Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç: “Büyükşehre Uyum Çok Önemli”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Fatih Mehmet Erkoç, Döngele’de düzenlenen toplu taşıma araçları tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, köy ve beldelerden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde büyükşehre uyum konusunda ilk adımı Dönüklü Mahallesi’nin attığını söyledi. Başkan Erkoç, Dönüklü Halk Otobüsleri Kooperatifinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada büyükşehre uyum konusunda ilk adımı Dönüklü Mahallesi’nin attığını söyledi. Başkan Erkoç yaptığı açıklamada: “Büyükşehir […]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç: “Büyükşehre Uyum Çok Önemli”

27 Nisan 2015 - 20:18A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Fatih Mehmet Erkoç, Döngele’de düzenlenen toplu taşıma araçları tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, köy ve beldelerden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde büyükşehre uyum konusunda ilk adımı Dönüklü Mahallesi’nin attığını söyledi.

Başkan Erkoç, Dönüklü Halk Otobüsleri Kooperatifinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada büyükşehre uyum konusunda ilk adımı Dönüklü Mahallesi’nin attığını söyledi.

Başkan Erkoç yaptığı açıklamada: “Büyükşehir Yasası’na ve yeni yapılanmaya canı gönülden inanıyorum. Artık Kahramanmaraş’ımız da her yerde yaşam şartlarının aynı olması gayreti içinde çalışıyoruz. Artık her yer mahalle her merkez. Dönüklü Mahallemizde şehrimizin bir mahallesi oldu. Biz de geçen yıl yapılanma dönemiydi.

Büyükşehir’le bütün şehir olduk, il genelinde. İl Özel İdaresi bize katıldı. İlçelerimizin de fen işleri, itfaiye, mezarlık hizmetleri gibi önemli hizmetleri bize devredildi. Bunların yapılandırılmasını da hızlı bir şekilde tamamladık. Hızlı bir şekilde ihalelerimizi yaparak projelerimizi faaliyete geçiriyoruz.

Bu bölgenin insanı çok çalışkan ve gayretli insanlar. Sizler ekmeğini taştan çıkaran insanlarsınız. Bu bölgemizin insanı Çukurova’dan beri yıllardır rızık peşinde koşar. AK partimiz kurulduğu günden beri sizlerle iç içe olan bir insanım. Sizleri yakınen çok iyi tanıyorum. Burada birkaç dönüm araziden bahçecilik yaparak bir yıllık geçimini sağlayan kardeşlerimiz var. Sizlerle gurur duyuyoruz. Günübirlik şehrimize gelerek orada yoğun bir gayret göstererek ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Bu bölgede yaklaşık 30 bin insan var. Dadağlı, Dönüklü, Kümperli, Öztürk, Çağırgan,Sadıklı, Kalekaya,Gölpınar, Hacılar gibi bölgemizde 30 bin civarında insanın yaşadığı bir arter. Biz de bu arteri sağlam yapalım diye düşündük. Burayı sıcak beton asfalt yapıyoruz. Bu grup yolumuz ilk defa sıcak asfalt yapılacak. Bu bir ilk. Tabii arkadaşlarımız yolunuzu yaparken aynı zamanda alt yapısıyla beraber titiz bir çalışma ile yapıyorlar.50 yıl dayanacağı inancındayız. Bu yaptığımız hizmete sizlerin de sahip çıkacağına inanıyoruz. Yol kenarında evi ve bahçesi olan arkadaşlarımızın mümkün mertebe yoldan su geçirmemelerini istirham ediyoruz.

Büyükşehir olmanın bir farkı da yeni otobüslerimiz. Bu otobüslerimiz, klimalı, engelli rampası olan modern taşıma araçları.

Biz göreve geldiğimizde şunu söyledik. Bizim insanımız nerede yaşarsa yaşasın hizmetin en iyisine layık. K plakalı araçlarımız vardı ve yazın çok sıcak olurdu ve çok sıkıntılı araçlardı. Bu taşıma işini yapan kardeşlerimize bunu konforlu araçlarla değiştirelim dedik. İki tane K plakayı bir tane H plakaya dönüştürme kararı aldık. Bu uygulamayı ilk önce bu bölge yaptı. Bu gayretlerinden dolayı da bu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Buradaki toplu taşıma kooperatif başkanı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. İşte dönüşüm bu, büyükşehre uyum bu. Burada 2015 model araçlar size hizmetin en iyisini sunmak için buradalar. Deliçay’ın üzerinde yaptığımız köprünün yanı sıra Aksu Çayının üzerine de bir köprü yapacağız. Ayrıca Hacımustafa Çiftliği ile Önsen arasında köprünün oradan karşıya bir yol geçireceğiz.

Şimdi siz Onikişubat ilçesine bağlı olduğunuz için Belediye ve kaymakamlık binaları Binevler bölgesine yapılacak. Siz Adana yolunu dolaşıp gideceğiniz için yolunuz çok uzayacaktı. Bu yapacağımız köprü daha önce Avşar’a yapılacaktı. Onu yapsaydıkta yolunuz yine uzayacaktı. Kalekaya’dan Dadağlı’ya kadar olan arter de bu köprüden faydalansın diye Aksu Nehri üzerine yapacağız. Hemen oradan geçip Onikişubat ilçesinin merkezine ulaşacaksınız. 2016 yılında da o yola başlayacağız.

Şimdi büyükşehir belediyesi olarak tarımsal sulama kanallarınızın tespitini yaptırıyorum. Burada bir kısım kanallar eskimiş şimdi onların da çalışmalarını yapıyoruz.

Sizler bizim yanımızda olduğunuz sürece bize destek olduğunuz sürece bizler daha azim ve şevkle sizlere hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere ...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçük İşletmelere Yönelik Hızlı Destek Programı kapsamında 852 işletmeye, 131 ...

DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIYOR DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIY...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyon çalışmalarıyla ilgili konuşarak, “Ortaya koyduğumuz kona...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
276.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 276.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Sanırız ki bu çağ, eğlence çağı Boş yere kopuyor,aile bağı...

24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle ne...

Bir Başarı Öyküsü Bir Başarı Öyküsü

İlimizin sahip olduğu ‘Tarih, Kültür ve Turizm’ değerlerini ...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Mo...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri ...

Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Çekim Kursu Sahada Uygulamalı Devam Ediyor Halk Eğitim Merkezi Fotoğ...

Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi M...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCAR...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu ...

KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçu...

Alanında uzman akademisyenler KSÜ Hastanesi’nde buluştu. Alanında uzman akademisye...

Türkiye’nin birçok ilinden gelen bilim insanları “Güneş T. Y...

Özel Yıldız Kolejinde Öğretmenler Günü Kutlamaları Özel Yıldız Kolejinde Öğr...

     Özel Yıldız Koleji 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ