Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milletvekili Güvenç , Cumhurbaşkanlığı Seçimi İle İlgili bir mesaj yayınladı

Güvenç,  “Vesayetin ve statükonun değil halkın iradesi galip gelecektir. Milli irade Köşk’e proje adayını değil ‘Milletin Adamını’ çıkaracaktır.” AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç 10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bir açıklama yaparak önemli tespitlerde bulundu. “AK Parti 12 yıldan beri milletin güvenini boşa çıkarmamıştır, bu nedenle de bütün seçimlerde milletimizin desteğini almıştır. Bu […]

Milletvekili Güvenç , Cumhurbaşkanlığı Seçimi İle İlgili bir mesaj yayınladı

07 Ağustos 2014 - 20:58A+A-

Güvenç,  “Vesayetin ve statükonun değil halkın iradesi galip gelecektir. Milli irade Köşk’e proje adayını değil ‘Milletin Adamını’ çıkaracaktır.”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç 10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bir açıklama yaparak önemli tespitlerde bulundu. “AK Parti 12 yıldan beri milletin güvenini boşa çıkarmamıştır, bu nedenle de bütün seçimlerde milletimizin desteğini almıştır. Bu seçimde de Milli irade tecelli edecek, halkımızın desteği AK Partinin adayı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olacaktır. Vesayetin ve statükonun değil halkın iradesi galip gelecektir.” diyen Milletvekili Güvenç, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılmasına az bir zaman kala başta Cumhurbaşkanı adayı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm adaylar yoğun bir tempo ile çalışmaya devam ediyorlar.

Bu seçimde Türkiye’de bir ilk yaşanacak. Cumhurbaşkanını Milletvekilleri değil de halk direk olarak kendisi seçecek. Bu son derece önemli bir durumdur. Cumhurbaşkanlığını vesayetin kalesi olarak gören ve Sayın Abdullah Gül ile bunun kesintiye uğradığını düşünen statükocular, bu seçimi fırsat bilip yeniden Çankaya’da vesayet oluşturma gayretine girmişler, çok değişik gurupları bir araya getirerek çatı aday diye bir aday çıkarmışlardır. Bu bir proje adaydır.

Daha önce yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde statükonun dışında ve milletin iradesini yansıtan adayların seçilme ihtimali ortaya çıktığında o adayı engellemek için her türlü entrikalar, oyunlar oynanmış kaos ortamları oluşturulmuş ve cumhurun başına cumhurun yani halkın değerlerini taşıyan Cumhurbaşkanının seçilmesi engellenmiştir. Cumhurbaşkanını TBMM seçtiği için Milletvekillerine ablukalar uygulanmış, Meclis askerler tarafından kuşatılmış ve istedikleri Cumhurbaşkanını seçtirmişlerdir.

15 Ekim 1961 yılında AP listesinden bağımsız Samsun Senatörü seçilen Ali Fuat Başgil, Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyması neticesinde, Em. Org. Cemal Gürsel’in Cumhurbaşkanı olmasında ısrar eden askeri kesimin yoğun tepkilerine maruz kalmıştır. 24 Ekim 1961 gecesi 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin ünlü komutanlarından Fahri Özdilek ve Sıtkı Ulay tarafından Başbakanlığa götürülmüş, Başbakanlıkta bazı milli birlik komitesi üyesi subaylarınca “Hayatınızı garanti edemeyiz.” denilerek tehdit edildikten sonra senato üyeliğinden de istifa ettirilip yurt dışına çıkmak zorunda bırakılmıştır.

En son Sayın Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Milletvekillerine abluka uygulandı, Milletvekillerinin meclise girişleri engellendi. Daha önceki seçimlerde TBMM toplantı yeter sayısı 184 iken 367 krizi çıkartıldı. 27 Nisanda yapılan ilk tur oylamada Abdullah Gül 357 oy aldı, ama ne oldu Oylamanın hemen sonrasında, CHP 367 iddiasıyla seçimi Anayasa Mahkemesine taşıdı. Anayasa Mahkemesi verdiği kararla, 367 iddiasını kabul ederek yapılan birinci tur oylamayı iptal etti. Abdullah Gül’ün birinci turda Cumhurbaşkanı seçilmesi engellendi. Ak partinin erken seçim kararı almasıyla Meclise giremeyen partileri aziz milletimiz erken seçimde tarihin çöplüğüne gömdü. Yeni Mecliste MHP’nin yer almasıyla oyun bozuldu ve Abdullah Gül Cumhurbaşkanı seçildi. Vesayetin garantisi olarak görülen Çankaya, milletin değerleriyle değerlenen bir Cumhurbaşkanına kavuştu.

Yeni bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşmış ve statükocu çevreler yeniden vesayet oluşturabilir miyiz diye bir çalışmanın içerisine girmişlerdir. Çatı aday projesi adıyla bir proje ortaya koymuşlar, sağı-solu bir araya getirseler de belirledikleri adayın seçilmesine yetmeyeceği için güya Ak parti tabanına hitap edecek çakma bir aday çıkarmışlardır. Cumhurbaşkanını meclis seçmediği için vekilleri ablukaya alamamış ve milleti kandırmanın gayreti içine girmişlerdir.

Ancak aziz milletimiz bu oyunu da bozacaktır. Aslı varken çakmasına oy vermeyecektir. Milleti için iradesini ortaya koyup dik duran birini bırakıp değişik çevrelerin oyuncağı olacak bir adaya oy vermeyecektir.

Ak parti iktidara geldiği günden beri eğitimden, ulaşıma; ulaşımdan, sağlığa kadar her alanda çok büyük hizmetler yapılmıştır; ancak en büyük hizmeti milli iradeyi hâkim kılması, askeri vesayeti ve yargı vesayetini kırmasıdır. Aziz milletimizden aldığı emanete asla helal getirmemiştir. Bundan dolayı da aziz milletimiz Ak Partiyi desteklemeye devam etmiştir.

Aziz milletimiz bu pazar yapılacak seçimlerde asla vesayete, statükoya müsaade etmeyecektir. Aday Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk turda seçecektir.

Kahramanmaraşlı hemşerilerimiz adayımıza en yüksek oyu verip, vesayete geçit vermeyeceği temennisiyle seçimlerin hayırlara vesile olmasını dilerim.”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi?

Güvenç,  “Vesayetin ve statükonun değil halkın iradesi galip gelecektir. Milli irade Köşk’e proje adayını değil ‘Milletin Adamını...

“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Güvenç,  “Vesayetin ve statükonun değil halkın iradesi galip gelecektir. Milli irade Köşk’e proje adayını değil ‘Milletin Adamını...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Güvenç,  “Vesayetin ve statükonun değil halkın iradesi galip gelecektir. Milli irade Köşk’e proje adayını değil ‘Milletin Adamını...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Güvenç,  “Vesayetin ve statükonun değil halkın iradesi galip gelecektir. Milli irade Köşk’e proje adayını değil ‘Milletin Adamını...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İYİ PARTİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI İYİ PARTİ SEÇİM BÜROSUNU ...

İyi Parti, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kadar k...

2. Kafkas Gençlik Kar Festivaline Davetlisiniz 2. Kafkas Gençlik Kar Fes...

BU YIL 2.sini DÜZENLEYECEĞİMİZ 2.KAFKAS GENÇLİK KAR FESTİVAL...

Milletvekili Güvenç, İstiklal Üniversitesinde Milletvekili Güvenç, İsti...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başka...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, BİLSEM’de Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 2005 yılı...

Kurtuluş Bayramı Kurtuluş Bayramı

Kurtuluş denildiğinde akıllara 12 Şubat tarihi ve Maraş’ın K...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması- 10 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

http://marastahaber.com/ olarak “Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl...

Kahramanmaraş Anaokulundan  İki Etkinlik Kahramanmaraş Anaokulunda...

Kahramanmaraş’ta ilk müstakil  okul öncesi okul olma ö...

“Türkiye’ye Elbistan’a Göz Dikenin Gözünü Oyarız” “Türkiye’ye Elbistan’a Gö...

           Beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahi...

Kahramanmaraşlı Kurtuluşun 99.Yıldönümünü Kutladı Kahramanmaraşlı Kurtuluşu...

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yı...

MARAŞ’IN KURTULUŞU TÜM TÜRKİYE’DE KUTLANMALI MARAŞ’IN KURTULUŞU TÜM TÜ...

Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Derneği tarafından yayımla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ