Maraşta Haber
Maraşta Haber

İYİ BİR DAVETİYE İLE ORGANİZASYONUNUZA KİTLELERİ ÇAĞIRIN

Davetiye, kültürümüzün en önemli parçalarından biridir. Hatta bu konuda uzun yıllar geçmişe ait davetiyeyi biriktirenler de mevcuttur. Peki gerçek anlamda davetiye ne içindir ve nasıl kullanılmalıdır? Belki de hepimizin atladığı nokta burasıdır. İnsanlar birbirlerini bir yere davet ederlerken genelde bu davetiyelerle işlemi resmileştirmiş olurlar. Ancak geçmişte olduğu gibi günümüzde de bazı kurallar vardır. Davetiyeye ait […]

İYİ BİR DAVETİYE İLE ORGANİZASYONUNUZA KİTLELERİ ÇAĞIRIN
Bu yazı advertorialdir.

03 Ekim 2018 - 3:19A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Davetiye, kültürümüzün en önemli parçalarından biridir. Hatta bu konuda uzun yıllar geçmişe ait davetiyeyi biriktirenler de mevcuttur. Peki gerçek anlamda davetiye ne içindir ve nasıl kullanılmalıdır? Belki de hepimizin atladığı nokta burasıdır. İnsanlar birbirlerini bir yere davet ederlerken genelde bu davetiyelerle işlemi resmileştirmiş olurlar. Ancak geçmişte olduğu gibi günümüzde de bazı kurallar vardır.

Davetiyeye ait kurallar nelerdir?

Davetiye, çok yakın akrabaya verilmez. Verilirse yakın olunmadığı düşünülür. Bu tarz kişilere sözle söylemek daha doğru olur. Aile bunların başında gelir.

Davetiye dağıtırken şunu unutmamak gerekir, genelde düğün vb. kutlamalarda davetiyenin son 10 gün dağıtılmasına özen gösterilmelidir. 1 ay önceden davetiye dağıtmak abesle iştigaldir ve alan kişi yüksek ihtimal bu etkinliği unutacaktır.

Bunun yerine 3-4 günlük yoğunlaştırılmış bir programla davetiye dağıtmak daha mantıklıdır.

Davetiye dağıtırken liste yapılmalı, bu liste takip edilmelidir. Böylelikle eş – dost – akrabanın davetiyesi unutulmaz.

Davetiyeye isim yazmak her daim bir inceliktir. İsim yazmayan bir davetiye gelişi güzel gibi görülebilir. İsim yazılan davetiye insanı daha özel hissettirir, bu konuda hassastır.

Özel günleri daha da özel kılan davetlileri misafir etmek için hazırlanan bunca çabanın en önemli noktasıdır bu kağıtlar. Sıradan bir kağıt olarak görülmemeli. Zaten bir davetiyeciye gittiğinizde ya da online bir davetiye sitesini ziyaret ettiğinizde fark edeceksiniz ki bunlar gelişigüzel kağıtlar değil, organize bir bütündür. Evlenen arkadaşlar daha iyi bileceklerdir, aslında zor bir süreçtir bu. Özellikle iki kişinin ve fazlasının beğeneceği bir organizasyon davetinde kullanılacak davetiyeyi seçmek normal bir seçimden çok daha zordur çünkü ortak bir payda aranır ve çoğu zaman bulmak epey uğraştırıcı olur. Satıcı da bu konuda epey sıkıntı yaşar nitekim herkesi mutlu etmek epey zordur ve genelde tasarımları bir gün sonra atıp küçük revizyonlarla işlemi müşteriye teslim ederler.

Bir erkek olarak seçimi kadına bırakmanın son derece mantıklı olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle zıt gitmek anlamsız, kadınların seçimleri hem bizimkilerden daha çok beğeniliyor hem de onlar bu konuda bizden daha ince düşüncelere sahipler.

Gelelim fiyatlara;

istanbul davetiye fiyatları, kullanılan malzemenin cinsine, kalitesine, renk skalasına ve sayısına, baskı adedine göre ciddi farklılıklar gösterebilmektedir. İnternet bu konuda oldukça iyi bir alternatif yaratmıştır çünkü işletme maliyeti normal bir işletmeye göre daha düşük, ulaştığı kitleler daha geniştir. Bu bağlamda da pendik davetiye satışı yapanlar internet ortamını en iyi kullanan sektörlerin başında gelmektedirler.

Türkiye’de hala yaşamını sürdüren, tüm teknolojik gelişmelere inat çok hoş bir seda, yüzde tebessüm oluşturan davetiyelerle yapacağınız organizasyonu neşelendirmeniz son derece mümkün.

Yapılan bir araştırmaya göre davetiyenin bir organizasyona katılımı çok ciddi oranda etkilediği söylenmektedir. Bu da davetiye seçimine vermemiz gereken önemi bizlere göstermektedir.

Yapacağınız organizasyonlarda bu konuya özel hassasiyet göstermeniz önemlidir.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : | Bu yazı advertorialdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cam Kavanoz Cam Kavanoz

Yiyecek saklamak için tercih ettiğiniz cam kaplar, hava almadığı sürece uzun süre dayanıklıdır ve özellikle konserve ve benzeri gıdalar...

Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Eve Döndü Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Ev...

Ukrayna’da bir sirkte sahneye çıkarılan ve performans için kullanılan dört aslan kurtarıldıktan sonra, Tukish Cargo uçağıyla Güney Afri...

Matcha Premium Japanese Satış Matcha Premium Japanese Satış

E-ticaret sektörü özellikle son yıllarda oldukça hız kazanmış ve hemen her gün binlerce sipariş alır duruma gelmiştir. Farklı ürünler i...

Maydonoz Kürü Nedir? Maydonoz Kürü Nedir?

Günümüzde zayıflamak, kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Sağlıksız zayıflama ilaçları ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ORUCUN MANEVİ FAYDALARI  ORUCUN MANEVİ FAYDALARI ...

Oruç tutmanın temel sebebi, Allah’ın emridir. Bunun gerekçes...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camia...

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetl...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nde...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Ö...

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN – III HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMA...

Yâ Şehr-i Ramazan! Bizler, Senin gelmenle birlikte yeniden; ...

Yahya Kemal’de Polis Sevgisi Bir”inci” Yahya Kemal’de Poli...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Yahya Kemal İlkokulu’...

Hasan & Meral Mutluluğa Koştular Hasan & Meral Mutlul...

Mehmet ve  Ayşe Gören Çifti’nin beyefendi oğullar  Hasan ile...

21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Projesi 21. yy’da İş Sağlığ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Görev Değişikliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür yardımcılar...

Yeni İl Müftüsü Mustafa Tekin, Görevine Başladı Yeni İl Müftüsü Mustafa T...

Son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kahramanmara...

Yenilenen Park Yenilenen Park

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü Kahramanmar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ