Maraşta Haber
Maraşta Haber

Stratejik plan hazırlama eğitimi başladı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ve İlçelerden gelen 40 kişinin katılımı ile 30 saatlik  Stratejik plan hazırlama eğitimi başladı. Onikişubat Kahramanmaraş AkdenizMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda ki eğitim saygı duruşu ve istiklal marşımızla başladı. “Kamu idare ve kurumlarının elde ettiği her türlü kamu kaynağının daha verimli, etkin ve şeffaf kullanılmasını amaçlayan 5018 sayılı Kamu […]

Stratejik plan hazırlama eğitimi başladı

04 Aralık 2018 - 7:45A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ve İlçelerden gelen 40 kişinin katılımı ile 30 saatlik  Stratejik plan hazırlama eğitimi başladı.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Onikişubat Kahramanmaraş AkdenizMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda ki eğitim saygı duruşu ve istiklal marşımızla başladı.

“Kamu idare ve kurumlarının elde ettiği her türlü kamu kaynağının daha verimli, etkin ve şeffaf kullanılmasını amaçlayan 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol kanununun 9. Maddesinin kamu idarelerinin stratejik plan hazırlanması zorunlu hale getirilmiştir.” diyerek açılış konuşmasına başlayan Millî Eğitim Şube Müdürü Cuma Doğan yaptığı konuşmasında daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Bu bağlamda ve katılımcı bir anlayış ile hazırlanan Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 2010-2014 ve 2015-2019 stratejik planları başarılı bir şekilde uygulanmıştır.

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarının Planlarında uyumu yakalamak üzere Cumhurbaşkanlığının yazısı ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının 2019-2023 dönemi stratejik planlarını hazırlanması istenmektedir. Bu sebeple Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na teknik destek programı kapsamında stratejik plan hazırlama eğitimi proje başvurusu yapılmış olup DOĞAKA tarafından projemiz desteklemeye uygun görülmüştür.

Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2023 stratejik hazırlık programının yayılması ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “Stratejik Planlama” çalışmalarına başlanmış, bakanlık takvimine uygun olarak çalışma programı yapılmıştır. İlgili genelge doğrultusunda AR-GE birimi koordinasyonunda gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, gerekse müdürlüğümüze bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul ve kurumlarda Stratejik plan ekibi ve stratejik planlama üst kurulları oluşturulmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejik plan hazırlama ekibi tarafından grubumuzun tarihi gelişimi, yasal yükümlülükleri ve mevzuat analizi, faaliyet alanları ve sunulan hizmetleri ayrıntılı bir şekilde incelenmiş ve plana yansıtılmıştır.

Paydaşlarımızla İl Milli Eğitim Müdürlüğü hakkındaki görüş ve beklentilerini belirlemek amacıyla Paydaş anketi yapılmıştır. İç paydaşlara gönderilen anketlerden 778 personelden, dış paydaşları gönderilen anketlerden 105 personelden geri dönüş sağlanmıştır. Paydaş analizi ile Stratejik planlama sürecine girdi oluşturulması sağlanmıştır. Bakanlığımızın stratejik planının cumhurbaşkanınca onaylanması ve illere duyulması ile birlikte Kurumumuzun stratejik planın geleceğine yönelik bölümü çalışmaları başlayacaktır.”

Bu konuşmadan sonra  İl Millî Eğitim Müdürlüğünün DOĞAKA tarafından desteklenen projesi kapsamında,  19 – 23 Kasım tarihleri arasında yapılacak 30 saatlik ilçelerimizin Stratejik planlama ekiplerinden oluşan 40 kişilik personele,  stratejik plan hazırlama eğitimi  Millî Eğitim Bakanlığı Stratejik Plan Koordinatörü Fatih İşlek tarafından anlatılmaya başlandı.

Stratejik Plan Koordinatörü Fatih İşlek eğitimini, Kamu Mali Yönetimi Değişim nedenleri, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol kanunu, Kamu Yönetimi Sorunları, mali Yapı ve Mevzuata İlişkin Sorunları anlatarak başladı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurma...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) yerleşen öğrencileri kurduğu stantl...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Ya...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tolga Yağan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Al...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – III

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâretimiz, “Gül”ün gölgesinden uzaklaşıp, O’nun gurbetine düşen; biz firârî, “biz...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun&#...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akkü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ