Maraşta Haber
Maraşta Haber

Göksun’da Girişimcilik Kursu’nun 2.’si Başladı

Göksun Belediyesi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Bakü Tiflis Boru Hattı Projesi (BTC) işbirliği ile hayata geçirdiği ve ilkini geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdiği “Girişimcilik Eğitimi Programının” ikincisini düzenliyor. Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, kurs programın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde Girişimcilik Kurslarına katılan girişimci adaylarının % 8’inin iş […]

Göksun’da Girişimcilik Kursu’nun 2.’si Başladı

08 Haziran 2015 - 22:28A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Göksun Belediyesi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Bakü Tiflis Boru Hattı Projesi (BTC) işbirliği ile hayata geçirdiği ve ilkini geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdiği “Girişimcilik Eğitimi Programının” ikincisini düzenliyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, kurs programın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde Girişimcilik Kurslarına katılan girişimci adaylarının % 8’inin iş kurmasına rağmen, Göksun’da iş kurma oranının % 35 olduğunu söyledi.

Gelişimin, değişimin ve büyümenin ilk adımının girişimcilik olduğuna vurgu yapan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Her şey girişmekle başlar. Sizler bu kursa katılarak yeni bir iş kurma girişiminde bulundunuz. Her biriniz şunu iyi bilmelisiniz ki bu kurs neticesinde alacağınız belge ile yapacağınız müracaat sonucu açacağınız iş yerlerindeki üretim veya hizmet ile önce kendi ekonominize, daha sonra bulunduğunuz ilçe ekonomisine, bölge ekonomisine ve nihayetinde ülke ekonomisine katkı sağlayacaksınız. Yani bu ülke de yaşayan bir fert olarak her şeyden önce ülkeye karşı görevinizi yerine getirmiş olacaksınız. Sadece  kendi ihtiyaçlarınızı karşılamada, ev ekonomisine katkı da bulunmakta değil tüm ülke ekonomisine katkı da bulunacağınızı bilmeniz gerekir. Bizim asıl  mutlu olacağımız nokta da bu zaten. Biz belediye olarak bu kursları bunun için açıyoruz.”

Gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmek için her bireyin üretici konumunda olması gerektiğini savunan Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Çalışmalıyız bir şeyler üretmeliyiz ki hep beraber refah bir toplum haline gelelim. Biz belediye olarak, yerel yönetim olarak hem halkımızın alt yapı ve üst yapı hizmetlerini sunmak, hem de sosyal anlamda, ekonomik anlamda  katkı sağlamak için elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. Tek başımıza yapamadığımız işleri diğer kurum ve kuruluşlarla, KOSGEB ve BTC ile STK’larla beraber olmak suretiyle yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bunda da başarılı olacağımızı ümit ediyor, bu kursun başarılar getirmesini, iyi işler kurmanızı  ve maddi anlamda da beklentinizin üzerinde  getirisi olmasını temenni ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise konuşmasında, Göksun’da Girişimcilik Eğimine katılan girişimcilerin iş kurma oranının Türkiye ortalamasının üzerinde olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Girişimcilik Eğitimi Programına katılan 60 kursiyer 70 saat eğitimin sonunda alacağı girişimcilik belgesi ile iş yeri açması durumunda KOSGEB tarafından 30 bin lira hibe desteği alabilecek.

Konuşmaların ardından, Prof. Dr. Cuma Akbay tarafından verilen ve 10 gün sürecek olan “Girişimcilik Eğitim Programı” ilk dersle başladı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cam Kavanoz Cam Kavanoz

Yiyecek saklamak için tercih ettiğiniz cam kaplar, hava almadığı sürece uzun süre dayanıklıdır ve özellikle konserve ve benzeri gıdalar...

Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Eve Döndü Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Ev...

Ukrayna’da bir sirkte sahneye çıkarılan ve performans için kullanılan dört aslan kurtarıldıktan sonra, Tukish Cargo uçağıyla Güney Afri...

Matcha Premium Japanese Satış Matcha Premium Japanese Satış

E-ticaret sektörü özellikle son yıllarda oldukça hız kazanmış ve hemen her gün binlerce sipariş alır duruma gelmiştir. Farklı ürünler i...

Maydonoz Kürü Nedir? Maydonoz Kürü Nedir?

Günümüzde zayıflamak, kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Sağlıksız zayıflama ilaçları ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ