Maraşta Haber
Maraşta Haber

En Anlamlı Kampanya: “Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum”

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu Başkanı Abdurrahman Katlan; Ramazan ayının girmesi ile birlikte “İnsan Kullanım El Kılavuzu Kur’an-ı Kerim’e insanlarımızın ilgisinin arttığını (KAB) Platformu olarak Kur’an’ın manasını okuma ve anlamada bir farkındalık oluşturma adına “Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum” kampanyası başlattıklarını belirtti.  Asr suresinde hüsranda olmayacak insanların tarifi yapılırken “Ancak iman edip de sâlih (sevaplı) […]

En Anlamlı Kampanya: “Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum”

16 Haziran 2015 - 23:04A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu Başkanı Abdurrahman Katlan; Ramazan ayının girmesi ile birlikte “İnsan Kullanım El Kılavuzu Kur’an-ı Kerim’e insanlarımızın ilgisinin arttığını (KAB) Platformu olarak Kur’an’ın manasını okuma ve anlamada bir farkındalık oluşturma adına “Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum” kampanyası başlattıklarını belirtti.

 Asr suresinde hüsranda olmayacak insanların tarifi yapılırken “Ancak iman edip de sâlih (sevaplı) amel (ve hareket)lerde bulunanlar, hem de birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler hariçtir (onlar ziyandan kurtulmuşlardır)” buyrulmaktadır. KAB Platformu, ayette bahsi geçen “…hakkı tavsiye” edenler zümresinde olmak ümidiyle Ramazan 1436 kampanyasını tüm Türkiye’de başlattı.

Platform Başkanı Katlan: “Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum” kampanyası ferdi olarak herkesin katılabileceği doğal bir kampanyadır. Platforma üye 90’a yakın sivil toplum kuruluşunun katılımı ve desteğiyle birçok mecrada duyurulacaktır. KAB Platformu, her bir fert ve sosyal grubu, sivil toplum kuruluşunu bu kampanyaya ve bu kampanya vesilesiyle Kur’an-ı Kerim’i, her türlü ön yargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile idrak edecek şekilde okumaya davet etmektedir.

Zira İsra suresinin 9. ayeti bizlere şu müjdeyi vermektedir:

“Gerçekten, bu Kur’an, insanları en doğru yola iletir ve yararlı işler yapan mü’minlere, kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler.”

Zinde Sosyal Gelişim Derneği öncülüğünde 2007 yılında kurulan KAB Platformu, insanların mutluluğu ve faydası için Yaratan tarafından indirilen Kur’an’ın anlaşılması ve yaşanması için bugüne kadar birçok faaliyet gerçekleştirdi. Bu faaliyetlerden ilki kurulduğu yıl yaptırılan bilimsel bir anket çalışmasıdır. Daha önce basınla paylaşılan bu ankette halkın % 94’ünün evinde Kur’an bulunduğu, % 78’inin evinde ise Kur’an mealinin de bulunduğu, ancak sadece % 5’inin düzenli olarak meal veya tefsirlere başvurduğu tespit edildi.

Anket çalışması dışında kurulduğu günden bu yana KAB Platformu, platform üyesi kuruluşlarla birlikte yüzlerce eğitim programı, radyo tv programı düzenledi.

Kur’an’ın anlayarak okunması ve yaşanmasına katkıda bulunmak amacıyla animasyon senaryo yarışması yapıldı, bu yarışmada derece alan eserler animasyon filmi olarak yayınlandı.

Türkiye’de ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma” yarışması, KAB Platformu tarafından gerçekleştirilen alanındaki özgün çalışmalardan biri oldu.

Hasan Tahsin Feyizli’nin hazırladığı Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim Meali, çeşitli kampanyalarla şimdiye kadar 1000.000 adet basılarak halka ücretsiz ulaştırıldı.

www.kuranimiz.net web sayfasıyla dijital ortamda yapılan tüm faaliyetler planlanmış olup adım adım uygulamaya konuldu.

Katlan; Bu kampanya vesilesiyle KAB Platformu, Yüce Allah’tan, Ramazan ayının tüm insanlığa ve İslam ümmetine hayırlar getirmesini, her türlü zulüm, kan ve gözyaşının dinmesini, huzur ve bereketin artmasını, inananların bağışlanmasını niyaz ederiz, dedi.

Kampanyaya katılmak veya destek sağlamak isteyenler www.kuranimiz.net web sayfasından detayları öğrenebilirler.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cam Kavanoz Cam Kavanoz

Yiyecek saklamak için tercih ettiğiniz cam kaplar, hava almadığı sürece uzun süre dayanıklıdır ve özellikle konserve ve benzeri gıdalar...

Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Eve Döndü Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Ev...

Ukrayna’da bir sirkte sahneye çıkarılan ve performans için kullanılan dört aslan kurtarıldıktan sonra, Tukish Cargo uçağıyla Güney Afri...

Matcha Premium Japanese Satış Matcha Premium Japanese Satış

E-ticaret sektörü özellikle son yıllarda oldukça hız kazanmış ve hemen her gün binlerce sipariş alır duruma gelmiştir. Farklı ürünler i...

Maydonoz Kürü Nedir? Maydonoz Kürü Nedir?

Günümüzde zayıflamak, kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Sağlıksız zayıflama ilaçları ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şair Tahir Görenli’ye Azerbaycan’dan Ödül Şair Tahir Görenli’...

Afşinli Şair Tahir Görenli Karabağ’ın sembolü Sarı Bülbül Ma...

Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ