Maraşta Haber
Maraşta Haber

Annemize Anne Gözüyle Bakmalıyız…

Küçük kız, kendini bildi bileli annesinden hep sevgi görmüş ve ondan duyduğu güzel sözlerle kendisinin dünyanın en güzel kızı olduğuna inanıyordu. Pamuk prensesten daha güzel olduğundan adı gibi emindi. Ama ilkokula başlar başlamaz işler değişti. Kızın arkadaşları onun hiç de güzel olmadığını, hatta ve hatta çirkin bile sayılabileceğini söylüyorlardı. Küçük kız, önceleri onlara inanmadı çünkü […]

Annemize Anne Gözüyle Bakmalıyız…

07 Mayıs 2019 - 8:11A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Küçük kız, kendini bildi bileli annesinden hep sevgi görmüş ve ondan duyduğu güzel sözlerle kendisinin dünyanın en güzel kızı olduğuna inanıyordu. Pamuk prensesten daha güzel olduğundan adı gibi emindi.

Ama ilkokula başlar başlamaz işler değişti. Kızın arkadaşları onun hiç de güzel olmadığını, hatta ve hatta çirkin bile sayılabileceğini söylüyorlardı. Küçük kız, önceleri onlara inanmadı çünkü arkadaşlarının kendisini kıskandıklarını düşünüyordu.

Fakat gerçeği anlaması çok uzun sürmedi. Annesinin bir pamuğa benzettiği o yüzü, çiçek bozuğunu andıran bir cilde sahipti. ‘Badem’ dediği gözleri ise biraz şaşıydı. Vücudu ise bir serviyi andırmıyordu. Demek annesi onu aldatmış ve yıllar yılı hiç utanmadan kendisine yalan söylemişti.

Kızın anne sevgisi, bir zaman sonra nefrete dönüştü. Evlenme çağına gelmiş olmasına rağmen yüzüne bakan bile yoktu. Üstelik gözleri, bütün tedavilere rağmen düzelmiyordu. Genç kız, doktorların gizlice yaptığı görüşmelerden kör olacağını öğrendiğinde çılgına döndü. Kendisini hâlâ o çocukluk yıllarındaki ifadelerle seven annesinin yalanlarına dayanamayıp evi terk etmeye karar verdi.

Ama annesi, uzaklarda bir iş bulduğunu söyleyerek daha önce davrandı ve biriktirmiş olduğu paraları bir akrabasına vererek, biricik kızına bakmasını rica etti ve bir daha kendisinden haber alan olmadı.

Genç kız bir zaman sonra doktorların dediği gibi kör oldu. Tek başına kaldığı dünyası birde kararmıştı. Bu süreçte kız annesini hiç mi hiç merak etmiyordu. Kendisini sürekli aldatan o yalancı kadın, ölse de sürünse de umurunda bile değildi.

Bir gün doktorlar, uygun bir çift göz bulduklarını söyleyerek kızı ameliyat ettiler. Ama gözünü açtığında yine aynı yüzü görmekten korkuyordu. Fakat kör olmak katlanılır bir şey değildi. Yeniden görmeye başlarsa en azından kimselere yük olmazdı. Ameliyatı kabul etti.

Genç kız, ameliyat sonunda aynaya baktığında, inanılmaz bir çığlık attı. Karşısında gerçekten dünyanın en güzel kızı duruyordu. Yüzündeki bozuklukların hepsi kaybolmuştu. Çok kemerli olan burnu düzelmiş, kepçe kulakları normalleşmiş ve dikenli çalıları andıran saçları, dalga dalga ve yumuşacık oluvermişti. Genç kız, yanındaki doktora sevinçle sarıldı ve: ‘Yüzümde hiçbir çirkinlik kalmamış, estetik ameliyatı siz mi yaptınız?’ diye bağırıyordu.

Doktor: ‘Ben estetik ameliyat yapmadım kızım’ diye gülümsedi. ‘Sana annenin bağışladığı gözleri taktım. Sen de annenin gözünden gördün kendini.’ cevabını verdi.

Yaşamları boyunca yemeyip yediren, giymeyip giydiren, hayatını çocuklarına adayan annelerimizin; ‘Anneler Gününü’ kutlu olsun. Yaşamını yitiren Annelerimize Cenabı Hak rahmetiyle muamele etsin.

Annesini bir köşede tek başına bırakıp onu yalnızlığa terk eden zavallılara Allah akıl ve fikir versin. Gönüllerine merhamet ihsan etsin…

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Can’a Dokunmak Can’a Dokunmak

Okumuş ve adam olmuş her insanın saygıyla, minnetle ve şükranla andığı, hatırladığı ve dualar ettiği en az bir öğretmen vardır gönlünün...

Şair Hanifi Kara’nın 14.Kitabı Çıktı Şair Hanifi Kara’nın 14.Kitabı Çıktı...

Elbistanlı Eğitimci, Şâir ve Yazar Hanifi Kara’nın SEVGİ EKELİM adlı 14. Şiir kitabı İstanbul ÖZGÜ yayınlarından çıktı… Sevgi Ekelim” i...

MÂBET OLMALI MÂBET OLMALI

Zâlime baş kaldıran, gönül erinin Söylediği her söz, senet olmalı. Hayatta başarı, sağlayım dersen İlimle birlikte, sebat olmalı.  ...

Türkiye’nin Deprem Gerçeği Türkiye’nin Deprem Gerçeği

Deprem bu kez İzmir’i vurdu ve Türkiye bir kez daha yasa boğuldu. Yazımı yayına hazırlarken can kaybı 91’e ulaştı. Depremde hayat...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
WhatsApp’ta Adidas Yıldönümü Kutlaması Mesajına Dikkat Edin! WhatsApp’ta Adidas ...

Birkaç gün önce başlayan ve hızla yayılmaya devam eden Adida...

Can’a Dokunmak Can’a Dokunmak

Okumuş ve adam olmuş her insanın saygıyla, minnetle ve şükra...

Rektörü Can, Ayva Etkinliğine Katıldı Rektörü Can, Ayva Etkinli...

Ayva Günü Etkinliği Kapsamında Andırın’ı Ziyaret Eden Üniver...

Türk Ocağından, Türkiye’deki Deprem Gerçeği Türk Ocağından, Türkiye’d...

ÇEVRİM-İÇİ KONFERANS: TÜRKİYE’NİN DEPREMSELLİĞİ ve KAH...

Kahramanmaraş’ta Edebiyat Ödüllerini Kazananlar Kahramanmaraş’ta Ed...

Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri Finali G...

Öğretmenler Gününe Özel Sergi Açıldı Öğretmenler Gününe Özel S...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Ana Okulu tarafından Öğretm...

KAPAM’dan Doğa Dostu Muhtara Destek KAPAM’dan Doğa Dostu Muht...

KAPAM’dan, Engizek yaylarında bulunan kaynak sularına yabani...

“Edebiyat Yolu” Huzura Açılan Bütün Kapılara Uğramalı.   “Edebiyat Yolu” Huzura Aç...

Siyaset Bilim Uzmanı ve Ceza Evi Müdürü Şair Mehmet Aksu Ede...

İki Kardeş Şair Abdurrahim Ve Bahaettin Karakoç Paneli Düzenlendi İki Kardeş Şair Abdurrahi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1....

Kahramanmaraş İçin Covid 19 Kararları Kahramanmaraş İçin Covid ...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI   KARAR NO          ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ