Maraşta Haber
Maraşta Haber

İşler Tıkırında Hamdolsun!

Yazarımız Fatih Erdoğanın yeni yazısı:İşler Tıkırında Hamdolsun!   Türk Lirası’ndan 6 sıfır atılarak Yeni Türk Lirası’nın kullanımına geçildiği gün bir Amerikan doları kaç liraydı dersiniz? Hatırlayamadınız değil mi? Nerden hatırlayacaksınız ki. Ben hatırlamak için Merkez Bankası verilerine baktım, o tarihte (01.01.2005) bir ABD Doları; 1.348 YTL imiş. Bu günlerde ise Dolar 2.000 Liraya ulaştı hamdolsun! […]

İşler Tıkırında Hamdolsun!

26 Ağustos 2013 - 14:23A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Yazarımız Fatih Erdoğanın yeni yazısı:İşler Tıkırında Hamdolsun!

 

Türk Lirası’ndan 6 sıfır atılarak Yeni Türk Lirası’nın kullanımına geçildiği gün bir Amerikan doları kaç liraydı dersiniz? Hatırlayamadınız değil mi? Nerden hatırlayacaksınız ki. Ben hatırlamak için Merkez Bankası verilerine baktım, o tarihte (01.01.2005) bir ABD Doları; 1.348 YTL imiş. Bu günlerde ise Dolar 2.000 Liraya ulaştı hamdolsun!

 

Türk Lirası’ndan 6 sıfır atılarak Yeni Türk Lirası’nın kullanımına geçildiği gün Kahramanmaraş’ta benzinin Litresi kaç liraya satılıyormuş diye Petrol Ofisi verilerine baktığımda benzinin litresi 2,31 Liradan satılıyormuş. Bugün benzinin litresi 5,00 Liraya ulaştı hamdolsun!

 

Türk Lirası’ndan 6 sıfır atılarak Yeni Türk Lirası’nın kullanımına geçildiği gün Türkiye genelinde işsizlik oranı ne kadarmış diye merak edip TUIK verilerine bir göz attığımda karşıma çıkan işsizlik oranı yüzde 9,7 iken 2013 yılı Mayıs döneminde ki işsizlik oranı  %8,8 seviyesinde gerçekleşmiş. Tarım dışı işsizlik oranı %11, 15–24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı ise %16,6 ya ulaşmış hamdolsun!

 

Üşenmeyin; ekmek, su, elektrik, kömür, doğalgaz gibi temel tüketim maddelerinin fiyatlarını da siz araştırın. Gördüğünüz manzara karşısında mutlaka ‘hamdolsun!’ diyeceksiniz.

 

Eminim ki araştırmalarınızın sonunda; ‘İçerde ve dışarıda sıfır sorunla karşılaşacağınız gibi ekonomide, sağlıkta, eğitimde, adalette, ulaşım ve haberleşmede hiçbir problem göremeyeceksiniz ve hamdolsun’ diyeceksiniz!

 

Güzel ülkemde sorun bırakmayan, tüm sorunları bir bir çözen hükümet erkânı kendilerini‘Osmanlı’ zannederek gözlerini dışarıya dikip bölgemizdeki sorunları da çözmeye yeltendiler.

 

Irak’tan Saddam’ı, Libya’dan Kaddafi’yi, Tunus’tan Zeynelabidin Bin Ali’yi, Mısır’dan Hüsnü Mübarek’i ve Suriye’den Beşar Esad’ı koltuklarından indirerek bu ülkelere demokrasi getireceklerine inandılar ve inandırdılar. Bazen İsrail’e bazen İran’a tepki verdiler. Elbette demokrasinin bir bedeli olacak dediler ve bu ülkelerde binlerce insanın ölümüne sebep olacak işlere giriştiler. Hamdolsun ki tüm bunları iyi niyetle yaptılar!

 

Özgürlükler açısından ne durumdan ne duruma geldik hiç mukayese ettiniz mi? Düne göre fikirlerini söylemekten korkan birisine rastlayanınız var mı? Hamdolsun yok!

 

Başımızda herkesi dinleyen bir Hükümetimiz var mı? Hamdolsun var!

 

Bebek Katili Öcalan’la bile görüşülmüyor mu? Hamdolsun ki görüşülüyor!

 

Kandil’de ki teröristlerle, teröristlerin başı Kara Yılan’la görüşülüyor mu? Hamdolsun görüşülüyor!

 

Bu teröristlere çarşıda, pazarda, yolda yolakta rastlanıyor mu? Hamdolsun rastlanıyor ve de Milletvekillerimizin bazıları tarafından kucaklanıyor!

 

Peki, çoktan beri çarşıda pazarda üniformalı Türk askeri veya subayı göreniniz var mı? Hamdolsun ki bu darbecilere artık rastlanmıyor! Kışlalarından dışarıya çıkamaz oldular hamdolsun! Kendi darbecilerimizi ve darbelerimizi unutturmamak için elbette günlerce elin darbesiyle meşgul olacağız!

 

Peki, canım ülkemde çarşıda pazarda dolaşanlar ve hayatlarından son derece memnun olanlar kimler? Söylenenlere bakılırsa; ‘Babalar, Baronlar, PKK’lılar, Karanlık adamlar ve birde Akil İnsanlar.’ Hamdolsun ki ortalıkta cahillerin izine bile rastlanmıyor!

 

Küçük esnaflar, zanaatkârlar, doktorlar, öğretmenler, memurlar, işçiler, çiftçiler, emekçiler derdini kimselere anlatamayan şehrimin işsiz çocukları, sermayeye teslim edilen gençlerimiz, yavrularımız nerdeler? Onlar ortalıkta pek gözükmüyorlar. Allah âlem önümüzdeki seçimde nasıl bir yol izleyeceklerine karar veriyorlar. Her şeyi tıkırında ve de halkın yararına yürüten bu iktidara karşı sahneye koyacakları ‘Hamdolsun’ isimli oyunun provasını yapıyorlar. Bekleyelim ve görelim elbette Rabbimin verdiğine ve vereceğine Hamdolsun diyeceğiz. Elbette Ona güveneceğiz; ‘Mevla’m neylerse güzel eyler’ diyerek boyun bükeceğiz…

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım orman yanar. Beşik, eşik hepsi ondan Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım ...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol Karşılaşmasıyla başlayan 16’ıncı. Avrupa Futbol Şampiyonası… Futbol Milli T...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram sabâhı. Yüzlerde tebessüm herkes şen, şakrak Sevincinden taşar, bayram sabâ...

SILA-İ RAHÎM (YENİ) SILA-İ RAHÎM (YENİ)

SILA-İ RAHÎM[1]* Gurbet var alınyazımda, Sıla tütüyor gözümde, Hasret yüklü her sözümde; Yarpız[2] kokar buram buram, Deşildikçe azar y...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım...

GELENEK BOZULMADI GELENEK BOZULMADI

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sonunda Kahramanmaraş Pr...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol ...

BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın...

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil fi...

SILA-İ RAHÎM (YENİ) SILA-İ RAHÎM (YENİ)

SILA-İ RAHÎM[1]* Gurbet var alınyazımda, Sıla tütüyor gözümd...

KÂBE HASRETİ (şiir) KÂBE HASRETİ (şiir)

            Eyvah Hacca gidemedim bu sene.                  ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ