Maraşta Haber
Maraşta Haber

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Dalkara’ya Andırın’da Sevgi Seli

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayları Kamil Dalkara, Selim Sümen ve İl Başkanı Esat Şengül’ CHP Kahramanmaraş İl Yönetimi Üyeleri Kadın Kolları, Gençlik Kolları üyelerinde Katıldığı Andırın İlçesinde düzenlenen mitinge çok sayıda Andırınlar katıldı. Andırın İlçe Merkezindeki Mitinginde Söz Alan Dalkara, esnafa, işçiye, emekliye, gençlere, memurlara, çiftçilere ulaşarak CHP’nin ses getiren ekonomik projelerini anlattı. Cumhuriyet […]

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Dalkara’ya Andırın’da Sevgi Seli

28 Mayıs 2015 - 10:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayları Kamil Dalkara, Selim Sümen ve İl Başkanı Esat Şengül’ CHP Kahramanmaraş İl Yönetimi Üyeleri Kadın Kolları, Gençlik Kolları üyelerinde Katıldığı Andırın İlçesinde düzenlenen mitinge çok sayıda Andırınlar katıldı. Andırın İlçe Merkezindeki Mitinginde Söz Alan Dalkara, esnafa, işçiye, emekliye, gençlere, memurlara, çiftçilere ulaşarak CHP’nin ses getiren ekonomik projelerini anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ın İlçelerinde, düzenlediği mitinglerde ekonomik kalkınmalarla ilgili projelerini anlatmaya devam ediyor. CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı Önderliğinde Andırında düzenlenen mitinge çok sayıda vatandaş katıldı. Söz Alan CHP Kahramanmaraş Birinci Sıra Milletvekili Adayı Kamil Dalkara, esnafa, işçiye, emekliye, gençlere, memurlara, çiftçiye CHP’nin ses getiren ekonomik projelerini anlattı.

Andırın İlçesinde Mitinginde halkla buluşan Dalkara ve CHP heyeti buradaki mitingde, “CHP İktidarında çiftçinin kullandığı mazotun 1.50 TL olacağını, Tarımsal desteklerin artırılacağını, Tarımsal ve Hayvansal Üretim merkezleri ile hayvancılığın destekleneceğini üretim ve tüketim arasında denge kurularak yurttaşın pahalı et yemesinin önleneceğini, desteklerle üreticinin de hakkını alacağını” açıkladı.

Esnafın sorunlarını da çözeceklerini anlatan Dalkara , “Kart faizlerinin ve kredi faiz lerinin en az yüzde 80’ninin silineceğini, Emekli çalışan esnaflardan sigorta primi alınmasını sonlandıracaklarını, düşük faizli uzun vadeli kredilerle esnafa kendi işyeri sahibi olanakları sağlayacaklarını dile getirdi..

“EMEKLİLER 3 KURUŞ MAAŞLA GEÇİNMEYE ÇALIŞIYOR”

AKP iktidarının Türkiye’nin bugünlere gelmesinde gerçek katkısı olan emeklileri unuttuğu ve emeklilere hak etmedikleri bir hayatı reva gördüğünü belirten Dalkara, “Türkiye’deki emeklilerin hali perişan. 3 kuruş emekli maaşıyla hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. AKP iktidarının yandaş siyaseti ve halkın yoksullaştırma operasyonu emekliler nezdinde de kendini gösteriyor. Türkiye’yi daha fazla geliştirmek için yıllarca emeklerini döken emekli vatandaşlarımız, kaçak saraylardaki biner liralık kadehlerle, lüks eşyalarla sefa sürenlerin bedeni ödemeye mahkum bırakılıyor. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu,  ‘CHP iktidarında kaçak saraylara, yandaşlara giden hortumlar kesilecek. Bu kaynaklar halka adaletli bir biçimde dağıtılacak. Sözüm sözdür.’ Genel başkanımızın bu sözünü sizlere bende sizlere söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

KAHRAMANMARAŞ’TA YAŞANAN GÖÇÜ DURDURACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Kamil Dalkara’nın Andırın Mitinginde bir başka değindiği konu ise Türkiye’deki tarım ve hayvancılık oldu. Türkiye’de uygulanan yanlış politikalarla tarım ve hayvancılığı bitme noktasına geldiğini kaydeden Dalkara, “Türkiye’de tarım ve hayvancılıkla uğraşarak geçimini sağlamaya çalışan vatandaşlarımızın durumu içler acısı. Çiftçilerimiz aşırı maliyetler nedeniyle ürettiği ürünlerden kazanç sağlayamıyor. AKP,  armatörünün gemisine 1,5 liraya verdiği mazotu, çiftçimize 2-3 kat fazlasıyla veriyor. CHP iktidarında bu durum değişecek. Çiftçimiz mazotu 1,5 liradan alacak. Ayrıca hazırladığımız tarımsal kalkınma projeleriyle kırsal kalkınmayı sağlayarak, çiftçilerimizin, besicilerimizin refah seviyelerini yükselteceğiz. Tarımsal üretim artacak ve tarımsal ürün ithalatı azalacak. ‘Türkiye’de tarım ve hayvancılığı geliştirdik’ diyen AKP iktidarı, gün geldi saman ithal etti, gün geldi ithal hayvan alımı yaptı. Bu nasıl bir geliştirmedir? Madem tarım ve hayvancılık gelişti Kahramanmaraş’ımızın kırsal kesimde neden göçler yaşanıyor? Neden arazi sahibi vatandaşlar arazilerini bırakıp büyük kentlere göç ediyor?  CHP iktidarında sözümüz söz tarımda, hayvancılıkta tekrar canlandırılacak, kırsal kesimdeki vatandaşlara mazot, gübre ve diğer destekler verilecek, üretim yapması sağlanacak. Üreticinin ürettiği ürün para edecek ve AKP iktidarının Kahramanmaraş’ta uyguladığı yanlış politikalar sonucu kırsal kesimde yaşanan göç durdurulacak” ifadelerine yer verdi.

ANDIRIN DAKİ YAYLALARIMIZI EKONOMİYE KAZANDIRACAĞIZ”

Andırın İlçesindeki dağları ve yaylalarının ekonomiye kazandırılacağını belirten Kamil Dalkara, şunları söyledi: ” Andırın İlçemiz dağlarıyla aynı coğrafi özelliklere, aynı bitki örtüsü, aynı kış koşullarına sahip olan bir Bölge Avrupa’da Böyle yerler Turizmin Kapsamında Paralar kazanılırken biz dağlarımıza sahip çıkamadığımızdan bu kaynak heba oluyor. Uluslararası turist taşıyan en önemli ziyaret merkezlerinden biri Kahramanmaraş olacak. Dünyanın en fazla gelişme gösteren turizm alanlarından biri de Doğa ve Dağlara yapılan turlar..

Kahramanmaraş’ımıza Gelen Yerli Yabancı Turistleri yaylalarımıza Turlar Düzenleyerek turizm sektörü için Kahramanmaraş cazibe merkezi haline getirilecek. Bölgemize gelen yerli ve yabancı turistler artık Kahramanmaraş’a geldiklerinde sadece kısa bir ziyaretle dönmeyecek, turistik merkezlerimizi, , ziyaret edecek, harcama yapacak ve Kahramanmaraş ekonomisine katkıda yüksek olacaktır”

SELİM SÜMEN SİYASETTE DİNİ KULANIYORLAR

Andırın İlçesindeki mitingde halkla buluşan büyük ilgi ile karşılanan CHP Heyeti, CHP Seçim Beyannamesinde belirtilen CHP Ekonomik projelerini Milletvekili adayı Selim Sümen halka anlattı..

Emekliye, Her dini bayramda birer maaş net ikramiye vereceklerini açıklayan Sümen “13 Yıllık AKP İktidarları halkı, esnafı, köylüyü, çiftçiyi, dar gelirliyi iyice yoksullaştırmış, namerde muhtaç hale getirmiştir.

CHP İktidarında halkı bu zulümden çekip çıkarıp insanca yaşanacak bir Türkiye özlemini gerçekleştirecek ve korku ve yasaklar imparatorluğuna son verecektir” şeklinde sözlerini tamamladı.

Cumhuriyet Halk Partiler Miting Sonrasında ise Yüzlerce araçla İlçe turu attı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Üyeleri Belli Oldu Ak Parti Kahramanmaraş Yönettim Kurulu Ü...

Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir’in, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı olmasıyla birlikte kimlerin yönetim kurulu ...

Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Başkan Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayr...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: “1 Kasım Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun” Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye B...

“Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur” “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç: “Şeker İşçisine Sahip Çıkmak Onurumdur”                 Seçim çalışmalarına memleketi ...

Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a dedi Göksunlular Bu Kez Oylarımız Öztunç’a de...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç Göksun ilçesi programında Mahalleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Vatan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir...

Başarılı Okul Müdürüne Ödül Başarılı Okul Müdürüne Öd...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Şehit İdari Ataşe Ga...

Kahramanmaraş’ta İl Geneli Tatil Edildi mi ? Kahramanmaraş’ta İl...

Kahramanmaraş’ta bu sabah saatlerinde  başlayan, ilerleyen s...

Dulkadiroğlu İlçesinde Okulların Son Durumu Dulkadiroğlu İlçesinde Ok...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan ilerleyen sa...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ