Maraşta Haber
Maraşta Haber

Karanlık Gece

15 Temmuz 2016 tarihli hain darbe kalkışmasının 4’üncü yıl dönümü. 4 yıl önce FETÖ terör örgütünce hain darbe girişimine maruz kalan Türk Halkı, demokrasiye canı pahasına sahip çıkarak bir destan yazmıştı. O gece darbeci hainlere geçit vermeyen halk, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek FETÖ’cü hainleri engellemişti. FETÖ Terör Örgütü tarafından Türkiye tarihine karanlık bir gece olarak bırakılan 15 Temmuz 2016’daki hain darbe […]

Karanlık Gece

15 Temmuz 2020 - 13:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

15 Temmuz 2016 tarihli hain darbe kalkışmasının 4’üncü yıl dönümü. 4 yıl önce FETÖ terör örgütünce hain darbe girişimine maruz kalan Türk Halkı, demokrasiye canı pahasına sahip çıkarak bir destan yazmıştı. O gece darbeci hainlere geçit vermeyen halk, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek FETÖ’cü hainleri engellemişti.

FETÖ Terör Örgütü tarafından Türkiye tarihine karanlık bir gece olarak bırakılan 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi sırasında başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere yurdun tamamında çok hareketli dakikalar yaşanmıştı. Yüce Türk Milleti tarafından özellikle Ankara ve İstanbul’da yaşananları yeniden hatırlamaya çalışalım:

Saat 21.00’de, Darbeci Tümgeneral Mehmet Dişli Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a darbe girişiminde bulunulduğunu tebliğ etti. Darbenin başına geçmeyi reddeden Akar, darbecilerce rehin alındı. 21.30’da, Genelkurmay’da silah sesleri duyuldu. 22.00’de, İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü darbeci askerler tarafından trafiğe kapatıldı. 22.08’de, Akıncı Üssü’nden havalanan F-16’lar Ankara üzerinde alçak uçuşa başladı.

23.02’de, Başbakan Binali Yıldırım NTV’ye telefonla bağlanarak ‘asker içindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eyleminin söz konusu olduğunu’ belirtti ve ‘Bu kalkışmayı yapanlar en ağır şekilde bedelini ödeyecekler.’ dedi.

23.18’de, Darbeciler Gölbaşı’ndaki Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’nı F-16 ile vurdu. Saldırı sonucu 7 polis şehit oldu, 5’i yaralandı. 00.00’de Darbeciler F-16 ile bu defa Gölbaşı’ndaki Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı’nı bombaladı. Olayda 43’ü polis 44 kişi şehit olurken 36 kişi yaralandı.

00.02’de, Darbecilerin işgal ettiği Kara Havacılık Komutanlığı’ndan havalanan mühimmat yüklü helikopterler Yeni Mahalle’deki MİT yerleşkesini taradı. 00.13’de, TRT’yi işgal eden darbeci askerler, kanalın yayın akışını durdurarak, hazırladıkları korsan darbe bildirisini canlı yayında okuttu.

00.56’da, Darbecilerin Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü F-16 ile bombalaması sonucu 2 kişi şehit oldu, 39 kişi yaralandı. 01.08’de, Ankara Emniyet Müdürlüğü darbecilerin kontrolündeki uçaklarla ikinci kez bombalandı. 01.39’da, Darbecilerin kontrolündeki uçakların tehdidine rağmen TBMM Genel Kurul Salonu açıldı ve Meclis Balkanı İsmail Kahraman ile bazı milletvekilleri salondaki yerini aldı.

02.14’de, Beraberindeki askerlerle Etimesgut Özel Hava Alay Komutanlığı’na gelen darbeci General Semih Terzi, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın emir komutasını almak için helikopterle Gölbaşı’ndaki karargâha gitti. Karargâh girişi önüne gelen Terzi, kahraman Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurularak etkisiz hâle getirildi. Halisdemir de Diyarbakır’dan Terzi ile gelen askerlerin ateşiyle şehit edildi.

02.35’de, Darbeciler TBMM’yi hedef aldı. F-16’dan atılan bombayla TBMM vurularak 32 kişinin yaralanmasına sebep olundu. 03.00’de, Vatandaşlarca işgalden kurtarılan TRT normal yayınına döndü, darbeciler polise teslim edildi.

03.14’de, Darbeciler, televizyon yayınlarını kesmek için TÜRKSAT tesislerine dört bomba attı. 03.20’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile İstanbul’a geldi. Erdoğan, binlerce vatandaş tarafından karşılandı.

04.00’de, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişiminde bulunan FETÖ ile irtibatlı yargı görevlileri ve sözde ‘Yurtta Sulh Konseyi’ mensubu askerler hakkında gözaltı kararı verdi. 04.42’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı ve gece yarısı ayrıldığı otele darbecilerin kontrolündeki helikopterlerden ateş açıldı. Saldırıda iki polis şehit edildi.

06.19’da, FETÖ mensubu darbeciler F-16 ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki köprülü kavşağı ve külliye yakınındaki otoparkı bombaladı. Darbeye karşı mücadele için toplanan 15 kişi şehit oldu, 7 kişi yaralandı. 08.26’da, Darbecilerin alıkoyduğu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Akıncı Üssü’nden helikopterle Çankaya Köşkü’ne götürüldü. 08.36’da, Emniyet Özel Harekat Polisleri darbenin merkezlerinden Jandarma Genel Komutanlığında kontrolü sağladı.

10.25’de, Polis Özel Harekât ekipleri, darbecileri gözaltına almak için Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’na girdi. 11.16’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Millî Savunma Bakanı Fikri Işık’ın talimatı ile uçakların kalkış yapmasını engellemek için Akıncı Üssü ana pisti vuruldu. 12.57’de, Başbakan Binali Yıldırım, Bakan Fikri Işık ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında darbe teşebbüsünün bastırıldığını açıkladı. 16.08’de, TBMM olağanüstü toplandı.

FETO darbe girişiminin bilançosu çok ağır oldu. Türkiye hainlere karşı verdiği 15 Temmuz Darbe mücadelesinden 248 şehit, 2196 gazi vererek kurtuldu. Şehitlerimize Allahtan rahmet Gazilerimize sabır ve metanet diliyoruz. Hainleri ise Allaha havale ediyoruz. Rabbim Bu Ali Millete bu gibi karanlık geceleri ve günleri bir daha yaşatmaz inşallah…

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR

Hâbil/Kâbil’le başlar, bu yolun başlangıcı Dinsizlik de bir dindir, o da dinsizin dîni. İnsan olan her yerde, ya küfür var ya da din Di...

  ABDURRAHİM KARAKOÇ   ABDURRAHİM KARAKOÇ

TÜRK ŞİİRİNİN VE İDEÂLİZMİN SON EFSÂNESİ ABDURRAHİM KARAKOÇ     Hayâtını Î’lâ-yı Kelîmetullah için Nizâm-ı Âlem Ülküsü’ne adayan;  7 Ha...

Dosdoğru Yaşamak Dosdoğru Yaşamak

İnsana eğrilik yakışmıyor. Eğrilik, bile bile haksızlık yapmak Müslüman’a hiç yakışmıyor. Bu yüzden ben Müslüman’ım diyen herkesin otur...

FETHİN GÜLÜ İSTANBUL FETHİN GÜLÜ İSTANBUL

Yüzerek karadan Haliç’e doğru Rakseden geminin yolu İstanbul. Nice şühedânın Eyüp Sultan’ın Fâtih’in gönlünün gülü İstanbul.   Ulu...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 40 Final Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 226.G...

4. Sınıf Düzeyinde 7, 8, 9 ve 10. Tema/Ünite Çalışma Fasikülleri Yayımlandı 4. Sınıf Düzeyinde 7, 8, ...

Millî Eğitim Bakanlığının, uzaktan eğitim sürecinde öğrencil...

Hacı Murat Devrek’in Mutlu Günü Hacı Murat Devrek’in Mutl...

Covid 19 nedeniyle 12 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 17.30...

İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şiir) İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şii...

Zinanın haramlığı müminlerce bilinir.  Nikâhsız birleşmeye İ...

DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR...

Hâbil/Kâbil’le başlar, bu yolun başlangıcı Dinsizlik de bir ...

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı Kahramanmaraş MADO Akdeni...

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO...

BBP MKYK Üyesi Odunkıran: Virüs, Mesaisini Kamu Çalışanlarına Göre mi Düzenliyor? BBP MKYK Üyesi Odunkıran:...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK...

Turizmde Yeni Rota: ELBİSTAN Turizmde Yeni Rota: ELBİS...

İzmir’de faaliyet gösteren turizm firmalarının birçok ili ka...

MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPLERİMİZ KURULDU MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPL...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından afet ve a...

Amansız Hastalığı YENDİ Bisiklete BİNDİ Amansız Hastalığı YENDİ B...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  7 yıl önce yakala...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ