Maraşta Haber
Maraşta Haber

Normalleşme Süreci

Seçim bitti ancak itiraz süreci devam ediyor. Siyasi partilerin her biri kaybettikleri yerlerde oyların yeniden sayımı için YSK’ ya itiraz ediyor. Top YSK’ da. YSK çok deneyimli ve ne yapacağını çok iyi biliyor. Durum ‘Tavşana kaç, tazıya tut’ durumu. Bir başka deyişle hal; ‘ne şiş yansın ne kebap’ hali. Bir yanda ülkenin Cumhurbaşkanı, bir yanda […]

Normalleşme Süreci

09 Nisan 2019 - 7:26A+A-

Seçim bitti ancak itiraz süreci devam ediyor. Siyasi partilerin her biri kaybettikleri yerlerde oyların yeniden sayımı için YSK’ ya itiraz ediyor.

Top YSK’ da. YSK çok deneyimli ve ne yapacağını çok iyi biliyor. Durum ‘Tavşana kaç, tazıya tut’ durumu. Bir başka deyişle hal; ‘ne şiş yansın ne kebap’ hali.

Bir yanda ülkenin Cumhurbaşkanı, bir yanda Cumhur, YSK ne kadar deneyimli olursa olsun yaşanan nizahı bir çırpıda çözemiyor. Bence yavaş hareket ederek zaman kazanmaya ve başlarını belaya sokacak yanlışlardan kaçınmaya çalışıyorlar.

Bu taktikle İstanbul’un dışındaki problemler üç aşağı beş yukarı çözülmüş gibi gözüküyor. Çükü, Mansur Yavaş ve Tunç Soyer mazbatalarını alarak görevlerine başladılar.

Sıra İstanbul’a geldi. ‘İstanbul bir başka, o hiçbir yere benzemiyor.’  Sayın Cumhurbaşkanının sevdasıda herkes tarafından biliniyor.

İstanbul ve Ankara’yı kaybeden AK Parti kurmayların işi gerçekten zor. Biliyorlar ki, İstanbul ve Ankara’yı kaybetmelerinin bedeli çok ağır olacak. Bu sebeple, Cumhurbaşkanının tepkisinden korkarak olmadık senaryolar içeren dosyalarla hem Genel Başkanlarını hem de YSK’yı kandırmaya çalışıyorlar. Vaziyet bu.

Sayın Cumhurbaşkanımızı kandırsalar da YSK’yı kandırmaları çok kolay gözükmüyor. Neden mi? ‘Yüksek Seçim Kurulu geçen gün yaklaşık 4,5 saat süren toplantının ardından AK Parti’nin İstanbul’da tüm oyların yeniden sayım talebini reddettiğini, 21 ilçedeki 51 sandıkta yeniden sayım yapılmasına karar verdiklerini, Büyükçekmece’deki durumun ise 09.04. 2019 Salı günü görüşüleceğini ilan etti’ de ondan…

Sonuç, İstanbul İmamoğlu’na verilecek ama bu iş,  Cumhurbaşkanını alıştıra alıştıra yapılacak. YSK fire vermeden bu beladan kurtulurken AKP’de ciddi bir değişim yaşanacak.    

Gelelim Maraş’a

Kahramanmaraş’ta seçiminin mutlak galibi tartışmasız Cumhur İttifakı oldu. Hem Büyükşehir Belediye Başkanlığını hem de 11 İlçe Belediye başkanlıklarını Cumhur İttifakının adayları kazandılar. Sonuçlar; vatana ve millete hayırlı uğurlu olur inşallah.

MHP’li vatandaş İttifakın Belediyelerdeki görev dağılımlarında da devam etmesini istiyor. Büyükşehirde ve tüm ilçelerde hem başkan yardımcılarından birisinin hem de tüm komisyonların başkan yardımcılarından birisinin mutlaka MHP’li olmasını bekliyor.

MHP’li kardeşlerim bu konuda oldukça ısrarlılar. Yoksa ortada ittifak- mittifak kalmaz diyorlar. AK Partili dostlara duyurulur…

Dertler gerçekten çok fazla. İşsizlik, pahalılık dayanılır gibi değil. Cenabı Hak göreve yeni veya yeniden seçilenlere yardım etsin. Onlara; ‘Hüsnü Ahlak’ versin. Kendilerini; ‘kul hakkı yemekten, adaletten ayrılmaktan, adam kayırmaktan, hısım ve akrabaya haksız kazanç sağlamaktan, emaneti ehline vermemekten,’ muhafaza buyursun. Milletin malını; ‘babasının malıymış gibi kullanmaktan, kendisini uyaranları zehirli yılan zannetmekten,’ korusun rabbim.

Meseleleri;  ‘Allah’ın emrettiği, yasaların dediği gibi değil, partili gibi gözüken dalkavukların, yağdanlıkların, sahtekârların dediği gibi yapmaktan’ korusun Rabbim…

Makam ve mevkilere yerleşen kardeşlerimize; ‘gökyüzünden melekler, yeryüzünden insanlar tarafından dört gözle izlendiklerini, günü geldiğinde hem bu dünyada hem de öbür dünyada hesaba çekileceklerini, birilerinin menfaati için yaptıkları yanlışların kurbanı olacaklarını’ hiç unutturma Allah’ım.

Başkanlarımızı; ‘sosyal belediyecilik yapıyoruz diyerek yan gelip yatan ve hiç hak etmeyen sırf yandaş oldukları için onlara kömür, gıda, iaşe ve para yardımı yapmak yerine iş vererek alın terlerinin karşılığını vermeyi’ nasip eyle Allah’ım.

Devletimize ve Milletimize Zeval verme Allah’ım.    

  

 

                                                               

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İnsanımız Gittikçe Mutsuzlaşıyor. İnsanımız Gittikçe Mutsuzlaşıyor.

BM tarafından her yıl yayımlanan ‘Dünya Mutluluk Raporu’ yine yayınlanmış. Bu rapora göre 156 ülke arasında 79’uncu sıradaymışız. Türki...

KERBELÂ’YA AĞIT KERBELÂ’YA AĞIT

Orta Doğu, gece/gündüz yanıyor Her günüm aşûre, her yer Kerbelâ. Onca Hüseyinler dâr’ın katında Her günüm aşûre, her yer Kerbelâ.  ...

Eğitim Hatırlatmaları Eğitim Hatırlatmaları

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı, 2 Eylül 2019 Pazartesi günü başladı. Yaklaşık iki aydan beri tatil yapan öğretmenler göreve başladı. Öğr...

Türk Tarihinde Ağustos Zaferleri Türk Tarihinde Ağustos Zaferleri

‘Zafer Ayı’ diye adlandırdığımız Ağustos ayında kazanılan askeri başarılarımızı söyle sıralayabiliriz. Malazgirt Meydan Muharebesi (26 ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Soru Hazırlama Çalışmalarını Başlattı İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Millî Eğitim Bakanlı...

Bu Yalnız Ardıç, Anıt Ağaç olarak tescil edilecek mi? Bu Yalnız Ardıç, Anıt Ağa...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi Büyüktatlar Mahallesinde...

Erenler İmam Hatip Ortaokulu ve Yurdu Dualarla Açıldı Erenler İmam Hatip Ortaok...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi’nin Kurtlar Mahallesinde...

Okul Öncesi “Okula Geçiş Partisi” Yapıldı Okul Öncesi “Okula Geçiş ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Zübeyde Hanım...

Hayvan Borsasına Alternatif Yol Hayvan Borsasına Alternat...

Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Borsası’nı Kayseri yoluna...

Elbistan Devlet Hastanesi  MERCEK ALTINDA! Elbistan Devlet Hastanesi...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç Hastane Skandalını TBM...

Açıkpazar Karaelbistan’a Yakıştı Açıkpazar Karaelbistan’a ...

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ilçeye bağlı Karael...

Büyükşehirden Kadınlar İçin Spor Kursu Büyükşehirden Kadınlar İç...

Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlar için açılan aerobi...

Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı Kahramanmaraş’ta Robotik ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişuba...

Kan Davalı 2 Aile Barıştırıldı Kan Davalı 2 Aile Barıştı...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde 1 kişinin hayatını ka...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ