Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramansarayspor Vites Yükseltti

Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı, Futbol olarak hedef büyüttüklerini bu hedefi yakalayabilmek içinde yeni bir yapılanmaya girdiklerini söyledi. Pınarbaşı Destan tesislerinde yeni antrenörleri Metin Celil Bican, Mehmet Akif Aksu Ömer Gök, asistan antrenörler  Ahmet Korkmaz, Veysel Yıldız ve Ahmet Onur Türkmen ile basın mensupları ile biraya gelen Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel […]

Kahramansarayspor Vites Yükseltti

18 Mayıs 2014 - 20:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı, Futbol olarak hedef büyüttüklerini bu hedefi yakalayabilmek içinde yeni bir yapılanmaya girdiklerini söyledi.

Pınarbaşı Destan tesislerinde yeni antrenörleri Metin Celil Bican, Mehmet Akif Aksu Ömer Gök, asistan antrenörler  Ahmet Korkmaz, Veysel Yıldız ve Ahmet Onur Türkmen ile basın mensupları ile biraya gelen Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı, Galatasaray Futbol Okulu’nun kuruluşunun 1. Yılını geride bıraktıklarını ifade ederek,  yeni dönemde yine bir yapılanmaya girdiklerini bu yapılanmanın da  faydalı olabilmesi için de eski antrenörleri ile yollarını ayırdıklarını söyledi.

Yeni dönemde, “Hem alaylı, hem mektepli, hem de seviye olarak daha üst düzey arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz” diyen Canlı, Galatasaray Futbol Okulu olarak,  Bizim hedeflerimiz büyüdü,  bu  yüzden hoca değişikliğine gittik. Bunun için de daha kaliteli eğitimci arkadaşlarımız gerekiyordu, bu hocalarımızı da  okulumuza kazandırdık. Bizim Futbol Okulu olarak amacımız nitelikli insan ve sporcu yetiştirmek. Herkes futbolcu olacak diye bir şey yok, biz futbol eğitimini alt yapı eğitimini veririz, alabilen alır zaten, kimse önüne geçemez. Ama bizim öncelikli amacımız kişilikli sporcular yetiştirmek. Bizim zaten Galatasaray futbol okulları iyi bir birey, iyi bir insan ilkesiyle devam eden bir yapımız var. Bununla birlikte bu böyle devam ederken sağlıklı, güvenli, eğitimli kendi ayakları üzerinde duran sporcular yetiştirmektir. Biz bunları daha ileriye taşımak istiyoruz.” Dedi.

Canlı, “Futbol okulumuzun bir parçası olan Kahramansarayspor kulübünü bu hedeflerimiz için iyi kullanmak istiyoruz. Orada başarılı olmak istiyoruz. Bu konuda futbolun her kademesinde parlak bir geçmişi olan akademik kariyerlerini sağlamış, aynı zamanda antrenörlük kariyeri de başarıyla devam eden kardeşlerimizle bu yıl yolumuzu çizdik. Geçmişe bakmadan geleceğe dönük planlarımızı uygulayacağız,  Bu sezondan  sonra bu planlarımızı Allahın izniyle uygulamaya başlayacağız”

“Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu ve okulun bir parçası olan Kahramansaray spor kulübünün yarışmacı kimliğinin ise hakem, rakip, seyirci ve fair play çerçevesinde mücadele vermek” diyen Canlı, “Bunu bu sezon ilk defa katıldığımız Amatör lig’lerde uyguladık. Bunu biz kısmen demeyeyim tam olarak oturttuk diyebilirim” dedi.

Canlı, “Kahramanmaraş seyircisine bir futbol takımı fair play çerçevesinde nasıl oynanır onu gösterdik. Biz yenildiğimiz maçlarda bile hakemi tebrik etme olgunluğunu sporseverlere gösterdik. Aynı zamanda rakibi de tebrik ederek mağlup olduğumuz bir maçta da bu olgunluğu bütün herkese gösterdik, bu takdiri herkesten aldık çok şükür. Biz burada rakibe bile sevgi saygı çerçevesinde hitap etmeyi futbolcu kardeşlerimize öğrettik.. Biz böylelikle en büyük amacımıza ulaştık. Kahramanmaraş’ta bu yönde çok önemli şeyler yaptığımıza inanıyorum. Bunu da zaten önümüzdeki günlerde maçlarımızı izlediğiniz zaman göreceksiniz. Hakem camiası olsun, federasyon camiası olsun bizim hal ve hareketlerimizden çok memnunlar. Bunu önümüzdeki sezonlarda da gösterip Kahramanmaraş’ta örnek bir kulüp olmak istiyoruz” dedi.

“Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu’nda futbol eğitimi alan sporcuların velilerinin bir çoğu gelip çocuklarının nasıl bir eğitim aldığını izliyor” diyen Canlı, “Artık velilerde bilinçlendi, eskiden  veliler çocuklarının kahve köşelerine, kötü alışkanlığı olan kişilerle gezmesin onlarla boş vakit geçirmesin diye çocuğunu bir spor kulübüne kayıt ettirirdi. Veli çocuğunu fazla takip edemezdi. Şimdi durum çok farklı, veli çocuğunu takip ediyor, nereye gidiyor, hangi spor okuluna gidiyor, ne gibi eğitim alıyor, bunu artık veliler de takip ediyor. Bizde Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu eğitimcileri olarak sporcu ailelere ile birebir görüşüyoruz, evdeki değişimlerini öğreniyoruz, bizim okulumuza gelmeden sporcunun hal ve hareketleri nasıldı, eğitim durumu nasıldı, bize geldikten sonra nasıl oldu, değişikli oldu mu, anne ve babasına çevresine karşı davranışlarında ne gibi değişiklikle oldu bunu velilerle ikili ilişkiler içerisinde çözüyoruz.  Bu uygulamadan hem veliler hemde bizler çok memnunuz. Bir yandan da biz doğru yolda olup almadığımızı ikili ilişkiler içerisinde öğreniyoruz” dedi.

 

ÜNİVERSİTEMİZ İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ

Kahramanmaraş Galatasaray Futbol Okulu Genel Koordinatörü Yahya Canlı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile de işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, Üniversitenin antrenörlük bölümünde okuyan öğrencilerinde Galatasaray Futbol Okulu’nda staj gördüğünü söyledi.

Canlı, Üniversite yönetimi ile görüştük, Beden eğitimi bölümünde okuyan öğrencilerinde kendi okullarında antrenörlük stajı alabileceklerini söyledik, onlarda kabul etti, şimdi üçtane geleceğin antrenör adayı okulumuzda staj görüyor. Bizim buradaki amacımız, Üniversite de okuyan antrenör adayı  öğrencilerin orada aldıkları eğitimi okulumuz sporcularına da öğretmeleri ve bizimde üniversite öğrencilerine pratik konularda bilgiler vermek, yani biz onların eğitiminden onlarda bizim pratiğimizden faydalanacaklar. Bu sezon 3 öğrenciyi okulumuza aldık, önümüzdeki yıllarda bu sayıyı artıracağız” dedi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş İYİ Partiden Aşure Etkinliği Kahramanmaraş İYİ Partide...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Kadın Politikaları Başkanı Büşra ...

TÜRKÜLERİMİZ – I TÜRKÜLERİMİZ – I...

“…Dedem diyor ki, geçmiş zamanların birinde, bir han başka b...

Kahramanmaraş’ta Kadın Girişimciler ‘Kadınlar Matinesi’ Organizasyonunda Buluşacak Kahramanmaraş’ta Kadın Gi...

Kahramanmaraş’ta kadın girişimcilerin organize ettiği ve tak...

Kahramanmaraş’ta Yine Deprem Kahramanmaraş’ta Yi...

Uzun bir süreden beri belli aralıklarla sallanmaya devam ede...

PROMOSYON ANLAŞMASININ İPTALİ İSTENDİ PROMOSYON ANLAŞMASININ İP...

Kahramanmaraş Eğitim Bir Sen 1 nolu şube başkan adayı Adem A...

Fizyoterapist Emre Akben Şifa Dağıtıyor Fizyoterapist Emre Akben ...

Onikişubat  Ilıca Vali Saim Çotur Kaplıcasında hizmete başla...

KSÜ’DE SON DÖRT YIL KSÜ’DE SON DÖRT YIL...

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNDE SON DÖRT YIL  ...

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak Bakalım Soruşturmadan Ne ...

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katıl...

Ekinözü ilçesinde öğretmenlerin e-Twinning Proje Başarısı Ekinözü ilçesinde öğretme...

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında Ekinözü İlkadım Anaokulu...

Kahramanmaraş’ta Cinnet Sonucu 5 Ölü Kahramanmaraş’ta Ci...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Önsen Mahallesinde  a...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ