Maraşta Haber
Maraşta Haber

Sınır Tanımayan, Kardeş Kuran Kursu Buluşması

Kur’an Kursu öğrencilerinin kaynaşma ve buluşmalarına katkı sağlamak amacıyla, Diyanet İşleri başkanlığınca başlatılan proje çerçevesinde yürütülmekte olan “Kardeş Kur’an Kursu” buluşmasında Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Avşar Kız Kuran Kursu öğrencileri, Gaziantep Şehitkâmil İlçe Müftülüğü Topçuoğlu Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi. Program Avşar Kız Kuran kursunda misafir Kuran Kursunun coşkulu bir şekilde karşılanmasıyla başladı. […]

Sınır Tanımayan, Kardeş Kuran Kursu Buluşması

19 Mayıs 2015 - 19:48A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kur’an Kursu öğrencilerinin kaynaşma ve buluşmalarına katkı sağlamak amacıyla, Diyanet İşleri başkanlığınca başlatılan proje çerçevesinde yürütülmekte olan “Kardeş Kur’an Kursu” buluşmasında Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Avşar Kız Kuran Kursu öğrencileri, Gaziantep Şehitkâmil İlçe Müftülüğü Topçuoğlu Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

Program Avşar Kız Kuran kursunda misafir Kuran Kursunun coşkulu bir şekilde karşılanmasıyla başladı. Kurs öğrencileri tarafından kurs avlusunda kır havası ortamında sıcak sıcak pişirilen bazlama ve kahvaltıdan sonra derslikte yapılan tanışma ve kaynaşmayla devam etti.

 Program Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğüne bağlı Can Kuran Kursu öğreticisi hafize Derya Akkök’ün güzel okuduğu Kuran tilavetiyle başladı. İlahiler okundu salâvatı şerifler getirildi.

 Kur’an Kursları öğrencileri arasında kaynaşmayı, iletişimi geliştirmek amacıyla bir proje başlatan Kuran kurslarına Gaziantep İl Müftüsü Ahmet çelik ile her iki İl’e bağlı İlçe Müftülükleri de destek verdi.

Bu gayeye yönelik olarak ilk defa İller arası kardeş Kur’an Kursu olarak seçilen Kurslar Avşar Kız Kur’an Kursunda toplanarak birlik, beraberlik ve kaynaşmayı başlatarak kardeşlik köprüsü kurmuş oldular.

 Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Avşar Kız Kuran Kursu öğreticisi Emine Çelik başlattığı “Kardeş Kuran Kursu” projesiyle Gaziantep’teki Kuran Kursuyla bir araya gelerek ilke imza attı. Kurs öğreticisi Çelik, Bu sayede Din Hizmetinin daha verimli olacağını ve yaygınlaşacağını hedeflediklerini belirtti. Öğretici Emine Çelik konuşmasında; “Burada olan öğrencilerimin hepsi coşku ve heyecanla hizmet ediyorlar, onlarda ki mutluluğu görmek bizler içinde ayrı bir mutluluk. Bereketli bir buluşmamız oldu tüm arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum.”

 Gaziantep Şehitkâmil İlçe Müftülüğüne bağlı Topçuoğlu Kız Kuran Kursu Öğreticisi Nimet Subaşı misafirperverlikten dolayı Avşar Kız kuran Kursu öğrenci ve öğreticilerine teşekkür etti. Subaşı konuşmasında Gaziantep’ten sevgi ve dua getirdiklerini de vurgulayarak, “Bu tarz etkinlikler öğrencilerimize çok güzel motivasyon olmaktadır.”dedi.

 Her iki Kurs öğrencisi bayanlar misafirlikten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Avşar Kuran Kursu öğrencisi Hediye Akıllı, öğretici Emine Çelik tarafından başta Kuran olmak üzere tecvit, mahreç, inancım ve ibadetimle ilgili bilmemiz gerekenleri en güzel şekilde öğrendiğini söyledi.

 Programda hatimler indirildi, dualar yapıldı, ikramda bulunuldu. Program kurs arasında hediyeleşmenin ardından başta KSÜ’den Hattat Arif Yücel’in rehberliğinde Abdülhamit han camii olmak üzere tarihi ve turistik yerlerin gezilmesiyle son buldu.

 Katılımcı bayanlar, Bu güzel buluşmayı organize eden başta Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik’e, Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir’e, Avşar Kız Kuran Kursu öğreticisi Emine Çelik’e, Şehitkâmil Topçuoğlu Kuran Kursu öğreticisi Nimet Subaşı’ya, projeye destek veren ve katkıda bulunan  kurs Öğrencilerine de teşekkür ettiler.

HABER- KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

1 copy 5 copy 6 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ