Maraşta Haber
Maraşta Haber

Nefesler tutuldu, dananın kuyruğu ha koptu ha kopacak!

Söylenecek söz kalmadı. Her ne varsa yazılara döküldü, kaldı ki aday adayları da evi barkı unutup, işi-gücü ihmal edip gezmekten, vatandaşın elini sıkmaktan yorgun düştü, hayatında görmediği,  gitmediği yerlere gitti, tanımadığı kimselerle tanışma fırsatı buldu, içinde ne varsa söylenecek, söyledi. Vatandaş, esnaf ve sivil toplum kuruluşları (ki çoğunun adresini, başkanını bilmeyiz) bu süreçte gördükleri iltifatlar […]

Nefesler tutuldu, dananın kuyruğu ha koptu ha kopacak!

06 Nisan 2015 - 18:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Söylenecek söz kalmadı. Her ne varsa yazılara döküldü, kaldı ki aday adayları da evi barkı unutup, işi-gücü ihmal edip gezmekten, vatandaşın elini sıkmaktan yorgun düştü, hayatında görmediği,  gitmediği yerlere gitti, tanımadığı kimselerle tanışma fırsatı buldu, içinde ne varsa söylenecek, söyledi.

Vatandaş, esnaf ve sivil toplum kuruluşları (ki çoğunun adresini, başkanını bilmeyiz) bu süreçte gördükleri iltifatlar ve ilgi karşısında şaşırdılar,  ‘Vay be, biz neymişiz de haberimiz yok. Bizi de adam yerine koydular!’ diyerek gelen aday adayları karşısında nezaketlerini ve ikramlarını esirgemezlerken, çoğu aday adayı eli boş gelmedi. Bir kutu çikolata, bir çiçek ya da pasta falan, bir elma gönül alma hesabı, karşıdakini de önemsediler.

Diyoruz ya sözün ve yolun bittiği yere geldik. Araba da yoruldu, sürücü de. Lastikler eskidi, yolda lazım olur diye alınan bisküvi, su, yemek için dahi zaman bulamayınca, ayaküstü atıştıracak ne varsa onlar da tükendi.

Zaten her gittiği yerde aynı cümleleri kuran, iktidar kanadından aday adayı ise iktidarın hizmetlerini, çalışmalarını, projelerini öve öve bitiremediler, muhalefet cenahında olanlar da, iktidara veryansın ettiler, adını koydukları siyasete aiti etik değerler varsa yere yer onları da çiğnediler, vatandaşı ikna etmeye çalıştılar, şirin görünmeye çaba sarf ettiler.

*

Şunu da öğrendik, şehrimizde irili ufaklı yaklaşık bin’e yakın sivil toplum kuruluşu varmış. Kanarya sevenlerden tutun da, damızlıklara kadar…

Ankete katılan, temayüle iştirak eden, mülakata çağrılan aday adayları şimdi beklemeye çekildiler. Ha, çoğu da genel merkez önünde yorgan-döşek yattı. Sanıyorum Ankara otellerinde yer de kalmamıştır. Ankara’ya gelmişken, araya birilerini soktular, icazet istediler, ‘seni referans yazabilir miyim abi?’ yalvarmaları ile genel merkezi ikna odasına almaya çalıştılar.

Kimi sahada gezindi, sıkılmadık el ve çalınmadık kapı bırakmazken, kimileri de, özellikle kendinden ve yerinden emin olanlar, kılını bile kıpırdatmadı.

Siyasetçiye güvenmeyeceksin. Söz verirler, tamama derler, okey deyip seni gönderirler, kapıdan çıkınca,  ‘hadi lan, bu da kendini birşey sanıyor!’ derler.

Kendine güvenen, sicili temiz, siyasi ve mesleki sabıkası olmayanlara ve sürekli sahada olanlara şimdiden vekillik hayırlı olsun!

Hak etmeyenler, meclise yakışmayanlar da addaaaaaa gidecekler. Ki anca giderler!

Diyorlar ki kimlere ilk 8’e girer. Partilerin göstereceği adaylar, partilerin kaç milletvekili çıkartacağının delili olacak.

Ötesi hikaye..

NOT: Gaziantep’ten Ankara’ya uçuyorum. Size Ankara’dan sıcak haberler aktaracak, Güreş Federasyon Başkanlığı seçimini izleyeceğim. Yola gidiyorum, ne olur ne olmaz, hakkınızı helal edin!

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgârın inisiyatifiyle uçuştuğu bir sonbahar günüydü. Güneşin gülümsediği bir p...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU?

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarışabilecek, liderlik yapabilecek önemli bir isimi kamuoyu önüne halen koyama...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibarettir. Onun gayesi insanı fakirlikle tehdit edip, cimrilik tuzağına düşürmekt...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim telaşına düşen gerek Cumhur İttifakı bileşenleri gerekse Millet İttifakı üy...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri balık pazarında Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mükrime Hatun Mesleki ve Tek...

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem Karabörk” kütüphanesinin açılışı yapıldı. Cahit Zarifoğlu İlkokulun...

Kahramanmaraş Onikişubat Cahit Zarifoğlu İlkokulunda yeniden...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödü...

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapı...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atölyesi Açılışı Yapıldı Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesind...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve E...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitim...

İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ