Maraşta Haber
Maraşta Haber

Bu Necip Millet

Seçimler sonuçlandı. Milli irade tecelli etti. Sandıktan, bırakın “Kudretli Başkan Yönetimini” tek başına iktidara dahi izin çıkmadı. İşimize gelse de gelmese de sandığın mesajı bu… Sonuçlar vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı olsun. Yeni vekillerimizin altısı AK Partiden, ikisi ise Milliyetçi Hareket Partisinden seçildiler. CHP Milletvekili çıkartamadı. AK Partiden seçilen Milletvekillerimiz sırasıyla Mahir Ünal, Nursel […]

Bu Necip Millet

10 Haziran 2015 - 7:47A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Seçimler sonuçlandı. Milli irade tecelli etti. Sandıktan, bırakın “Kudretli Başkan Yönetimini” tek başına iktidara dahi izin çıkmadı. İşimize gelse de gelmese de sandığın mesajı bu… Sonuçlar vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı olsun.

Yeni vekillerimizin altısı AK Partiden, ikisi ise Milliyetçi Hareket Partisinden seçildiler. CHP Milletvekili çıkartamadı.

AK Partiden seçilen Milletvekillerimiz sırasıyla Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Bayazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak ve Mehmet İlker Çitil. Pırlanta gibi Altı Maraşlı kardeşimiz.

Milliyetçi Hareket Partisinden ise Fahrettin Oğuz Tor ve Sefer Aycan. İki deneyimli ve mütevazı hemşerimiz.

Başarılı olmaları için kendilerine yürekten dualar ediyoruz. Elbette farklı partilerden seçildiler ama artık bu vekillerimiz biz Kahramanmaraşlıların vekilleri olacak diye düşünüyoruz.

Seçimler bitti. Herkes belli bir çizgide söyleyeceğini söyledi. Artık normale dönme zamanı geldi. Söylenecek söz; “Sonuçlar hepimiz adına hayırlı olur inşallah” olmalıdır.

Seçim süreci içerisinde istemeden, farkında olmadan kırgınlıklar yaşanabilir. Bu kırgınlıkların giderilmesi, karşılıklı olarak helallik ve özür dilenmesi ve yeniden kardeş olunması iyi olur düşüncesindeyim.

YAZ TATİLİ

 Bilindiği gibi 12 Haziran 2015 Cuma günü ilk ve Ortaokullar yaz tatiline başlayacaklar. Milyonlarca çocuğumuz ve gencimiz için üç ay sürecek olan uzun bir tatil dönemi başlayacak.

Çocuklar açısından bir problem yok denilebilir. Onlar daha özgür olacaklar, daha çok oynayacak ve daha çok eğlenebilecekler.

Hanımın herhangi bir işte çalışmadığı ailelerde de bir problem olmayacak, çocuklar anneleriyle birlikte olacakları için aileler bir plan yapma gereği duymayacaklar.

Anne ve baba çalışan ailelerde okulların üç ay kapalı olması bir takım sıkıntılara neden olacaktır. Özellikle anasınıfında ve ilkokulda öğrencisi olan çalışan anne ve babalar çocuklarını emanet edecek bir kurum arayışına düşeceklerdir.

Uzun süren yaz tatili iyi planlanmadığı takdirde sıkıcı ve boşa geçen bir süre olacaktır. Bilindiği gibi “yata yata sadece karpuz büyür” denilmektedir. Çocuklarımız üç ay boyunca sadece yatarak ve bilgisayar başında oyunlar oynayarak vakit geçirirlerse yıl içerisinde okullarında elde ettikleri kazanımlarını tekrar kaybedeceklerdir.

İlkokul birinci sınıfı bitiren yavrularımızın öğrendikleri okuma ve yazmayı unutmalarını istemiyorsak bu yavrularımızın tatilde okuma ve yazma çalışmalarına devam etmelerini sağlamalıyız. Ara sınıflarda okuyan öğrencilerimize geride kalan sınıfına ait ders konularını mutlaka tekrar ettirmeliyiz.

Eğer imkânımız varsa çocuklarımızın üç aylık yaz tatili boyunca yaz okuluna veya kuran kursuna devam etmelerini sağlamalıyız. Bunu yaparken “çocuk yanımdan uzaklaşsın da ne yaparsa yapsın?” düşüncesiyle hareket edilmemelidir.

Çocuğu yollayacağımız yaz okulunun programı ciddi olarak incelenmelidir. Kuran kursuna veriyorsak eğer kursu açan kişiler ve öğrencileri eğitecek görevliler hakkında mutlaka bilgi edinilmelidir.

Bu konuda sloganımız; “ Çocuklarımız yaz tatili süresince daha fazla oynasın daha fazla dinlensin ama mutlaka derste çalışsın” olmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yapmak suretiyle, kötülüğü insanlara sevdirmesidir. Bu durumu beyan eden ayett...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir mi? Maşukunun peşine düşüp gidebilir mi? Hatta uğruna yârin canı verebilir...

 FASL-I MUHABBET ŞİİR SEÇKİSİ  FASL-I MUHABBET ŞİİR SEÇKİSİ

( EV SAHİBİ ŞAİR: SELAHATTİN ACUN) Acı olsa bile zorluğa alış Kimse baki değil yok daim kalış Zor gelsede durma sabırla çalış Azimle ça...

İSLAM’DA İNTİHAR  İSLAM’DA İNTİHAR 

İslam, bütün canlılara yaşama hakkı tanımış, bu hakka haksız olarak tecavüz edilmesini de yasaklamıştır. İnsanın değerini bildiren ayet...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ