybetmeleri. Bizimde gelecekteki en büyük arzumuz, bu yetiştirdiğimiz insanlarımız ile bu coğrafyaya sonra dünyaya örnek olması. Gerçekten dünyadaki bir çok ülke Türkiye’den çok büyük beklenti ve talep içerisinde.

EĞİTİM UZUN SOLUKLU

Eğitim uzun solukludur. Sadece bir görev yapmıyorsunuz, insanlık adına büyük bir misyon üstlenmişsiniz. Bizim yaptığımız bu yardım yemeğin sadece tuzu. Siz bundan çok güzel yemekler çıkaracağınıza eminiz.

DİNİMİZ OKU DİYE EMRETMİŞ

Öyle bir dinimiz var ki, bize oku diye emretmiş. İnsan kaynağımızı etkin kullanmak durumundayız. Topraktan da, sudan da insan daha değerli. İnsan olmadan hiçbir şey olmuyor. Bu bağlamda, kitabın kıymetini iyi anlamak lazım. Kitap insanlara farklı düşünmesini öğretir, toplumların birikmiş kültürlerini, inanç yapılarını, geleneklerini ve ahlaki değerlerini kitap vasıtasıyla gelecek nesillere aktarılır. Bu açıdan bir milletin geçmiş ile bağlarını sağlam tutmak istiyorsak kitaba önem vermeliyiz.

İSTİKBAL KÖKLERDEDİR

Ben hep söylerim ‘İstikbal Köklerdedir’. İstikbal aslında göklerdedir ama aslen köklerimizdedir. Köklerden gelmez iseniz yıkılırsınız. Dolasıyla kökle bağlantıyı sağlayan ana unsun kitaptır.  Bir toprak parçası işgale uğradığında orda tapu kayıtları, arşivler ve kütüphaneler kurtarılmaya çalışılır. Çünkü orası toplumun beynidir. Beyni nesillere kitapla aktarabilirsiniz. Başka türlü olmaz.

KİTAP GEÇMİŞ İLE GELECEK ARASINDA KÖPRÜDÜR

Kitap insanlara sorgulama kültürünü, farklı düşünmemizi öğretir bizlere toplumun ve diğer insanların akıllarından, tecrübelerinden ve gelecek öngörülerinden faydalanma imkanı sağlar. Toplumlar birikmiş kültürlerini, inanç yapılarını, geleneklerini ve ahlaki değerlerini kitaplar vasıtasıyla gelecek nesillere aktarırlar. Şunu iyi bilmek lazımdır aslında istikbal köklerdedir kökleriniz ne kadar sağlam ve derinde ise büyümeniz ve geleceğe yürümenizde o kadar sağlam olur. Köklerimizle bağlantıyı sağlayan en önemli unsur kitaptır. Gençlere tavsiyemi kitap okuma alışkanlıklarını en üst seviyeye çıkarmalılar. Okuma alışkanlıklarının artması sonrasında da kitapları ciddi birer kültür aracı olarak tutmaları gerekiyor

SOSYAL SORUMLULUK DUYGUSU

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise şunları dile getirdi: “ Eğitim uzun vadeli bir yatırım ve uzun vadeli bir süreçtir. Bugün iş adamı olan ağabeyleriniz sizin zamanınızda bu sıralarda oturuyorlardı. Onlar, o sıraları geçerek, sorumluluk duygusu içerisinde vatanlarına milletlerine şehirlerine olan saygılarından sevgilerinden muhabbetlerinden ötürü, sizin gibi öğrencilerin yetişmesi için katkı sunuyorlar. Kendi helal paralarından helal kazançlarında sosyal bir sorumluluk duygusu içerisinde daha fazla insana ulaşmanın, daha fazla insana yardımcı olmanın hazzını duyaraktan kitap yardımı yapıyorlar. Yapılan yardım kitaplardan oluşuyor”

Konuşmaların ardından 20 okul müdürüne kitaplar teslim edildi.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
MEM- ARGE Birimi Proje Bilgilendirme toplantısı  Yaptı MEM- ARGE Birimi Proje Bilgilendirme top...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkan Vekili Kadir Gülkesen: “İstikbal Köklerdedir. İstikbal aslında göklerdedir ama asl...

MEB-TTK Yöneticilerinden Müdür Akkurt’a Ziyaret MEB-TTK Yöneticilerinden Müdür Akkurt’a ...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkan Vekili Kadir Gülkesen: “İstikbal Köklerdedir. İstikbal aslında göklerdedir ama asl...

Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası Kutlandı Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftas...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkan Vekili Kadir Gülkesen: “İstikbal Köklerdedir. İstikbal aslında göklerdedir ama asl...

Akkurt: Öğrencilerimizi bilgiyle buluşturamaya devam edeceğiz” Akkurt: Öğrencilerimizi bilgiyle buluştu...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkan Vekili Kadir Gülkesen: “İstikbal Köklerdedir. İstikbal aslında göklerdedir ama asl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hz. Hamza Camiinde Aşure İkramı Yapıldı Hz. Hamza Camiinde Aşure ...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Hz. Hamza Camiinde cami cem...

Köpek yavrusunu ezilmekten kurtardı Köpek yavrusunu ezilmekte...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi’nde Nazım Kaynak Bulvarında ez...

19 Eylül Gaziler Gününde Tüm Gazilerimize Minnettarız 19 Eylül Gaziler Gününde ...

19 Eylül Gaziler Günü, Elbistan’da Cumhuriyet Meydanı’nda At...

Coşkun ve Güngör’e Yakışan Ahde Vefa Coşkun ve Güngör’e Yakışa...

Gönüllü Dağcılar Meslektaşları İçin Zirve Tırmanışı Gerçekle...

MEM- ARGE Birimi Proje Bilgilendirme toplantısı  Yaptı MEM- ARGE Birimi Proje Bi...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafın...

Yahya Kemal Halkı Pazaryerinden Memnun Yahya Kemal Halkı Pazarye...

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin yeni pazaryerleri projesi kapsam...

Milletvekili Öçal: “Milletvekilleri Olarak İş Bölümü Yaptık” Milletvekili Öçal: “Mille...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Öcal Eğitim Yatırımların...

Trafik Kazası 2 Yaralı Trafik Kazası 2 Yaralı

Elbistan’da karşı yönlerde seyir halinde bulunan 2 otomobili...

Panorama Müzesine Ziyaretçi Sayısı 80 Bin oldu Panorama Müzesine Ziyaret...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hiz...

Ünlü istihbaratçı Esra Erol’un ekibine transfer oldu! Ünlü istihbaratçı Esra Er...

Gazetecilik hayatında birçok özel habere imza atan başarılı ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ