Maraşta Haber
Maraşta Haber

Siyasette Jest Dönemi

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette; ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ demek ve bu ittifakın ne kadar gerekli olduğunu anlatmaktır. AKP ve MHP sözcüleri tarafından yapılan açıklamalardan AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde yapacağı Cumhur İttifakı’na ilişkin çalışmalarda sona gelindiği […]

Siyasette Jest Dönemi

16 Aralık 2018 - 4:55A+A-

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette; ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ demek ve bu ittifakın ne kadar gerekli olduğunu anlatmaktır.

AKP ve MHP sözcüleri tarafından yapılan açıklamalardan AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde yapacağı Cumhur İttifakı’na ilişkin çalışmalarda sona gelindiği anlaşılmaktadır.

Partililer kendi Partisinin aday çıkarmadığı illerde aday çıkartan Partiye oy vererek Cumhur İttifakı’nın seçimden galip çıkmasını sağlamaya çalışacaktır. Kısaca MHP ve AKP bazı seçim bölgelerinde aday çıkarmayarak birbirlerine jest yapmış olacaklar.

Genel çerçevenin hemen hemen böyle olacağı biliniyor ancak;  Adana ve Aydın için nihai kararın Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin buluşmasına bırakıldığını biliyoruz.

Bazı İlçelerde de desteğin karşılıklı süreceği söyleniyor. 2014 Yerel Seçimlerinde MHP’nin kazandığı ve son anketlerde önde göründüğü 60 civarındaki ilçede MHP adayının desteklenmesi söz konusu olabilecek.

Bu 60 İlçenin içerisinde bizim ilçelerden yani Kahramanmaraş’ın ilçelerinden var mı? Diyenlere; şuan bu sorunun cevabını bilmiyoruz ama ‘2014 Mahalli Seçimleri İlçe Seçim Sonuçlarını’ incelediğimizde, ‘neden olmasın’ demek geliyor.

Nedenini hemen söyleyelim. Kahramanmaraş’ın üç (3) ilçesi var ki bu ilçelerde MHP ‘yoldan geçen bir adamı dahi aday gösterse’ seçimi CHP kazanır demek yanlış olmaz.. Bu sonucu tahmin etmek için ‘evliya’ olmaya elbette gerek yok. 2014 Yerel Seçim Sonuçlarına bakılırsa söylenilenin doğruluğu hemen anlaşılır:              

Nurhak: ( CHP: %32,2/2.452, AKP: %29.1/2.217, MHP: %27.5/2096)

Pazarcık: ( CHP: %40,9/15.739, AKP: %41./15.960, MHP: %12.7/4.875)

Ekinözü: ( CHP: %33,7/2.638, AKP: %36.5/2.861, MHP: %5.1/399)

Halen; Nurhak CHP, Pazarcık ve Ekinözü AK Parti’de. AK Partinin dört yıldan beri yıpranmışlığı düşünüldüğünde bu üç ilçede İttifak olmazsa kesin CHP kazanacaktır. Afşin ve Andırın da ise MHP atbaşı da olsa önde diyebiliriz.

11 Aralık 2018 Salı günü Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli Cumhur İttifakında son rötuşları yapmak için bir araya geliyorlar. Varılan mutabakat en geç hafta sonu açıklanacaktır. Kahramanmaraş ilçeleri mutlaka Cumhur İttifakı kapsamına alınmalıdır. Afşin ve Andırın da MHP, Pazarcık, Nurhak ve Ekinözü’nde AKP desteklenmelidir. Yoksa Nurhak gibi Pazarcık ve Ekinözü de CHP’ye kaptırılacaktır. Bizden söylemesi.

                                          ……………..……………

Mimarlarımız Dergi Çıkarmış. Hayırlı uğurlu olur inşallah. TMMOB Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şubesi 30 Kasım 2018 günü, ilk sayısını çıkardıkları dergiyi bir toplantı yaparak tanıttılar. Çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyorum. Yalnız tanıtım toplantısına verilen ismi okuyanlar ne yapılacağını pek anlamamışlar. Birkaç davetli arkadaşım arayarak bana sordular. ‘TAVERNAKÜLER BÜLTENİ LANSMAN KOKTEYLİ’ toplantısından böyle haberim oldu. Davetiyede aynen‘TAVERNAKÜLER BÜLTENİ LANSMAN KOKTEYLİ’ diye yazıyordu. Okuyunca Bende şaşırdım. Arkadaşlarıma; ‘Yerli ve Halka Özgü Olan Mimarimizin Konu Edileceği Derginin Tanıtım Toplantısı’ olabilir dedim. İnşallah yanlış bilgi vermemişimdir.

Yaptığım açıklama yanlış ise oda yetkilileri beni uyarsınlar lütfen. Kendilerinden ricam sonraki toplantılarını herkesin anlayacağı bir dille duyursunlar.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘Canım Sıkıldı’ Diyemem ‘Canım Sıkıldı’ Diyemem

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette...

CANIM MEHMED’İM CANIM MEHMED’İM

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette...

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN! HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN!

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette...

Annemize  Anne Gözüyle Bakmalıyız… Annemize Anne Gözüyle Bakmalıyız…

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle bir anlaşmaya ne gerek vardı ki?’ diyenlere verilecek en güzel cevap elbette...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Gençlik Dönüklü’de Gelecek Dönüklü’de” nihayete erdi. “Gençlik Dönüklü’de Gelec...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Dönüklü Mahallesi Şehit Mehm...

Uğur Ersoy Dualarla Defnedildi. Uğur Ersoy Dualarla Defne...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü eski Millî Eğitim Mü...

“Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar Önce Gördü” “Mahzuni Zevzekleri Fırıl...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öz...

Afşin Mesleki Teknik Eğitim Fuarı Renkli Geçti Afşin Mesleki Teknik Eğit...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Ortaokul 8. sınıf ile...

Mehmet Emin Ersoy’un Acı Günü Mehmet Emin Ersoy’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı ...

Aday Öğretmenlerden Örnek Davranış Aday Öğretmenlerden Örnek...

Kuzey Yıldızları diye anılan Kuzey  İlçelerinde görev yapan ...

Kavlaklı İlkokulundan “Okul dışarıda ve oyun oynama günü”  etkinliği Kavlaklı İlkokulundan ...

 Kahramanmaraş Onikişubat Kavlaklı İlkokulu olarak “Ok...

“Başarıyı Okulla Yakala Projesi”nin 6. Sınavı Yapıldı “Başarıyı Okulla Ya...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Bü...

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem ‘Canım Sıkıldı’ Diyemem...

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri a...

Elbistan da MTAL Öğrencileri Füze Yaptı Elbistan da MTAL Öğrencil...

Elbistan Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin spor salonunda açı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ