Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraşspor Yeniden Doğdu

Bu yıl lige bile çıkamaz denilen Kahramanmaraşspor’u bir hafta içerisinde devralarak lige hazırlayan Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, kırmızı-beyazlı ekibin yeniden doğacağını söyledi. Kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirerek takımın yüzde 55’e yakınını Kahramanmaraşlı gençlerden oluşturan Ceyhan, bu davranışıyla kamuoyunun da takdirini topladı. 2014-2015 sezonunda Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Kahramanmaraşspor’da 26 […]

Kahramanmaraşspor Yeniden Doğdu

03 Ağustos 2014 - 16:10A+A-

Bu yıl lige bile çıkamaz denilen Kahramanmaraşspor’u bir hafta içerisinde devralarak lige hazırlayan Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, kırmızı-beyazlı ekibin yeniden doğacağını söyledi. Kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirerek takımın yüzde 55’e yakınını Kahramanmaraşlı gençlerden oluşturan Ceyhan, bu davranışıyla kamuoyunun da takdirini topladı.

2014-2015 sezonunda Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Kahramanmaraşspor’da 26 oyuncu ile anlaşıldı. Geçtiğimiz hafta kulübü devraldığını açıklayarak Faturavizyon döneminin tamamen kapandığını ifade eden yeni kulüp başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, takımın çoğunluğunun da Kahramanmaraşlı gençlerden oluşacağı sözünü vermişti. Bu sözünü yerine getiren Ceyhan, önceki gün yapılan basın toplantısında Kahramanmaraşlı gençlere büyük şans tanıdığını ifade etti. Genç bir takım yapısı oluşturan Ceyhan, gençlerin arasına tecrübeli isimlerden de önemli takviyeler gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Nevşehir kampına giden takımda çoğunluğu Kahramanmaraşlı gençlerin oluşturduğunu dile getiren Ceyhan, önceliğinin her zaman Kahramanmaraşlı gençler olduğunu kaydetti. Ceyhan, konu ile ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ben Kahramanmaraşlı gençlere önemli bir şans tanıdım. Bundan sonraki süreçte de önceliğimiz onlar olacak. Bu güne kadar bizimsiniz denilerek ötekileştirilen ve sahip çıkılmayan gençlerimize bundan sonra bizler kol kanat gereceğiz. Ben üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum. Bundan sonra top onlarda. Bizim yüzümüzü kara çıkartmadan başarıya koşmalarını istiyoruz. Yeniden doğan Kahramanmaraşspor Kahramanmaraşlı gençlerindir.”
Ceyhan, basın toplantısındaki konuşmasını şu satır başları altında sürdürdü:
KAHRAMANKENT’İN BU GÜZİDE TAKIMINI HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİMİZE İNANIYORUM’
“Biz bu takımı Ramazan Ayı’nın içerisinde, Kadir Gecesi’nin ertesi gününde aldık. İnşallah, o güzel mübarek, bereketli ayın, güzelliği ve bereketi bizim kararımıza da yansır. Kahramankent’in bu güzide takımını hak ettiği yere getireceğimize inanıyorum. Allah bizi utandırmasın.”
‘ŞEHİR OLARAK BİR OLDUĞUMUZ DA NELER YAPACAĞIMIZ ORTADADIR’
“Kahramanmaraşspor’un bir yıl gibi bir süredir içerisindeyim. Sorunlarının çoğunu biliyorum. Ancak, şehir olarak bir olduğumuzda neler yapacağımızı da biliyorum. Bu gücün karşısında kimse duramaz. Kahramanmaraş gerçekten futbolu seven, futbol potansiyeli olan bir şehir. Umarım, hep birlikte doğru bir şekilde yöneterek, doğru yerlere bu takımı getiririz. Bu kararı çok kısa bir sürede aldık. Bilindiği gibi Feridun Kolat ile Doğan Tehçi arasında takımın devri konusunda sözleşme imzalanmıştı. Bizde takımı şehrimizden birisinin aldığı için sevinmiştik. Sonradan kendi aralarında oluşan ticari anlaşmazlıktan ötürü, bu olay tekrar feshedildi. Anlaşmanın bozulduğunu duydum. O saatten sonra bana düşen, benim yapacağım hiçbir şey kalmıyordu. Hızlı bir karar ile bu takımı almaya karar verdim. Aynı gün sahur vakti biz çalışmalara başladık. Şuanda yönetim kurulu oluşturmaya çalışıyoruz. Diğer takımlar 2’inci kamp dönemini yaparken biz takım oluşturmaya çalışıyoruz. Sonuç olarak bir yerden başlamak bizim için daha önemliydi. Nevşehir Kampımıza da katılıyoruz. İnşallah sakatlık yaşamadan, kazasız, belasız gidip, sağlıklı bir şekilde de dönüp ligimize başlayacağız. Kamp dönemi de oluşturduğumuz yönetim kurulundaki arkadaşları sizlere tanıtacağım.”
‘YÖNETİM OLARAK GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ KİŞİLER VAR’
“Yönetim için şuanda görüştüğümüz isimler var. Şuanda bizim için birinci önceliğimiz bizim için kaliteli futbolcuları bulup, bir an önce kampa göndermekti. Allah’ım bunu da nasip etti. Ne yapmışsak bir hafta içerisinde yaptık. Bundan sonra da halkın desteği ile önümüz açılır. Bu ligi inşallah Kahramanmaraş’a yakışır şekilde bitiririz.”
‘EN BÜYÜK TRANSFER İZZET KAZANCI’
“Benim için en büyük transfer İzzet Kazancı’dır. Genç yaşlarımda herkes gibi bende futbol oynamıştım. İzzet Kazancı, Şifo Mehmet’in kaptanlığını yapmış bir ağabeyimizdir. Takımda kaptanlık yapmıştır. Türk İnsanının genelinde olan bir durum Kahramanmaraş’ta da var. Kendi değerlerimize sahip çıkmamamızdır. Ben elimden geldiğince Kahramanmaraşlı gençlere kapımı açacağım. 46 numaralı formalı futbolcuların sayısını Kahramanmaraş’ta artıracağım. İzzet Ağabey’imi de yanıma alarak Kahramanmaraş’tan çıkmış değerlerin bilgi ve birikimlerini buraya sağlamalarına vesile olacağım. 14-15 sene profesyonel ligde oynamış birisi, üst liglerde oynamış birisidir. Profesyonel futbolu çoğu insandan daha iyi bilen birisidir. Profesyonel futbolun her mutfağında, her türlü pisliğinde, her türlü işinde bulunmuş bir insandır. O da teklifimizi reddetmedi. Allah razı olsun. 10 dakika içerisinde kabul etti. Yaşadıklarını, bildiklerini bu takıma fazlasıyla vereceğinden eminim. Buradaki genç arkadaşların gelişimi açısından, takımın koordinesi açısında İzzet Ağabey her türlü sorumludur. Benim vekilimdir, gözüm kulağımdır. Ben neysem İzzet Ağabey’de odur. Bunu tüm kamuoyuna bildirmek isterim. Tecrübe olarak da, insan olarak, futbol olarak da benden çok çok üstündür. Bu saatten sonra benim ona sağlayacağım bu işin maddi imkânıdır. Geriye kalanları da İzzet Ağabey iyi bir uyum içerisinde yapacaktır.”
‘KÜRŞAT ÖZARSLAN FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU OLARAK GÖREV YAPACAK’
“Kürşat Özarslan, benim aynı zamanda yeğenimdir. İş adamı bir kardeşinizdir. Kendi şirketi var. O da sağ olsun, buraya mesai harcayacak. Benim teklifimi düşünmeden kabul etti. Futbol Şube Sorumlusu olarak burada görev yapacak. Futbol oynamış, futbolu az çok bilen birisidir. Sürekli yurtdışına gidip gelen birisi olduğum için takımın başında bazı deplasmanlara gelemeyeceğim. Geçmişte bunları da yaşadık. Takım deplasmana gidiyor, başında yönetici bulunmuyor, havaalanında terminalde sıkıntı oluyor. Numan Polat sağ olsun, bunun için çok çalışıyordu ama kafile de mutlaka bir yöneticinin bulunması gerekiyor. Bu açıdan Kürşat’ın bu konu için iyi bir kişi olduğunu düşünüyorum. Bu takımın başarısı için, İzzet Ağabeyiyle birlikte ter dökecek. Bundan sonraki Kahramanmaraş’ta negatif havayı giderebilmek için değerlerimize dönmeyi birincil yol olarak gördüm.”
Haber: Cebrail SARI

DSC_3060

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Hani Bizim Mahzunimiz” “Hani Bizim Mahzunimiz”

Bu yıl lige bile çıkamaz denilen Kahramanmaraşspor’u bir hafta içerisinde devralarak lige hazırlayan Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan,...

BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan BİLSEK’te Sinan EL Yeniden Başkan

Bu yıl lige bile çıkamaz denilen Kahramanmaraşspor’u bir hafta içerisinde devralarak lige hazırlayan Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan,...

Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi Chocolate slim yorum ve fiyat bilgisi

Bu yıl lige bile çıkamaz denilen Kahramanmaraşspor’u bir hafta içerisinde devralarak lige hazırlayan Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan,...

Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müjde! Başkan Yılmaz’dan Müjde Üstüne Müj...

Bu yıl lige bile çıkamaz denilen Kahramanmaraşspor’u bir hafta içerisinde devralarak lige hazırlayan Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan,...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hz. Hamza Camiinde Aşure İkramı Yapıldı Hz. Hamza Camiinde Aşure ...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Hz. Hamza Camiinde cami cem...

Köpek yavrusunu ezilmekten kurtardı Köpek yavrusunu ezilmekte...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi’nde Nazım Kaynak Bulvarında ez...

19 Eylül Gaziler Gününde Tüm Gazilerimize Minnettarız 19 Eylül Gaziler Gününde ...

19 Eylül Gaziler Günü, Elbistan’da Cumhuriyet Meydanı’nda At...

Coşkun ve Güngör’e Yakışan Ahde Vefa Coşkun ve Güngör’e Yakışa...

Gönüllü Dağcılar Meslektaşları İçin Zirve Tırmanışı Gerçekle...

MEM- ARGE Birimi Proje Bilgilendirme toplantısı  Yaptı MEM- ARGE Birimi Proje Bi...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafın...

Yahya Kemal Halkı Pazaryerinden Memnun Yahya Kemal Halkı Pazarye...

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin yeni pazaryerleri projesi kapsam...

Milletvekili Öçal: “Milletvekilleri Olarak İş Bölümü Yaptık” Milletvekili Öçal: “Mille...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Öcal Eğitim Yatırımların...

Trafik Kazası 2 Yaralı Trafik Kazası 2 Yaralı

Elbistan’da karşı yönlerde seyir halinde bulunan 2 otomobili...

Panorama Müzesine Ziyaretçi Sayısı 80 Bin oldu Panorama Müzesine Ziyaret...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hiz...

Ünlü istihbaratçı Esra Erol’un ekibine transfer oldu! Ünlü istihbaratçı Esra Er...

Gazetecilik hayatında birçok özel habere imza atan başarılı ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ