Maraşta Haber
Maraşta Haber

Yaşanacak Bir Türkiye İçin Kahramanmaraş Köy Garajı Esnafı “CHP” Dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara Kahramanmaraş’ta Köy Garajını Ziyaret ederek Vatandaşlara ve esnaflara Yaşanacak Bir Türkiye Sabahına 7 Haziranda Uyanacağı Söz verdi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara ve partililer Köy garaj bölgesindeki esnafı ziyaret etti.  Ziyaretlerde ilgi ile karşılanan Dalkara, Partisin projelerini esnafa anlattı.  Kahramanmaraş Esnafın sorunlarını bildiklerini aktaran Dalkara , […]

Yaşanacak Bir Türkiye İçin Kahramanmaraş Köy Garajı Esnafı “CHP” Dedi

26 Mayıs 2015 - 19:23A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara Kahramanmaraş’ta Köy Garajını Ziyaret ederek Vatandaşlara ve esnaflara Yaşanacak Bir Türkiye Sabahına 7 Haziranda Uyanacağı Söz verdi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara ve partililer Köy garaj bölgesindeki esnafı ziyaret etti.  Ziyaretlerde ilgi ile karşılanan Dalkara, Partisin projelerini esnafa anlattı.  Kahramanmaraş Esnafın sorunlarını bildiklerini aktaran Dalkara , “.Bu sorunları çözmeye talibiz.

CHP Milletvekili Adayı Kamil Dalkara, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta esnafın halinin içler acısı olduğunu İfade ederek AKP İktidarı Döneminde Kahramanmaraş’ta yüzlerce esnafın iflas ettiğini ve kepenk kapattığını bunların Yerine Holdingler açıldığını ifade ederek AKP İktidarında Yanlış Politikalar yüzünden Zengin daha Zengin Gariban daha Gariban hal geldiğini ifade ederek vatandaşlarımızın sandığa gelmesini ve partimize oy vermesini istiyoruz. AK Parti hükümetinin bittiğini, Cumhuriyet Halk Parti iktidarının kurulmasını istiyoruz. Bu noktada Kahramanmaraşlı esnafımızdan destek istiyoruz. Seçim çalışmalarımız gayet iyi geçiyor. Toplumsal tepkiyi inşallah biz sandıkta toplayacağız ve iktidar olacağız. Herkesin sandığa gitmesini ve CHP’ye oy vermesini ve CHP’i iktidara getirmesini istiyoruz. Yaşanacak bir Türkiye için sizlerden destek istiyorum” dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara  Köy Ziyaretlerinde Mazot Fiyatını Konuştu.

Kahramanmaraş Köy Ziyaretinden sonra hemen Sonra Dulkadiroğlu İlçesine Bağlı Kartal Mahallesini Ziyaret ederek burada, CHP’nin tarım politikalarını ve köylere yönelik projelerini anlattı. Köylü üreticiler ise mazot fiyatının ve diğer girdilerin pahalı oluşundan yakındılar.

Kartal Mahallesinde Vatandaşlara Konuşan Dalkara “Çiftçimizin üretim amaçlı olarak kullandığı mazotun litresini 1,5 liraya düşüreceğiz” sözü veren Dalkara , “Onlar, bu zalim iktidar, yat sahibinden, gemicik sahibinden yana; CHP köylüden, çiftçiden yanadır. Onlar çiftçimizin aşına, ekmeğine göz koyanlardır; CHP, aşınızı ekmeğinizi çoğaltmaktan yanadır” dedi. Dalkara’nın değerlendirmeleri özetle şöyle:

“Öncelikle Büyükşehir statüsündeki illerde, köylere tüzel kişiliklerini yeniden kazandıracağız. Yani köylerimiz yeniden köy olacak; yoluyla, ulaşımıyla, okuluyla, sağlık ocağıyla, yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanmasıyla köylerimizi yeniden bayındır kılacağız.

Siz çiftçilerimiz, Mustafa Kemal’in dediği gibi ‘Milletimizin efendisi’ olan eli öpülesi kardeşlerimiz, kızınız, oğlunuz, torununuz tarım sektöründe mi çalışıyor? Merak etmeyin, onların sosyal güvenlik primlerini 30 yaşına kadar Hazine’den karşılayacağız.

Teşvik edilecek tarım ürünlerini bir yıl önceden açıklayacağız. Tarım desteklerinde ve hibelerde doğal ve organik tarıma dönük üretim faaliyetlerine öncelik vereceğiz.

Başka geliriniz mi yok; hane başına, asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlayacağız.

Ürettiniz, ürettiğinizi nasıl satacaksınız? Aile işletmeleri ve küçük çiftçilerimizin ürünlerini doğrudan tüketicilere satmalarını sağlayacak düzenlemeleri yapacağız. Merkez birlikleri yoluyla kurulacak zincir marketler aracılığıyla, tarımsal ürünlerin tüketiciye ulaştırılmasını, esnaf ve sanatkârların ulusal zincirlerle rekabet edecek güce kavuşmasını sağlayacağız

“Mazotu 1 liraya gemilere veren hükümet, biz 1,5 liraya vereceğiz deyince kaynak soruyorlar. Oysa mazotu 1,5 lira yapınca Türkiye’deki tarım üretimi artacak ve dışarıdan tarım ürünü ithal etmeyip satacağız. Dışarıya ithal ürün için vereceğimiz parayı köylümüze vermiş olacağız. Hem köylümüz hem de devletimiz kazanacak. Bunlar tarımı, hayvancılığı batırdılar. Türkiye’yi dışarıdan borçla tarım ürünü  alıp, kendi üreticisini iflasın eşiğine sokmuşlardır. Köylü vatandaşlarımız da zaten uyanmış gereğini yapacağını ifade etmektedirler.” dedi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir’in, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı olmasıyla birlikte kimlerin yönetim kurulu ...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye B...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç: “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”                 Seçim çalışmalarına memleketi ...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç Göksun ilçesi programında Mahalleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Vatan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ